Tačiau „Lietuvos ryto“ pergalės šokio vilniečiai neišvydo. Kauno „Žalgiris“ laimėjo ir antrąsias LKL rungtynes su savo amžinu varžovu, kuriam sekmadienį dirigavo Marcelo Nicolą pakeitęs laikinasis treneris Aurimas Jasilionis.
Šįkart – 82:68.
Lūkesčius pateisino
„Žalgiris“ šiandieną – stipresnė komanda“, – sakė krepšinio specialistas Šarūnas Sakalauskas, tačiau lyderių kaktomuša pateisino jo viltis.
„Norėjau, kad rungtynės būtų įdomesnės nei pirmosios, – „Lietuvos ryto“ pralaimėjimą 70:79 prisiminė Š.Sakalauskas. – Mačas pavyko, nes buvo įtemptas iki pabaigos. Abi komandos turėjo galimybę laimėti, o to žiūrovai ir nori. Norėjau įtampos, treneriu kovos, kitokio krepšininkų žaidimo ir visa tai buvo. Matėme kitokią gynybą, keitimus, aiškius „Lietuvos ryto“ trenerių uždavinius žaidėjams.“
Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes „Lietuvos ryto“ komanda atsiliko 61:64, tačiau tuomet pleištas ėmė didėti ir įtampa išsisklaidė. Galiausiai „Siemens“ arenoje ėmė aidėti „Žalgirio“ sirgalių pergalės dainos.
„Galbūt „Lietuvos rytui“ pritrūko ir jėgų. Vilniečiai antrojoje pusėje suaktyvino gynybą ir po pertraukos tai davė norimą efektą, tačiau visa tai pagrindiniams krepšininkams kainavo daug energijos. Taip pat pritrūko geresnės gynybos vienas prieš vieną. Be to, „Žalgiris“ turi geresnę įtemptų rungtynių patirtį“, – sakė Š.Sakalauskas.
Žaidėjai turi tramdyti emocijas
Per šias rungtynes vienas „Lietuvos ryto“ sirgalius įbėgo į aikštę, kiti mėtė daiktus. Antrasis kėlinys buvo itin įtemptas ir emocingas. Kai Antanui Kavaliauskui buvo skirta pražanga, nes šis pakišo koją Lukui Lekavičiui, sirgaliai ėmė garsiai šaukti ir vienas „Lietuvos ryto“ aistruolių bėgo į aikštę. Jį sučiupo apsauga.
„Aš nenorėčiau vertinti, ar jie dirbo gerai, ar ne. Bet faktas, kad geriausia, kai teisėjo nesimato, – sakė Š.Sakalauskas. – Galbūt buvo dėl įtampos klaidų, bet sąmoningo teisėjavimo į vieną pusę nebuvo.“
Tačiau krepšinio specialistas pabrėžė, kad pirmiausia turėtų susiturėti krepšininkai ir pirštu dūrė į „Lietuvos ryto“ žaidėjus.
„Žalgirio“ komandoje emocijų dėl teisėjų darbo beveik nebuvo. Per rungtynes neturėtų būti žaidėjų kritikos teisėjams. Turi būti abipusė žaidėjų, trenerių ir teisėjų pagarba. Su teisėjų komunikuoti gali tik treneris. Taip yra ir aukščiausiame lygyje – jokio krepšininkų maivymosi. „Lietuvos rytui“ šia kryptimi reikėtų padirbėti. Tokie dalykai taisomi per treniruotes. Jeigu per treniruotes leidžiama tarpusavyje daug ginčytis, tada ginčijamasi ir per rungtynes“, – sakė Š.Sakalauskas.
Snaiperių – nėra
Snaiperių laikų išsiilgusiems sirgaliams ir vėl neteko pamatyti tritaškių fiestos. Abi komandos bendrai pataikė vos penkis tolimus metimus. Aštuoniolika procentų – tokiu taiklumu atakavo „Žalgiris“ (2 tritaškiai iš 11) ir „Lietuvos rytas“ (3 tritaškiai iš 17).
„Žalgiris“ pakankamai gerai dirba su komandine gynyba. „Lietuvos rytas“ irgi gerina komandinę gynybą, – sakė Š.Sakalauskas. – Dėl to žaidėjai neturėjo gerų progų mesti. O antra pusė – nė viena komanda neturi snaiperių. Nėra tokio žaidėjo, kaip Artūras Milaknis ar Jamesas Andersonas.“
Gilūs pokyčiai – vėliau
– „Lietuvos ryto“ kreivė smuko žemyn ir klubas atleido M.Nicolą. Be jo sužaisti vos du mačai. Ar matote pokyčius?, - lrytas.lt paklausė Š.Sakalausko.
– Ekipa tapo gyvybingesnė, atsirado daugiau azarto ir daugiau greičio. Jo yra tiek bėgant į puolimą, tiek grįžtant į gynybą. Taip pat matosi reiklumas krepšininkams. Apie techninius ir taktinius pokyčius kalbėti dar per sunku, nes praėjo nedaug laiko.
– Komandoje liko kitas argentinietis įžaidėjas Nicolasas Laprovittola. Jis pelnė 10 taškų, bet po rungtynių A.Jasilionis pabrėžė: „Jeigu norės žaisti, privalės „įsipaišyti“ į žaidimą.“ Kaip jam sekasi prisitaikyti?
– Reikalavimai žaidėjui – teisingi. N.Laprovittolai, kaip įžaidėjui, trūko komandos valdymo ir sprendimo priėmimų. Bet tiek Turkijoje, tiek dabar matėme, kad jo žaidimo stilius keičiasi. Ir keičiasi į gerąją įžaidėjo pusę. Tik dabar nekalbu apie efektyvumą.
– Artūras Gudaitis ir Antanas Kavaliauskas nesužaidė ilgiau nei 8 minučių. Abu krepšininkai žaidė po traumų. Ką spėjo parodyti?
– Reikia pasidžiaugti tuo, kad abiejų dalyvavimas rungtynėse rodo norą padėti. Abu – po traumų ir atsigavimo fazėje, tad reikėtų pasveikinti už ryžtą.
A.Kavaliauskas labai norėjo padėti, neišlaikė įtampos ir todėl matėme visus ginčus su teisėjais. O A.Gudaičiui dar trūksta treniruočių.
– Minėjote trenerių dvikovą. Bet ar galima ant tų pačių svarstyklių dėti „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ trenerių štabus?
– Jeigu tai būtų finalo stadija, kur žaidžiama ilga serija, „Žalgirio“ trenerių štabo patirtis ir meistriškumas išryškėtų labiau. Bet tai – vienas mačas, tad kartais tų taktinių vingrybių komandoms nepavyksta įgyvendinti dėl psichologinių dalykų.
Tiesiog vaidmenį atlieka žmogiškasis faktorius. Treneris palaiko žaidėją, pakalba. Bet ilgoje serijoje trenerių štabo patirtis lemia labai daug. „Žalgiris“ šiuo atžvilgiu turi neįkainojamą patirtį.
– Ar „Žalgiris“ turėjo pergalę lėmusį „X faktorių“, ar komanda – tiesiog stipresnė, tad ir pergalė – natūrali?
– „Žalgiris“ šiandien – stipresnis. Žalgiriečiai labai gerai išnaudoja visus varžovų trūkumus. Ūgio persvarą, žaidėjų dienos formas. Matome, kad trenerių štabas dirba labai gerai ir jie mato, kaip kam sekasi. Pagal tai pakreipiamas puolimas. „Žalgiris“ suteikia geras sąlygas krepšininkams.
– Pažiūrėkime į bendrą „Lietuvos ryto“ sezono situaciją. Ar „Lietuvos rytas“ iki sezono pabaigos spės sutvarkyti žaidimą taip, kad įkąstų „Žalgiriui“? O gal kauniečiai jau atsakė į šį klausimą?
– Reikia šiek tiek laiko. Trenerių štabas turi pasitikrinti savo idėjas. „Lietuvos rytas“ yra pajėgi komanda, bet svarbu, kaip treneriams seksis įgyvendinti savo idėjas per lemiamas sezono rungtynes. Atsakyti gali tik trenerių štabas.
Per pastaruosius du mačus matėme, kad žaidimas ženkliai pagerėjo. Atsirado energija, mobilizacija, bet techniniai ir taktiniai pakeitimai matysis vėliau. Tada matysime, ar jie pasirinkti teisingai.
O jeigu jiems pavyks, finaliniame etape matysime tokias pat įtemptas kovas.