Kauno „Žalgiris“ Eurolygos apmaudą išliejo ant „Lietkabelio“

„Žalgirio“ komanda LKL čempionate nepralaimėjo nė karto.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo

Nov 16, 2015, 5:15 PM, atnaujinta Oct 4, 2017, 5:08 AM

Kauno „Žalgiris“ gavo nuostabią progą išlieti kartėlį po beviltiško pralaimėjimo Eurolygoje Atėnų „Panathinaikos“ komandai. Pirmadienį „Žalgiris“ „Tete-a-Tete Casino LKL“ rungtynėse išvykoje 95:69 (25:15, 24:20, 23:18, 23:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą ir įsirašė 9-ąją pergalę iš tiek pat galimų. Vieni turnyro autsaiderių „Lietkabelio“ krepšininkai pralaimėjo jau ketvirtąjį mačą iš eilės.

Pralaimėjimas. “Žalgiris“ penktadienį Eurolygos rungtynes žaidė Atėnuose, kur dar niekada nebuvo iškovojęs pergalės. Prakeiksmas tęsėsi, o žalgiriečiai pralaimėjo 56:91.

Žodžiai. G.Krapikas po pralaimėjimo „Panathinaikos“ komandai prisipažino: „Net neturėjome galimybių kovoti.“ O „Žalgirio“ legionierius iš Graikijos Ianas Vougioukas pareiškė: „Man gėda.“

Statistika.

„Žalgiris“: M.Pocius 17, I.Vougioukas 15, L.Lekavičius 12, B.Motumas ir P.Jankūnas po 11, E.Ulanovas 10, R.Javtokas 9, M.Kalnietis 6, K.Vecvagaras ir O.Hanlanas po 2.

„Lietkabelis“: S.Buterlevičius 19, M.Iličius 17, A.Valeika 11, B.Woodas 8, V.Vasylius 5, J.Kazakauskas 3, J.Love, L.Aukštikalnis ir A.Labuckas po 2.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 69:95 (15:25, 20:24, 18:23, 16:23)

J.Kazakauskas kėlinį pradėjo dvitaškiu (55:72), bet „Žalgiris“ ir per lemiamą ketvirtį neatsipalaidavo. M.Pocius pelnė du taškus, o tada perėmė kamuolį, leisdamas O.Hanlanui taškais baigti ataką. „Žalgiris“ išsiveržė 21 taško skirtumu – 76:55.

Įpusėjus kėliniui komandos keitėsi taikliais baudų metimais. „Žalgiris“ pirmavo 85:63, o tada M.Pocius pridėjo dvitaškį – 87:63.  Rungtynių baigtis jau buvo aiški, tad sirgaliai laukė galutinio rezultato, o „Žalgirio“ gerbėjai – ar jų komanda pasieks šimto taškų ribą. To padaryti nepavyko. „Žalgiris“ šventė pergalę 95:69.

Trečiasis kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 52:73 (15:25, 20:24, 18:23)

S.Buterlevičius kėlinį pradėjo tritaškiu. M.Iličius per pirmąsias dvi minutes pelnė keturis taškus. Tokiu pat skaičiumi atsakė I.Vougioukas, o „Žalgiris“ pirmavo 53:42. Žalgiriečiai apsukų nemažino ir likus žaisti minutę po spurto 6:0 pirmavo 70:51.

Per paskutinę minutę J.Kazakauskas dar pataikė baudos metimą, bet R.Javtokas atsakė dvitaškiu – 72:53.

Antrasis kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 33:49 (15:25, 18:24)

Antrąjį kėlinį M.Kalnietis pradėjo dvitaškiu, o tada atliko rezultatyvų perdavimą B.Motumui (32:17). S.Buterlevičius mėgino gaivinti savo komandą tritaškiu, bet po kelių atakų iš toli pataikė ir O.Hanlanas Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes „Žalgiris“ po M.Pociaus baudų metimų pirmavo 36:22.

„Lietkabelis“ kiek mažino skirtumą, kai pataikė S.Buterlevičius ir B.Woodas, bet iki „Žalgirio“ dar buvo toli (29:44). Likus žaisti tris minutes A.Valeika ėmėsi iniciatyvos ir pelnė keturis taškus iš eilės. „Lietkabelis“ atsiliko 31:46. Iki kėlinio pabaigos baudas metė K.Vecvagaras ir I.Vougioukas – 49:35.

Pirmasis kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 15:25

Šeimininkai iškart sulaukė kauniečių kirčio tritaškiais – 2:6 po E.Ulanovo ir L.Lekavičiaus metimų. Tuoj po dvitaškį pridėjo I.Vougioukas ir E.Ulanovas – 3:10. Tačiau su S.Buterlevičiaus tritaškiai aptirpdė atsilikimą 11:15. Neilgam – įsisiautėjo E.Ulanovas, pataikęs dvitaškį ir tritaškį – 11:23. Į R.Javtoko dėjimą šeimininkai atsakė dviem metimais – 15:25.