31 kartą suklydusi Lietuvos moterų rinktinė krito prieš latves

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo 2017 m. Europos čempionato atrankos varžybas. Labai dažnai klydusios lietuvės 61:65 (17:15, 15:18, 11:16, 19:16) pralaimėjo Latvijai.

G.Šiupario nuotr. iš archyvo.

Nov 21, 2015, 5:51 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 11:59 AM

Lietuvės mačą pradėjo pakiliai ir jau pirmame kėlinyje pabėgo į priekį 17:4, tačiau namie žaidusios latvės atsakė spurtu 11:0.

Antrajame kėlinyje mūsiškės dar išsaugojo persvarą, tačiau jam įpusėjus latvės lygino rezultatą – 25:25.

Netrukus jos surengė dar vieną spurtą ir pabėgo 33:26, bet lietuvės kėlinį pabaigė šešiais taškais be atsako.

Po dviejų kėlinių lietuvės atsiliko tik 32:33, tačiau jau buvo padariusios net devyniolika klaidų.

Trečiajame kėlinyje latvės buvo nuolat žingsniu priekyje, o kėlinį pabaigė pirmaudamos 49:43.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvės surengė spurtą ir privertė latves prašyti minutės pertraukėls, tačiau po jos lietuvės ir toliau sėkmingai gynėsi bei išlygino rezultatą – 51:51. Nuo šios akimirkos prasidėjo nervų karas aikštėje – likus žaisti kiek daugiau nei minutę Kamilė Nacickaitė dvitaškiu išvedė lietuves į priekį 60:59.

Tačiau likus 42 sekundėms latvės jau buvo priekyje 61:60.

Tada lietuvės išsimesdamos kamuolį suklydo, o likus trims sekundėms latvės jau buvo priekyje 65:62. Po minutės pertraukėlės lietuvės surengė nelogišką ataką ir pralaimėjo.

Lietuvės viso suklydo 31 kartą. Vien Santa Okockytė suklydo dešimt kartų.

Lietuva: K.Nacickaitė 14, Santa Okockytė (10 kld.) ir Eglė Šulčiūtė po 11, Gintarė Petronytė 10 (6 kld.)

Latvija: Z.Teilane ir A.Jekabsone po 15.

Ateinantį trečiadienį Lietuvos moterų rinktinė žais antrąsias atrankos rungtynes. Kėdainių arenoje 19 val. lietuvės susikaus su Slovėnijos nacionaline rinktine.