Pirma pergalė Kaune: „Žalgiris“ Eurolygoje nugalėjo lenkus

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (43)

Nov 19, 2015, 2:33 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 8:02 PM

Kauno „Žalgiris“ pradėjo taikliai mėtyti tritaškius ir vienu šūviu nušovė du zuikius – atsiprašė savo sirgalių už beviltišką krepšinį Atėnuose bei iškovojo itin svarbią pergalę Eurolygoje. „Žalgirio“ žaidimas bangavo, tačiau atoslūgiai nebuvo tokie pavojingi – komanda niekada nepirmavo dideliu skirtumu, bet stengėsi išlaikyti saugų atstumą, neleisdama perlaužti rungtynių eigos. Galiausiai „Žalgiris“ 67:56 (17:14, 19:15, 21:20, 10:7) nugalėjo Zeliona Guros „Stelmet“ komandą, kurią pirmajame rate Lenkijoje įveikė 66:62.

„Žalgiris“ iki šiol nebuvo namuose iškovojęs pergalės.

Tylos minutė. Prieš rungtynių startą „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai ir krepšininkai prisidėjo prie gedinčio pasaulio. Tylos minute buvo pagerbtos per teroristų išpuolius Paryžiuje žuvusios aukos.

Statistika.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (7 atk. kam.) 16, M.Kalnietis 13, O.Hanlanas (8 atk. kam.) 11, I.Vougioukas 10, R.Javtokas 9, R.Seibutis 4, L.Lekavičius, M.Pocius po 2.

„Stelmet“: M.Ponitka (7 atk. kam.) 15, V.Moldoveanu 10, D.Borovnjakas ir D.Bostas po 6, L.Koszarekas 5, K.Gruszecki ir P.Zamojskis po 4, S.Szewzczykas, A.Hrycaniukas ir N.Djurisičius po 2.

„Žalgiris“ – „Stelmet“

Dvitaškiai: 16/36 (44 proc.) – 19/44 (43 proc.)

Tritaškiai: 7/16 (43 proc.) – 3/18 (16 proc.)

Baudų metimai: 14/16 (87 proc.) – 9/13 (69 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 38 (5) – 31 (8)

Perimti kamuoliai: 3 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 17

Klaidos: 15 – 6

Ledai. Sirgaliai rungtynių pradžioje daug taškų neišvydo. Po keturių minučių „Stelmet“ pirmavo 6:4, bet „Žalgiriui“ pavyko pralaužti ledus. Mantas Kalnietis smeigė tritaškį, „Žalgiris“ spurtavo 6:0, o po varžovų taiklaus dvitaškio pelnė keturis taškus be atsako (17:10). Bet per paskutinę minutę atotrūkis sumenko iki 14:17.

Tritaškiai. „Žalgiriui“ prireikė trijų minučių, kad pelnytų taškus, bet „Stelmet“ šeimininkų sausra nepasinaudojo. „Žalgirio“ taškų sąskaitą baudų metimais atidarė I.Vougioukas (19:16). Tačiau „Žalgiris“ ir vėl pralaužė nesėkmių ledus. O.Hanlano tritaškis, M.Pociaus dėjimas ir P.Jankūno tolimo metimo šeimininkai pirmavo 27:20. Ir tik „stelmet“ pelnė du taškus, O.Hanlanas smeigė dar vieną dvitaškį (30:22). Sirgaliai dar matė M.Kalniečio tritaškį, o „Žalgiris“ kėlinį užbaigė 36:29.

Pirmyn – atgal. „Žalgiris“ per pirmąsias atakas po M.Kalniečio tritaškio susikrovė dešimties taškų pranašumą (41:31), bet greitai sustojo ir lenkai priartėjo 41:37. G.Krapiko komanda ir vėl pajudėjo į priekį (47:41), bet „Stelmet“ skirtumą mažino iki 45:47. Tačiau „Žalgiris“ neleido svečiams persverti rezultato ir kėlinį baigė pirmaudamas 57:49.

Tiesioji. Ketvirtajame kėlinyje pirmasis taiklus metimas skriejo po poros minučių žaidimo ir tai buvo lenkų tritaškis, „Žalgirio“ pranašumą sumažinęs iki 57:52. „Stelmet“ komandai seko jėgos ir metimai skriejo pro šalį, o „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui jau pirmavo 63:52. Galiausiai „Žalgiris“ visiškai valdė situaciją ir šventė pergalę.

Pirmoji mačo minutė buvo nevaisinga. K.Gruszeckis prametė tritaškį, dvitaškio nepataikė E.Ulanovas, o O.Hanlanas prarado kamuolį ir tada prasižengė puolime. Ir kai V.Moldoveanu smeigė tritaškį, „Stelmet“ priartėjo 52:57. Jam atsakė O.Hanlanas, pataikęs du baudų metimus (59:52).

Lenkijos komanda sunkiai sekėsi pataikyti. Baudų metimai skriejo pro šalį, S.Szewczyko tritaškis irgi buvo netaiklus. „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui jau pirmavo 61:52, o tada P.Jankūnas skirtumą didino iki 63:52. „Stelmet“ krepšininkams sukurti kažko ypatinga nepavyko. Likus žaisti pusantros minutės „Stelmet“ prašė minutės pertraukėlės, o „Žalgiris“ pirmavo 65:54.

Trečiasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Stelmet“ 57:49 (17:14, 19:15, 21:20) Antroji rungtynių pusė iškart pažėrė taškų, skirtingai nei per pirmuosius du kėlinius. P.Zamojskis veržėsi ir pelnė du taškus, bet jam atsakė P.Jankūnas. O tada M.Kalnietis pataikė tritaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 41:31.

Tačiau „Žalgirio“ sirgaliai tuo džiaugėsi neilgai, nes lenkai irgi atsakė tolimu metimu, o po kelių atakų L.Koszarekas skirtumą tritaškiu mažino iki 37:41.

Įpusėjus kėliniui po R.Javtoko baudų metimų „Žalgiris“ pirmavo 47:41. Varžovai skirtumą sumažino iki 45:47, bet tada R.Javtokas pridėjo dvitaškį, O.Hanlanas – tritaškį, o tada R.Javtokas įsirašė dar du taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 54:47.

Kėlinį „Žalgiris“ baigė pirmaudamas 57:49.

Antrasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Stelmet“ 36:29 (17:14, 19:15)

Po pusantros minutės bėgiojimo S.Szewczykas skirtumą sumažino iki 16:17. B.Motumas puolime padarė klaidą, bet L.Lekavičius tyčia pražanga stabdė greitą ataką, o pozicinė ataka baigėsi netaikliu L.Koszareko metimu. Pro šalį skiejo ir O.Hanlano tritaškis. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus po trijų minučių žaidimo pelnė I.Vougioukas, pataikęs baudų metimus – 19:16. M.Ponitka atsakė dvitaškiu – 18:19.

Įpusėjus kėliniui O.Hanlanas pašokdino sirgalius, kai pataikė tritaškį (22:20). Varžovams neatsakius taškais, M.Pocius po greitos atakos leido „Žalgiriui“ išsiveržti 24:20.

Po P.Jankūno tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 27:20. Varžovai atsakė galingu dėjimu – 22:27, bet juos tolimu metimu baudė O.Hanlanas – 30:22. Tritaškį prasidėjus paskutinei minutei pataikė ir M.Kalnietis (31:25).

„Žalgiris“ į didžiąją pertrauką ėjo pirmaudamas 36:29.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Stelmet“ 17:14.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo I.Vougiouko netaikliu dvitaškiu ir E.Ulanovo klaida. Lenkai reagavo dvitaškiu, bet tada P.Jankūnas baudų metimais išlygino rezultatą (2:2). Komandos per pirmąsias keturias minutes sirgalių taškais nelinksmino. „Stelmet“ pirmavo 6:4. Lenkijos klubo krepšininkai galėjo padidinto atotrūkį, kai klaidą padarė I.Vougioukas, bet nepataikė nei tritaškį metęs P.Zamojskis, nei po krepšiu progą kartoti ataką gavęs M.Ponitka.

M.Kalnietis juos už tai baudė tritaškiu – 7:6. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes po R.Seibučio taškų iš po krepšiu „Žalgiris“ pirmavo 11:8. Po minutės pertraukėlės P.Jankūnas kartojo savo metimą ir „Žalgiris“ jau turėjo didesnį pranašumą (13:8).

Paskutiniąją kėlinio minutę „Žalgiris“ pradėjo jau pirmaudamas 17:10, bet lenkai spėjo šturmuoti šeimininkus ir sumažino skirtumą iki 14:17.

Starto penketai.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, I.Vougioukas.

„Stelmet“: V.Moldoveanu, M.Ponitka, P.Zamojskis, D.Borovnjakas, L.Koszarekas.

***

Antausis. G.Krapikas tik skėsčiojo rankomis ir pripažino, kad komanda net neturėjo šansų pakovoti, kai Atėnuose 56:91 buvo sutriuškinta „Panathinaikos“ komandos. Pastaroji per pirmąsias pirmojo kėlinio minutes susikrovė pranašumą ir žygiavo pergalės link, o „Žalgirio“ legionierius iš Graikijos Ianas Vougioukas pareiškė: „Man gėda.“

Susitikimas. „Žalgiris“ Eurolygos sezono starte iškovojo pergalę prieš Zeliona Guros „Stelmet“ krepšininkus. Tuomet žalgiriečiai šventė pergalę 66:62.

Pozicijos. „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo du pastaruosius mačus Eurolygoje. Namuose žalgiriečiai 78:85 pralaimėjo „Barcelona“ komandai, o tada išvykoje beviltiškai 56:91 krito prieš „Panathinaikos“. „Žalgiris“ per penkis Eurolygos mačus pralaimėjo triskart. C grupėje tokius pat skaičius yra užfiksavę aukščiau esantys „Panathinaikos“ ir Izmyro „Pinar Karsiyaka“ krepšininkai.