„Neptūno“ sensacija Europos taurėje – po kojomis „Galatasaray“

„Neptūno“ ir „Galatasaray“ pirmoji akistata.
Daugiau nuotraukų (4)

2015-11-18 18:14, atnaujinta 2017-10-03 23:02

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai trečiadienį padarė tai, ko tarptautinėje arenoje iki šios dineos nepavyko padaryti nė vienai komandai – įveikė galingą Stambulo „Galatasaray“ klubą. Europos taurės turnyro F grupėje Stambule iki šiol pralaimėjimų nepajutusią „Galatasaray“ ekipą klaipėdiečiai nurungė 82:76 (25:20, 17:25, 26:13, 14:18) ir įsirašė trečiąją pergalę. „Tai mažiausiai netikėta – iš esmės, tai sensacija“, – aiškino iš karto po mačo Turkijos komentatoriai.

Turkai savo sąskaitoje dabar turi penkis laimėjimus. Tuo tarpu Dainiaus Adomaičio vedamas klaipėdiečių klubas yra iškovojęs tris laimėjimus ir patyręs tris nesėkmes. Viena iš jų – nuo šios dienos varžovo 90:94. Tad „Neptūnas“ su kaupu atsirevanšavo turkams.

Neptūnas“ į Turkiją vyko be namuose likusio traumą besigydančio Arvydo Šikšniaus, tačiau ir be šio žaidėjo klaipėdiečiai puikiai rungtyniavo bei iškovojo vieną įsimintiniausių šio sezono pergalių. Turkai, pirmajame Europos taurės varžybų F grupės ture iškovoję visas, šįkart gavo antausį savo žiūrovų akivaizdoje.

Klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį laimėjo 25:20. Puikiai trečiąjį ketvirtį sužaidę svečiai jį laimėjo 26:13 ir išsiveržė į priekį 68:58. Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai buvo priartėję iki keturių taškų 72:76, bet „Neptūnas“ sėkmingai žaidė mačo pabaigoje ir iškovojo svarbią pergalę.

„Galatasaray“: E.McCollumas 30 (8/8 dvitaškiai, 14/14 baudų metimai, 39 naud. bal.), V.Micovas 16 (1/5 tritaškiai), J.Dorsey 8.

„Neptūnas“: D.Ewingas 21 (3/5 tritaškiai, 5 kl.), T.Baderis 15 (5/5 tritaškiai), D.Zavackas 13 (3/5 tritaškiai, 6 atk. kam.), J.Grantas ir A.Butkevičius (9 atk. kam.) po 8.

„Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis, po pergalės Turkijoje prieš turtingąją ir itin pajėgių legionierių turinčią Stambulo „Galatasaray“ ekipą, gyrė savo auklėtinius už kovingumą ir puikų nusiteikimą.

„Nuo pat dvikovos pradžios vyrai kovėsi agresyviai ir buvo tiesiog užsivedę. Agresyvumas tiek gynyboje, tiek puolime bei kovingumas lėmė šią mūsų itin džiugią pergalę. Prie pergalės faktorių galime priskirti ir tai, kad šiandien mums gerai sekėsi pataikyti iš toli – tikslą pasiekė net 14 iš 24 mestų tritaškių. Manau, kad ši pergalė yra išties pelnyta, kadangi didžiąją rungtynių dalį būtent mes buvome priekyje ir kontroliavome situaciją. Vyrai kovėsi užtikrintai“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Jis pabrėžė, kad pergalės skonis dvigubai saldesnis, kadangi patiesta Stambulo „Galatasaray“ ekipa, kuri šį sezoną savo aikštėje iki rungtynių su „Neptūnu“ nebuvo nė karto suklupusi.

„Juk „Galatasaray“ neslepia ambicijų iškovoti Europos taurę ir vėl sugrįžti į prestižiškiausią Senojo žemyno turnyrą – Eurolygą. Taigi, laimėjome prieš labai pajėgią komandą. Geromis nuotaikomis grįžtame į Klaipėdą“, – pridūrė „Neptūno“ treneris.

Kitoje jau pasibaigusioje F grupės dvikovoje Atėnų AEK (Graikija) klubas išvykoje po pratęsimo 82:78 (14:22, 20:11, 23:15, 13:22, 12:8) įveikė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) penketuką.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 82:76 (20:25, 25:17, 13:26, 18:14).

Pajutę dūmų kvapą, „Galatasaray“ suskubo staigiai mažinti atsilikimą ir tai jie padarė per pirmąsias dvi minutes – laimėjo atkartą 8:0 ir atsiliko tik 66:68. Likus kovoti 2 min. svečiai vis dar pirmavo 76:72 ir galėjo tikėtis pergalės išvykoje. Klaipėdiečiai visą laiką laikė mačo vadžias savo rankose ir baigiatis akistatai pirmavo 81:76.

Trečiasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 58:68 (20:25, 25:17, 13:26).

Kėlinį sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, kurie spurtavę 6:2 pirmavo jau 48:47. Ir Lietuvos ekipa nemažino apsukų – 7 min. klaipėdiečiai pirmavo 59:53. Klaipėdos klubas iki kėlinio pabaigos skirtumą sugebėjo padidinti iki 10 taškų.

Antrasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 45:42 (20:25, 25:17).

Ketvirtąją kėlinio minutę klaipėdiečiai be vargo buvo priekyje, visas žaidimo vadžias laikę savo rankose – 30:25. Prie gero lietuvių ekipos žaidimo prisidėjo M.Girdžiūnas ir T.Baderis. O po D.Ewingo metimo svečiai buvo priekyje 34:26. Vis dėlto, galingasis „Galatasaray“ ėmėsi greitų veiksmų sumažinti atsilikimą ir po E.McCollumo taškų atotrūkis aptirpo iki 32:34.

Nors „Neptunas“ ir vėl buvo pabėgęs 37:32, Stambulo klubas spurtavo ir, likus kovoti 1 min., išsiveržė į priekį net 41:37. D.Adomaičio kariauna nenuleido rankų ir siekė mažinti atsilikimą, tačiau tai buvo sunku padaryti. Daugiausia taškų „Neptūnui“ buvo įmetęs D.Zavackas – 11, D.Ewingas – 7, T.Baderis – 6.

Pirmasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 20:25.

Po pirmųjų keturių minučių svečiai neatsiliko nuo „Galatasaray“ – 10:9 pirmavo turkai, tačiau klaipėdiečiai šnopavo į nugarą. Jau baigiantis kėliniu komfortiškai pasijutusi „Neptūno“ komanda ne tik išsiveržė į priekį ir pirmavo penkių taškų skirtumu – 23:18. Šis skirtumas ir išsilaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos. Daugiausiai taškų – po penkis – Lietuvos ekipai pelnė V.Šarakauskas ir D.Zavackas.

„Galatasaray“ starto sudėtis: B.Schilbas, V.Micovas, S.Lasme, C.Greenas, S.Guleras.

„Neptūno“ starto sudėtis: D.Ewingas, M.Mažeika, D.Zavackas, H.Grantas, A.Butkevičius.

---------------------

Turkai savo sąskaitoje turi penkis laimėjimus ir yra vienvaldžiai grupės lyderiai. Tuo tarpu Dainiaus Adomaičio vedamas klaipėdiečių klubas yra iškovojęs du laimėjimus ir patyręs tris nesėkmes. Viena iš jų – nuo šios dienos varžovo 90:94.

Tačiau Ergino Atamano treniruojamas „Galatasaray“ nėra nenugalimas: šalies pirmenybėse jis po 6 akistatų turi 4 laimėjimus, o dukart jį parklupdė Stambulo „Efes Pilsen“ ir „Usak“.