„Žalgiris“ Eurolygoje nenuvertė „Lokomotiv“: rusai laimėjo 76:74

Kauno „Žalgirio“ ekipa namų Eurolygos mačą žaidė su „Lokomotiv“ ekipa.<br>P.Mantautas
Kauno „Žalgirio“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipos kovojo dėl antrosios pergalės Eurolygos C grupėje.<br>P.Mantauto nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiandien stoja į šio sezono Eurolygos namų dvikovas.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (47)

Modestas Krukauskas

Oct 23, 2015, 7:12 PM, atnaujinta Oct 8, 2017, 5:16 AM

Tuo tarpu ir Kauno, ir Krasnodaro ekipos Eurolygos sezoną pradėjo sėkmėmis. „Žalgiris“ svečiuose po labai atkaklios kovos palaužė lyg ir autsaidere vadintą Lenkijos čempionę Zelionos Guros „Stelmet“ 66:62, o „Lokomotiv“ savo aikštėje privertė pasiduoti legendinį graikų „Panathinaikos“ klubą 81:70.

Tačiau šios dienos dvikovoje nemažai lėmė ir komandų biudžetai – surinkę ne tik geriausius rusus, bet ir NBA ne vieną sezoną žaidusius krepšininkus, rusai mačo pabaigoje sugebėjo palaužti kauniečius. Pagal pateikiamus duomenis, „Lokomotiv“ šiam sezonui yra surinkęs 23 mln. eurų biudžetą.

Šios dienos akistatą Kauno ekipa pradėjo graiko I.Vougouko šou – jis iš 16 taškų buvo įmetęs 10. o „Žalgiris“ be vargo diktavo sąlygas svečiams – 16:13.

Tačiau tai buvo tik iki 7 minutės, kai pajutę savo žaidimą Krasnodaro krašto krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai 22:20. Po to „Lokomotiv“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pirmavo, kai kada leisdamas „Žalgiriui“ pasivyti – po dviejų ketvirčių rusai buvo priekyje 43:40.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Lokomotiv“ buvo išsiveržęs net 60:51, bet „Žalgiris“ parodė charakterį ir jau ketvirtojo kėlinio pirmosiomis sekundėmis po Pauliaus Jankūno tritaškio išlygino rezultatą 60:60.

Tačiau svečiai ir vėl šovė į priekį 71:63. Kauno ekipa pakilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 12 sek. išlygino rezultatą – 74:74.

G.Krapiko ekipa pasirinko galimybę užbaigti mačą, tad prasižengė prieš V.Claverą, kuris įmetė abi baudas. Per likusias 11 sekundžių M.Kalnietis nerado jokių atakos tęsinių, pats ėmėsi iniciatyvos, metė tritaškį, tačiau šis buvo netaiklus.

„Žalgiris“: Ianas Vougiuokas 22 (10/13 dvit., 20 naud. bal.), Renaldas Seibutis 11, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Olivier Hanlanas po 9, Martynas Pocius ir Brockas Motumas po 8, Paulius Jankūnas 4, Edgaras Ulanovas 3.

„Lokomotiv“: Malcolmas Delaney 21 (5/7 dvit., 2/3 trit., 5/5 baudos), Ryanas Broekhoffas 13 (3/6 trit., 6 atk. kam.), Victoras Claveras 12 (2/3 trit.), Kyriloas Fesenka 9, Andrejus Zubkovas ir Dontaye Draperis 5, Jevjenijus Voronovas ir Sergejus Bykovas po 4, Chrisas Singletonas 3.

Statistika:

Trečiojo turo rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai spalio 29 dieną žais svečiuose su Turkijos čempione Izmiro „Pinar Karšiyaka“ komanda.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija)           2  0  157-144

2. Kauno „Žalgiris“ 1 1 140-138

3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 1 1 155-154

4. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 1 1 144-147

5. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 0 1 62-66

6. „FC Barcelona Lassa“ (Ispanija) 0 1 62-71

ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyre žaidžia 24 komandos, suskirstytos į šešias grupes. Po dešimties reguliariojo sezono rungtynių keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos pateks į „Top 16“ etapą,

kuriame bus žaidžiama dvejose grupėse po aštuonis klubus (po 14 rungtynių). Likę aštuoni reguliariojo sezono klubai toliau tęs kovą dėl Europos taurės.

ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2016 metų gegužės 13-15 dienomis vyks Vokietijos sostinėje Berlyne.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 17:16).

Jau pirmoje atakoje po P.Jankūno tritaškio rezultatas tapo lygus – 60:60. Penktąją kėlinio minutę „Lokomotiv“ vis dėlto sugebėjo ir dar kartą pabėgti – 68:64, o po A.Zubkovo tritaškio situacija kauniečiams komplikavosi.

Likus grumtis 3 minutes „Lokomotiv“ turėjo 7 taškų persvarą – 74:67. Priešpaskutinę akistatos minutę „Žalgiris“ pakilo į lemiamą kovą – po P.Jankūno pataikytų baudos metimų svečiai pirmavo 74:70, bet laikas tirpo itin greitai.

Vis dėlto... Po I.Vougouko dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 72:74 ir kauniečiai, po varžovų klaidos, galėjo regzti ataką paskutines ketvirtojo kėlinio 20 sekundžių. Tas pats graikas įmetė dar du taškus ir išlygino rezultatą. Bet buvo likę 12 sekundžių ir jomis galėjo naudotis Rusijos klubas.

Kauniečiai prasižengė ir V.Claveras įmetė dvi baudas, o lemiamoje atakoje M.Kalnietis ilgai laikė kamuolį, metė sunkų metimą, tačiau kamuolys išsisuko ir „Žalgiris“ pralaimėjo.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 57:60 (31:27, 9:16, 17:17).

Sužaidus tris minutes ketvirtyje svečiai turėjo tą patį dbiejų metimų atotrūkį – 52:48. Įsibėgėjus kėliniui, Krasnodaro klubas spurtavo ir pirmą kartą mače įgijo laniau apčiuopiamą persvarą – 7-ąją minutę rusai, po K.Fesenkos dėjimo, pirmavo 60:51.

Vis dėlto, kauniečiai nenuleido rankų – po keturių M.Kalniečio ir dviejų I.Vougouko taškų skirtumas sumažėjo iki 57:60.

Kauno ekipoje I.Vougoukas įmetė 16 taškų, R.Seibutis – 11. Svečių komandoje M.Delaney  - 15 taškų.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 40:43 (31:27, 9:16).

3-iają minutę svečiai, prieš tai atsilikę 5 taškais, sugebėjo pasivyti „Žalgirį“ – 34:34. Po to į priekį išsiveržusi Rusijos ekipa turėjo 4 taškų persvarą – 38:34, tačiau „Žalgiris“ bandė kabintis svečiams į atlapus. 7 min. A.Zubkovas gavo nesportinę pražangą, o R.Seibutis sumetė abu metimus ir rezultatas tapo 38:38.

Priešpaskutinę kėlinio minutę svečiai vis dar pirmavo 43:38, o po 20 min. rusai pirmavo 43:40.

Po dviejų kėlinių Kauno ekipoje daugiausiai taškų įmetė I.Vougoukas – 12, M.Pocius savo sąskaitoje turėjo 8 taškus. „Lokomotiv“ ekipoje M.Delaney buvo surinkęs 13 taškų, V.Claveras – 5.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lokomotiv“ 31:27.

Komandos žaidė dvikovos pradžioje be gynybos, leisdami varžovams mesti tiek tritaškius, tiek karaliauti po krepšiais – sužaidus 3 minutes rezultatas buvo 10:10.

Rusijos komanda negalėjo sustabdyti graiko I.Vougouko, kuris per 5 minutes buvo įmetęs 10 taškų, o „Žalgiris“ pirmavo 16:13.

7-ąją kėlinio minutę „Lokomotiv“ pirmą kartą persvėrė rezultatą 22:20, 24:21. Tačiau po E.Ulanovo metimo kauniečiai ir vėl išsiveržė į priekį 25:24.

Paskutinę kėlinio minutę po O.Hanlano ir M.Pociau taškų pirmavo net 31:27. Ir tai tik pirmasis kėlinys – komandos labiau galvojo apie taškų pelnymą, o ne gynybą.

Geriausiai iš „Žalgirio“ ekipos kovojo I.Vougoukas, įmetęs 12 taškų. Jam talkino O.Hanlanas  - 7 taškai.  Varžovų komandoje pasižymėjo M.Delaney – 11 taškų.

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Seibutis, B.Motumas, M.Kalnietis, E.Ulanovas, I. Vougioukas.

„Lokomotiv“ starto sudėtis: V.Claveras, Ch. Singletonas, J.Voronovas, R.Broekhoffas, M.Delaney.

------------------------

Ir Kauno, ir Krasnodaro ekipos Eurolygos sezoną pradėjo pergalėmis. „Žalgiris“ svečiuose po labai atkaklios kovos palaužė lyg ir autsaidere vadintą Lenkijos čempionę Zelionos Guros „Stelmet“ 66:62, o „Lokomotiv“ savo aikštėje privertė pasiduoti legendinį graikų Atėnų „Panathinaikos“ klubą, 81:70.

Tad C grupėje susidarė tokia situacija, kad vienas iš dviejų Kaune žaisiančių klubų po šios dienos varžybų taps vienvaldžiu lyderiu – turės du laimėjimus.

„Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas mano, kad jo auklėtinių šiandien laukia sunkus išbandymas: „Varžovai labai stiprūs. Tą rodo ir užtikrinta jų pergalė pirmosiose rungtynėse. Kai komandą ėmė treniruoti Georgios Bartzokas, daugiau dėmesio pradėta skirti gynybai ir poziciniam puolimui. Mes dar neįgijome geriausios sportinės formos. Lenkijoje pridarėme žioplų klaidų, leidome priešininkams atkovoti daug kamuolių po mūsų krepšiu.“

Palyginti su praėjusiu sezonu, „Lokomotiv“ sudėtis pasikeitė radikaliai. Iš dabar jau buvusių svarbiausių krepšininkų pasitraukė Mantas Kalnietis, Derrickas Brownas, Krunoslavas Simonas, Richardas Hendrixas, Nikita Kurbanovas, neliko trenerio Sergejaus Bazarevičiaus.

Rusijos ekipą papildė puolėjas iš JAV Chrisas Singletonas, kuris praėjusį sezoną buvo vienas geriausių žaidėjų Kinijos lygoje, o anksčiau beveik trejus metus atstovavo NBA „Washington Wizards“ klubui.

Į Krasnodarą atvyko Ispanijos rinktinės narys puolėjas Victoras Claveras, amerikietis įžaidėjas Dontaye Draperis, Ukrainos nacionalinės komandos „centras“ Kyrylas Fesenka, Australijos rinktinės žaidėjas puolėjas Ryanas Broekhoffas.

„Lokomotiv“ sudėtis atrodo grėsmingai, tačiau ekipa dar derina stygas. Rusijos ekipa patyrė netikėtą pralaimėjimą VTB Jungtinėje lygoje – 74:76 nusileido „Nymburk“ klubui iš Čekijos.

Svečių gretose nežais traumuotas aukštaūgis buvęs ilgametis NBA krepšininkas Anthony Randolphas. Susižeidę yra „Žalgirio“ puolėjai – Vytenis Lipkevičius ir Siimas-Sanderis Vene.

Mačo tiesioginės transliaciją nuo 19 val. 40 min. galima žiūrėti per „Viasat Sport Baltic“.