A. Sireika privertė drebėti G. Krapiką, bet „Žalgiris“ laimėjo

G.Krapikas su „Žalgiriu“ LKL sezone startavo be pralaimėjimų.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo

Oct 18, 2015, 4:36 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 8:44 AM

Meistro ir pameistrio mūšis Lietuvos krepšinio lygoje sekmadienį abejingų nepaliko. Lietuvos rinktinėje, Kauno „Žalgiryje“ ir Kazanės „Uniks“ klubuose Antano Sireikos asistentu dirbęs Gintaras Krapikas pirmąjį kartą šį sezoną susitiko su anksčiau žalgiriečiams vadovavusiu A.Sireika. Ir nors G.Krapiko rankose buvo čempioniškos kortos, A.Sireikos treniruojama Utenos „Juventus“ iki pat pabaigos neleido atsipalaiduoti kauniečiams, kuriems šeimininkus palaužti pavyko likus žaisti porą minučių.

„Žalgiris“ pergalę šventė 83:65 (14:17, 20:16, 17:17, 32:15) ir lieka be pralaimėjimų.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Statistika. „Žalgiris“: I.Vougioukas 15, R.Seibutis 13, P.Jankūnas 12, R.Javtokas ir O.Hanlanas po 11, E.Ulanovas (7 atk. kam.) 8, B.Motumas 6, M.Kalnietis 5 (6 rez. perd.), K.Vecvagaras 2.

„Juventus“: E.Želionis 14, R.Alijevas 12, E.Dimša 11, A.Viskontas ir Ch.Lewisas po 7, A.Urbutis 6, M.Linkevičius ir R.Danys po 3, S.Butterfieldas 2.

Susitikimai. “Juventus“ vairą perėmusiam A.Sireikai tai buvo susitikimas su trečiuoju paties anksčiau treniruotu LKL klubu. 59 metų krepšinio specialistas spėjo 72:70 nugalėti puikiai pažįstamą „Šiaulių“ klubą, o susitikimą su trumpai treniruotu Vilniaus „Lietuvos rytu“ baigė pralaimėjimu 77:100.

Auksinis. A.Sireika 2002-2006 metais treniravo „Žalgirio“ komandą ir su ja laimėjo tris LKL trofėjus. Komanda Lietuvos čempionatą laimėjo 2003, 2004 ir 2005 metais.

Ketvirtasis kėlinys. „Juventus“ – „Žalgiris“ 65:83 (17:14, 16:20, 17:17, 15:32)

R.Javtokas kėlinį pradėjo dvitaškiu, bet „Juventus“ žalgiriečių nepaleido ir po E.Viskonto tritaškio rezultatas buvo 55:55.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidus kiek daugiau nei tris minutes jau turėjo šešių taškų pranašumą, kai po B.Motumo dvitaškio rezultatas buvo 61:55.

Įpusėjus kėliniui po M.Linkevičiaus tritaškio uteniškiai atsiliko vos 62:63. Likus žaisti dvi minutes „Žalgiris“ pirmavo 72:64.

Galiausiai „Žalgiris“ šventė pergalę 83:65.

Trečiasis kėlinys. „Juventus“ – „Žalgiris“ 50:51 (17:14, 16:20, 17:17)

Kai E.Dimša trečiąją kėlinio minutę pelnė du taškus su pražanga ir taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos, „Žalgirio“ pranašumas ištirpo – 38:38.

Sirgaliai stebėjo vieną po kitos atakas, kai kamuolys išsisukdavo iš lanko arba vienos iš komandų puolimas suduždavo į gerą gynybą. Galiausiai iki ketvirčio pabaigos likus žaisti beveik dvi minutes R.Javtokas krovė į krepšį ir „Žalgiris“ turėjo vos dviejų taškų pranašumą – 47:45. Utenos komanda iškart turėjo progą išlyginti, kai netgi kartojo ataką, bet nieko nepešė ir R.Seibutis nuo baudų metimo linijos skirtumą padidino iki 48:45.

Bet kai E.Želionis smeigė tritaškį paskutinę sekundę, „Žalgiris“ pirmavo vos 51:50. O.Hanlanas šeimininkus už tokius veiksmus baudė tritaškiu, bet jam atsakymą parengė R.Alijevas (41:41).

Antrasis kėlinys. „Juventus“ – „Žalgiris“ 33:34 (17:14, 16:20)

A.Urbaitis antrąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu, o „Žalgiris“ – serija netaiklių metimų. Bet kai R.Javtokas po dviejų minučių žaidimo pataikė dvitaškį, prie jo prisidėjo ir M.Kalnietis. Žalgiriečiai atsiliko 18:19 ir apsigynė, kai „Juventus“ prarado aštuntąjį kamuolį. Po greitos atakos „Žalgiris“ rezultatą persvėrė – 20:19.

Įpusėjus kėliniui po E.Dimšos dvitaškio „Juventus“ pirmavo 24:22.

G.Krapikas mėgino subalansuoti komandos žaidimą, bet iki didžiosios pertraukos įgijo vos vieno taško pranašumą – 34:33.

Pirmasis kėlinys. „Juventus“ – „Žalgiris“ 17:14

„Juventus“ krepšininkai rungtynes pradėjo spurtu 6:2, tačiau tuomet E.Ulanovas dviem dvitaškiais iš eilės išlygino rezultatą ir sužaidus 5 minutes „Žalgiris“ pirmavo 10:6. Tačiau A.Sireika paprašė minutės pertraukėlės ir „Juventus“ aistruoliai vėl šokinėjo iš vietų. Sužaidus septynias su puse minutės rezultatas buvo 12:12, o dar po minutės R.Danys smeigė tritaškį ir Utenos komanda išsiveržė 15:14. Pirmąjį kėlinį Utenos klubas laimėjo 17:14.

Meistras ir pameistrys. A.Sireika ir G.Krapikas kartu dirbo Lietuvos rinktinėje, Kauno „Žalgirio“ klube ir Kazanės „Uniks“ komandoje. Abejuose klubuose ir rinktinėse G.Krapikas buvo A.Sireikos asistentu.

Prisiminė. Būtent 2003 metų LKL auksas buvo užgožtas gerokai skambesnio A.Sireikos pasiekimo. Tais metais A.Sireika su Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo Europos čempionato auksą, tad kai Jono Kazlausko rinktinė šiemet pateko į finalą, krepšinio sirgaliai ir specialistai vis dirsčiojo į A.Sireikos komandą. A.Sireikos asistentu 2003-aisiais buvo G.Krapikas.

Serija. G.Krapikas prieš rungtynes su A.Sireikos komanda pernelyg nesijaudino. „Žalgiris“ LKL čempionate iškovojo keturias pergales, o „Juventus“ – dvi iš keturių galimų.