LMKL: „Utena“ privertė pralaimėti „Kibirkštį“

Trečiąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) į savo sąskaitą įsirašė „Utenos“ (3/1) klubas, namuose 80:62 (17:18, 19:12, 22:21, 22:11) pranokęs pirmąją nesėkmę patyrusias Vilniaus „Kibirkšties“ (3/1) krepšininkes.

Rita Milieškienė<br>A. Didžgalvio nuotr.

Oct 24, 2015, 4:27 PM, atnaujinta Oct 8, 2017, 1:52 AM

Utena“ gerai pradėjo rungtynes, kai prabėgus 3 minutėms pirmavo 8:2. Čia pat „Kibirkšties“ komanda pasivijo varžoves (7:8), o vėliau net išsiveržė į priekį (15:14) bei tokį pranašumą išlaikė po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 18:17.

7 taškais be atsako antrajame ketvirtyje startavo šeimininkės, taip vėl persverdamos rezultatą savo naudai – 24:18. Netrukus skirtumas tarp komandų siekė 8 taškus (32:24), bet kiek geriau paskutines minutes sužaidusios vilnietės priartėjo – 30:36.

Po ilgiosios pertraukos iniciatyva vėl priklausė LMKL čempionėms. Prabėgus 3 minutėms šios pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 47:36. Vieną po kito kamuolius puolime griebusios „Kibirkšties“ krepšininkės atsitiesė – 41:48. Likus žaisti 2 minutes Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės dar labiau priartėjo (49:53), tačiau tuomet šeimininkės įmetė 5 taškus be atsako (58:49), o kėlinį vainikavo Vitalijos Kaminskytės taiklus dvitaškis – 51:58.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus kelias minutes „Utena“ vėl susigrąžino saugesnį pranašumą – 63:52. Gero žaidimo bangą pagavusios Alfredo Vainausko treniruojamos krepšininkės siuntė vieną taiklų metimą po kito ir taip susikrovė net 20 taškų persvarą (78:57), kurios neišleido iš savo rankų iki pat rungtynių pabaigos.

„Utena“: R.Milieškienė 19 (3/6 tritaškiai), M.Solopova 17 (6 rez. perd.), I.Šimkutė 12 (7 atk. kam.), R.Valentienė 8.

„Kibirkštis“: S.Landry 14, E.Šniokaitė ir D.Donskichytė po 9, L.Juškaitė 8 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.).

Ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų LMKL iškovojo Marijampolės „Sūduva“ (4/0), kuri namuose 81:56 (19:18, 25:7, 27:14, 10:17) pranoko Kauno „Aistes-LSU“ (1/4).

Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko taškas į tašką ir nei viena komanda ženkliai į priekį nepabėgo. Įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 12:12. Kėlinio pabaigoje 3 taškų persvarą buvo įgijusi „Sūduva“, tačiau kėlinį dvitaškiu baigė Jolanta Marmienė ir paliko marijampolietėms minimalų pranašumą – 19:18.

Antrajame ketvirtyje „Sūduva“ sėkmingai sužaidė atkarpą 16:2 ir susikrovė jau 15 taškų pranašumą – 35:20. Per antrąją kėlinio dalį „Aistės-LSU“ pelnė vos 7 taškus ir sumažinti deficito nesugebėjo, o „Sūduva“ ir toliau bėgo į priekį bei prieš antrąją rungtynių dalį turėjo įtikinamą pranašumą – 44:25.

Po ilgosios pertraukos marijampolietės ir toliau atakavo varžovių krepšį taikliai bei dar labiau didino savo pranašumą, kuris likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos, pasiekė 30 taškų ribą – 65:35, o prieš ketvirtą kėlinį „Sūduva“ pirmavo – 71:39. Paskutinės 10 minučių buvo tik formalumas. Nors įpusėjus ketvirčiui kaunietėms pavyko kiek apmažinti deficitą (49:74), tačiau rungtynių baigties tai nebekeitė, o „Sūduva“ šventė įtikinamą pergalę – 81:56.

„Sūduva“: I.Kazlauskaitė 21, S.Baliutavičiūtė (6 atk. kam.) 15, L.Svarytė (10 atk. kam.) 13, A.Gabalytė 11.

„Aistės-LSU“: L.Želnytė 13, I.Stankevičiūtė 9, H.Vyšniauskaitė 7.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Marijampolės „Sūduva“             4 4 0 336:218 8

2. Vilniaus „Kibirkštis“ 4 3 1 347:258 7

3. Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ 4 3 1 310:242 7

4. Utenos „Utena“ 4 3 1 292:227 7

5. Klaipėdos „Fortūna“ 4 1 3 216:260 5

6. Kauno „Aistės-LSU“ 4 1 3 216:327 5

7. Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“ 5 0 5 289:448 5