Atgimimas: „Lietuvos rytas“ Europoje nugalėjo „Besiktas“ 103:92

Vilniaus „Lietuvos ryto“ laikinasis treneris Aurimas Jasilionis padarė tai, ko nesugebėjo padaryti jo pirmtakas – įkvėpti žaidėjus kovai. Prie sostinės ekipos pirmą kartą kaip pagrindinis strategas stojęs A.Jasilionis Europos taurės turnyre iškart palypėjo link pergalių olimpo. E grupės pirmose antrojo rato rungtynėse Stambule „Besiktas“ klubas nerado priešnuodžių įspūdingam „Lietuvos ryto“ žaidimui. Vilniečiai atsirevanšavo turkams 103:92 (23:27, 26:25, 27:18, 27:22).

„Besiktas“ ir „Lietuvosd ryto“ komandų dvikova Stambule<br>C.Saricobano nuotr.
G.Orelikas teigė, kad „Lietuvos ryto“ komandą įsivaizduoja rungtyniaujant laisviau.<br>M.Kulbio nuotr.
A.Jasilionis pirmadienį perėmė vyriausiojo trenerio postą iš M.Nicolos.<br>M.Kulbio nuotr.
„Lietuvos ryto“ ir „Besiktas“ komandų pirmosios dvikovos momentai.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (52)

2015-11-18 16:19, atnaujinta 2017-10-03 23:42

Pirmoje šių komandų akistatoje turkai Vilniuje laimėjo 91:87.

Tai buvo antroji sostinės ekipos pergalė E grupėje, tačiau itin laukiama. Jos teko laukti po antrojo varžybų turo, kai „Lietuvos rytas“ įveikė Vengrijos krepšininkus.

Iš sostinės komandos stratego posto dėl nesėkmių paprašytas pasitraukti Marcelo Nicola estafetė perdavė savo asistentui A.Jasilioniui, kuris žadėjo šiek tiek laisvesnį ir įvairesnį komandos žaidimą. Per porą treniruočių treneris įkvėpė „Lietuvos ryto“ ekipos žaidėjus kovai, kurią jie ir parodė šios dienos mače Stambule.

Nors trečiadienio mače pradžioje savo sąlygas norėjo diktuoti „Besiktas“, šalia varžovo visą laiką buvęs „Lietuvos rytas“ laukė momento spurtuoti – juolab, kad mūsų ekipai šįkart gerai krito tritaškiai.

Be Antano Kavaliausko ir Deivido Gailiaus kovojusi Vilniaus komanda spurtavo trečiojo kėlinio pabaigoje, kai atlaikę kelis 3-6 taškų turkų pabėgimus, pabaigoje įgijo apčiuopiamą persvarą – 76:68, kurią 33-iąją min. padidino iki 83:74, o 36-ąją – iki 90:79.

„Besiktas“ spurtas likus kovoti 2 min.  - 10:0 sukėlė grėsmę. Bet magiškasis K.Lavrinovičius, kuris šios dienos mače kovojo kaip geriausiais laikais ir tapo rezultatyviausiu krepšininku sostinės komandoje, sugebėjo „užgesinti gaisrą“ ir vilniečiai laimėjo 103:92.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 28 (6/7 dvit., 3/4 trit.), A.Juškevičius 18 (3/5 tritašk.), J.Jucikas 15, R.Giedraitis 14, G.Orelikas 10 (6 rez. perd.), M.Runkauskas ir N.Laprovittola (0/7 dvit., 9 atk. kam., 8 rez. perd.) – po 7, Ž.Janavičius 4.

„Bešiktaš“: N.Woltersas 34, C.Akyolas 14, Ch.Elonu 13, L.Hamiltonas 10, E.Murphy 8, D.J.Seeley 7.

Kitų E grupės susitikimų rezultatai:

Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) – Saratovo „Avtodor“ (Rusija)              81:88.

Šolnoko „Olaj“ (Vengrija) – Salonikų PAOK (Graikija) 78:69.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“  103:92 (27:23, 25:26, 18:27, 22:27).

Sužaidus dvi minutes, „Lietuvos rytas“ įgijo didžiausią iki tol turėtą persvarą – po J.Juciko metimo sostinės klubas pirmavo 83:74. Nors Stambulo komanda ir įmetė 4 taškus be atsako, tris taškus įsūdė rezultatyviausias mačo žaidėjas K.Lavrinovičius ir vilniečiai pirmavo 86:78.

Likus varžytis 4 minutes, „Lietuvos rytas“ jau buvo varžovams atseikėjęs 90 taškų, o pralaidęs – 79. Tačiau per kelias akimirkas vilniečiai „gavo“ į savo krepšį 10 taškų ir skirtumas buvo sumažėjęs iki 89:90. taiau tuomet iniciatyvos ėmėsi K.Lavrinovičius ir N.Laprovittola ir padėjo komandai atitrūkti 94:89.

Per likusį laiką šeimininkai siekė sumažinti atsilikimą, tačiaujų desperatiški metimai buvo netaiklūs, o ramiai kovojęs Vilniaus klubas iįkovojo antrąją pergalę turnyre.

Trečiasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“  70:76 (27:23, 25:26, 18:27).

Nors 4 min. šeimininkai buvo pabėję 62:56, po A.Juškevičiaus ir R.Giedraičio tritaškių skirtumas ir vėl tapo lygus 62:62. Maža to – K.Lavrinovičius įsūdė dar vieną tritaškį ir įmetė baudą ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą įgijo net 4 taškų persvarą – 66:62. Pagirtinai kovoję vilniečiai tritaškiais žudė šeimininkus – po A.Juškevičiaus tolimo metimo ir 17-ojo taško, „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs didžiausią persvarą: pirmavo 76:68.

Daugiausiai taškų „Lietuvos rytui“ buvo įmetęs K.Lavrinovičius – 20.

Antrasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“  52:49 (27:23, 25:26).

Per pirmąsias dvi minutes mūsų šalies ekipa ne tik panaikino skirtumą, bet ir po A.Juškevičiaus dvitaškio net išsiveržė į priekį 29:27.  Tačiau ilgai vilniečiai priekyje nebuvo – negausių žiūrovų palaikomas „Besiktas“ 5 min. vėl išsiveržė į priekį 37:34, 40:36. Nors vilniečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 40:38, po dviejų iš eilės klaidų 8 min. šeimininkai pabėgo 46:40. Gerai, kad G.Orelikas įmetė savo antrąjį tritaškį ir skirtumas vėl sumenko.

Vis dėlto, kėlinio pabaiga nebuvo tokia linksma „Lietuvos rytui“ – jis pramiegojo spurtą ir varžovas pirmavo 50:43. Po K.Lavrinovičiaus pastangų skirtumas sumažėjo iki 3 taškų, tačiau buvo aišku, kad po dviejų kėlinių vilniečiai turės deficitą – atsilikinės.

Daugiausia taškų „Lietuvo rytui“ buvo pelnęs K.Lavrinovičius – 12, G.Orelikas – 8, J.Jucikas – 7.  Varžovų gretose pasižymėjo N.Woltersas – 11.

Pirmasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 27:23.

Sužaidus keturias minutes, sostinės krepšininkai nė kiek nenusileido šeimininkams ir pirmavo po 4-rių J.Juciko taškų 7:6. Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką – nė vienai komandai nesisekė pabėgti daugiau kaip 4 taškais: 9-ąją minutę šeimininkai buvo priekyje 23:20. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje šeimininkai sugebėjo šiek tiek atitrūkti. Daugiausiai taškų „Lietuvos rytui“ buvo pelnęs K.Lavrinovičius – 10.

„Besiktas“ starto sudėtis: D.Seeley, N.Woltersas, C.Akyolas, Ch.Elonu, E.Murphy.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: M.Lukauskis, N.Laprovittola, J.Jucikas, G.Orelikas, R.Giedraitis.

------------

Jau kartą nuo „Besiktas“ antausį gavęs „Lietuvos rytas“ rezga naują planą, kaip pabandyti ne tik pakeisti savo ekipios braižą, bet ir lainmėti Stambule. Tačiau tai turės daryti be vieno iš komandos lyderių Antano Kavaliausko – jis akistatai su turkais nebuvo registruotas.

Naujasis sostinės vedlys teigė, kad komanda į priekį judės po truputį, tačiau iškart paskelbė: „Daug ką reikėtų keisti, bet suprantame, jog visko neapversime.“

A.Jasilionis sakė, kad dabar svarbiausia nuo krepšininkų panosies patraukti šūsnį taktinių dokumentų.

„Stengsimės, kiek galima supaprastinti žaidimą. Nenorime užkrauti komandos taktinėmis gudrybėmis, nes krepšininkų galvos nuo taktikos perkepė. Žaidimui vietos neliko, o mes lietuviai – žaidėjai. Turime žaisti“, – dar prieš išvyką į Turkiją Vilniaus oro uoste kalbėjo A.Jasilionis.

Jo planas pradžiugino „Lietuvos ryto“ krepšininkus, tarp kurių – ir už strategą vyresni žaidėjai.

„Jau dvi dienas šiek tiek keitėme taktikas. Tikrai bus daugiau emocijų. Istorija sako, kad pakeitus trenerį pirmuosius mačus gali ir be trenerio žaisti kitaip. Tik nesakau, kad geriau ar blogiau“, – sakė Kšištofas Lavrinovičius.

36 metų veteranas – vyresnis už trenerį, tačiau nemano, kad dėl tu bus problemų.

„Keista, bet aš atlieku savo pareigas, o jis – savo. Aš krepšininkas ir turiu klausyti bei gerbti trenerį“, – kalbėjo K.Lavrinovičius.

Kur kas nuotaikingiau A.Jasilionio siūlomus pokyčius sutiko Gediminas Orelikas.

Paklaustas, ar jam patinka idėja supaprastinti „Lietuvos ryto“ žaidimą, jis sakė: „Tikrai. Aš manau, kad ne tik man, bet ir daugumai būtų geriau tas paprastesnis, laisvesnis ir greitesnis žaidimas. Aš matau mūsų komandą, kaip laisvesnio stiliaus.“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ trečiadienį 20 valandą Turkijoje žais Europos taurės rungtynes su Stambulo „Besiktas“.

Pirmoje akistatoje „Lietuvos ryto“ klubo žaidėjai spalio 13-ąją ne tik nepradžiugino savo sirgalių, tačiau ir apmaudžia nesėkme startavo Europos taurės turnyre.

Startinėse antrojo pagal pajėgumą Europos krepšinio klubinių komandų turnyro rungtynėse „Lietuvos ryto“ krepšininkai E grupėje nusileido Stambulo „Besiktas“ atstovams 87:91 (14:20, 16:29, 25:16, 32:26).

Nors Lietuvos ekipa sugebėjo atsigauti po dvikovos pradžioje gauto nokdauno ir mače sumažino turėtą net 19 taškų deficitą, išgelbėti rungtynių sostinės krepšininkai nesugebėjo.

Praėjusiame ture vilniečiai 76:81 nusileido Salonikų graikų PAOK ekipai ir komplikavo savo galimybes patekti į kitą Europos taurės etapą – „Last 32“.

Tiesa,  Stambulo komanda šias rungtynes taip pat pasitinka ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis – praėjusiame Europos taurės turnyro ture „Besiktas“ taip pat svečiuose 58:82 nepasipriešino rusų Sankt Peterburgo „Zenit“ klubui.