„Neptūnas“ toliau skęsta – šįkart pralaimėjo Europos taurėje

„Neptūnas“ pirmąjį mačą pralaimėjo Turkijos klubui.<br>Indrė Pix. nuotr.

2015-10-21 19:36, atnaujinta 2017-10-08 15:25

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams nepavyko iškovoti pirmos pergalės Europos taurės turnyre. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 59:74 (16:22, 14:14, 14:21, 15:17) svečiuose turėjo pripažinti Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkų pranašumą. Tai buvo penktasis „Neptūno“ pralaimėjimas iš eilės. Klaipėdos klubas pralaimėjo ir pirmąjį Europos taurės mačą, o LKL serija taip pat sirgalių nedžiugina.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Metimas. Mindaugas Girdžiūnas pakėlė „Neptūno“ krepšininkų nuotaiką prieš antrą susitikimo pusę. Aidint apie antro kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai, klaipėdiečių snaiperis taikliai atakavo krepšį iš aikštės vidurio.

Statistika.

„Hapoel“: E.Rowlandas 17, D.Smithas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), D.Fisheris 11, T.Gafneris 10 (2/3 trit.), J.Duncanas 8, L.Eliyahu 6, B.Timoras 4, Y.Halperinas 2.

„Neptūnas“: T.Baderis 17 (5/9 trit.), M.Mažeika 11 (1/5 trit.), M.Girdžiūnas 10, H.Grantas 9, A.Butkevičius 6, D.Zavackas ir S.Galdikas po 3.

„Hapoel“ – „Neptūnas“

Dvitaškiai: 26/47 (55 proc.) – 12/30 (40 proc.)

Tritaškiai: 5/17 (29 proc.) – 9/29 (31 proc.)

Baudų metimai: 7/12 (58 proc.) – 8/13 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 41 (29) – 34 (22)

Perimti kamuoliai: 9 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 11

Klaidos: 14 – 20

Komentaras.

„Labai sunkios rungtynės išvykoje. Ypač sunku žaisti be pagrindinio įžaidėjo Danielio Ewingo. Dar kartą įsitikinome, kad šis įžaidėjas – mums labai svarbus. Tos 20 klaidų, kurias mes padarėme, varžovams leido pelnyti 15-17 greitų taškų. Pirmoje rungtynių pusėje pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių ir varžovams suteikėme per daug antrų šansų. Dėl rotacijos stygiaus Mindaugas Girdžiūnas žaidė 36 minutes ir dėl nuovargio atsirado tos klaidos“, – oficialiai „Neptūno“ svetainei teigė D.Adomaitis. Rungtynės.

Ketvirtas kėlinys: „Hapoel“ – „Neptūnas“ 74:59 (22:16, 14:14, 21:14, 17:15)

Kėlinio pradžioje po Simo Galdiko ir Arno Butkevičiaus dvitaškių klaipėdiečių atsilikimas sumažėjo iki devynių (57:48). Namų ekipos spurtas ketvirčio viduryje 7:0 palaidojo D.Adomaičio auklėtinių viltis iškovoti pirmą pergalę (70:54). „Hapoel“ triumfavo 74:59.

Trečias kėlinys: „Hapoel“ – „Neptūnas“ 57:44 (22:16, 14:14, 21:14)

Trečio ketvirčio pradžioje „Neptūną“ skandino D'oras Fisheris. „Hapoel“ krepšininkas per dvi minutes pelnė septynis taškus ir padėjo namų ekipai vėl įgyti dviženklį pranašumą – 43:33. Lietuvos ekipa ir toliau strigo varžovų gynyboje, tuo tarpu „Hapeol“ taškus rinko kur kas lengviau.

Besibaigiant trečiam rungtynių kėliniui jų pranašumas tapo rekordinis – 57:42. Du taškus paskutinės atakos metu pelnęs M.Girdžiūnas kiek sušvelnino atsilikimą – 57:44.

Antras kėlinys: „Hapoel“ – „Neptūnas“ 36:30 (22:16, 14:14).

Antro ketvirčio pradžia „Neptūnui“ nieko gero nežadėjo: tritaškį įsūdęs Joshas Duncanas „Hapoel“ padėjo pasiekti rekordinę persvarą – 25:16. Nors per 7 minutes „Neptūno“ gretose taškus rinko tik M.Mažeika, „Hapoel“ padidinti po pirmo kėlinio turėto pranašumo nepavyko (31:25).

Įspūdingai pirmą rungtynių pusę užbaigė M.Girdžiūnas, kuris sulig kėlinio sirena pataikė iš aikštės vidurio. Po dviejų ketvirčių Lietuvos komandos deficitas siekė šešis taškus – 36:30.

Pirmas kėlinys: „Hapoel“ – „Neptūnas“ 22:16.

Nors pirmuosius taškus pelnė Lioras Elihayu, „Neptūno“ snaiperiai Martynas Mažeika bei Mindaugas Girdžiūnas į „Hapoel“ puolėjo dvitaškė atsakė taikliais tritaškiais ir išvedė Klaipėdos ekipą į priekį 6:2. Aikštės šeimininkai netrukus pasivijo klaipėdiečius bei išsiveržė į priekį (9:8).

Nors likus 3 minutėms iki pirmo ketvirčio pabaigos „Hapoel“ persvara buvo minimali, penkis taškus be atsako pelnę Izraelio ekipos krepšininkai atitrūko 22:16.

***

Turas. „Neptūnas“ Europos taurės turnyro F grupės batalijas pradėjo pralaimėjimu keturių taškų skirtumu. Klaipėdos klubas namuose 90:94 turėjo pripažinti Stambulo „Galatasaray“ krepšininkų pranašumą.

Serija. „Neptūno“ krepšininkai pergalės skonį paskutinį kartą juto spalio 4-ąją, kai LKL čempionate 67:62 nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“. Tuomet „Neptūnas“ ir krito į duobę. Ekipa pralaimėjo ne tik Europos taurėje, bet ir tris iš eilės LKL mačus. D.Adomaitis 76:79 pralaimėjo principinę dvikovą Antanui Sireikai ir Utenos „Juventus“, tuomet 71:81 pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ ir 82:87 krito prieš Prienų-Birštono „Vytautą“.