Šiauliuose – siautėjantis „Juventus“ legionierius ir 222 taškai

S.Butterfieldo naudingumas – 43 balai.<br>G.Šiupario nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (35)

Oct 21, 2015, 8:41 PM, atnaujinta Oct 8, 2017, 3:25 PM

Atkeltose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Šiauliuose sirgaliai išvydo tikrą veiksmo filmo scenarijaus vertą kovą. „Šiaulių“ krepšininkai turėjo pranašumą, bet Antano Sireikos vadovaujama Utenos „Juventus“ meistriškai sužaidė ketvirtajame kėlinyje, kai sumetė 39 taškus ir išplėšė pratęsimą.

Per jį „Juventus“ šventė pergalę 112:110 (22:26, 23:23, 11:22, 39:24, 17:15). Tai – pirmasis kartas šiame LKL čempionate, kai abi komandos pasiekė šimto taškų ribą. Anksčiau šimtuką pasiekęs buvo tik „Lietuvos rytas“.

Iki ketvirtojo kėlinio likus žaisti 43 sekundes „Šiauliai“ po P.Dambrausko baudos metimo pirmavo 94:86, tačiau S.Butterfieldas smeigė tritaškį, o tada pratęsė savo šou, pataikęs du taškus su pražanga. Po jo taiklaus baudos metimo „Juventus“ priartėjo 92:94, o iki mačo buvo likę žaisti 19 sekundžių.

Po „Juventus“ minutės pertraukėlės P.Dambrauskas stojo mesti baudų, bet ir vėl iki galo neatliko savo darbo. Jis pataikė tik pirmąjį metimą ir A.Jomantas iškart prasižengė. Tai buvo penktoji A.Jomanto pražanga.

Likus žaisti 10 sekundžių „Šiauliai“ pirmavo 95:92, bet tada persvarą ištirpdė R.Alijevas.

R.Alijevas pataikė vieną iš dviejų baudų metimų, bet M.Linkevičius atkovojo kamuolį puolime ir tada R.Alijevas pridėjo dvitaškį.

Laikrodyje buvo likusios 4 sekundės, o rezultatas buvo lygus – 95:95. Per šį laiką C.Ayersas prametė dvitaškį ir teko žaisti pratęsimą.

Per pratęsimą komandos žaidė taškas į tašką, bet po S.Butterfieldo tritaškio 3-ąją minutę „Juventus“ išsiveržė 102:101.

Likus žaisti minutę ir 44 sekundes rezultatas buvo 105:105, nors Utenos komanda buvo spėjusi išsiveržti 105:101.

Likus žaisti 14 sekundžių po R.ALijevo baudų metimų „Juventus“ jau pirmavo 110:106.

Kai A.Viskontas pataikė vieną iš dviejų baudų metimų, „Juventus“ pirmavo 112:110, o buvo likę žaisti 7 sekundes. Tuomet baudas metė „Šiaulių“ krepšininkas M.Scottas, bet jis buvo netaiklus ir mačas baigėsi „Juventus“ naudai.

Šiose rungtynėse Spenceris Butterfieldas pasirodė fantastiškai. „Juventus“ legionierius iš JAV pelnė 34 taškus (dvitaškiai: 5/9 (56 proc.), tritaškiai: 6/10 (60 proc.), baudų metimai (6/7 (86 proc.). Jis taip pat atkovojo 18 kamuolių (9 puolime), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo. Jo naudingumas – net 43 balai.

„Juventus“ komandoje 17 taškų pelnė E.Želionis, o M.Linkevičius surinko 16 taškų. „Šiaulių“ komandoje 22 taškus pelnė P.Dambrauskas. 19 taškų pridėjo D.Dudzinskis (7 atk. kam.), o A.Jomantas pelnė 18 taškų.