Europos taurėje – dramatiškas „Neptūno“ kerštas Jeruzalės klubui

„Neptūnas“ iškovojo ir ketvirtąją pergalę.

Nov 24, 2015, 6:12 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 1:18 AM

Dainius Adomaitis tvirtai sugniaužė kumštį, o „Švyturio“ arenoje įtampa greitai virto pergalės šūkiais. Klaipėdos „Neptūnas“ antradienį Europos taurės rungtynėse atkeršijo Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkams už antausį 59:74. Tris kėlinius užtikrintai pirmavęs Klaipėdos klubas lemiamame kėlinyje išgyveno tikrą pragarą, kai „Hapoel“ pavojingai priartėjo per vieną metimą, tačiau galiausiai „Neptūnas“ įsirašė ketvirtąją pergalę – 87:85 (27:16, 24:21, 17:21, 19:27).

Ji – itin svarbi, kovojant dėl kelialapio į kitą etapą.

D.Adomaičio komanda pirmauti pradėjo jau pirmajame kėlinyje ir ilgai neleido „Hapoel“ imtis iniciatyvos. Tačiau ketvirtajame kėlinyje Jeruzalės komanda pakilo į kovą ir likus žaisti 15 sekundžių Klaipėdos klubas pirmavo vos 84:83 ir ekipos pradėjo mėtyti baudų metimus.

Kiti rezultatai:

Liudvigsburgo „Riesen“ – Las Palmaso „Herbalife“ per pratęsimą 92:89 (21:20, 23:16, 11:19, 26:26, 11:8)

Ovidijus Galdikas ispanų komandoje per 11 minučių pelnė du taškus (dvitaškiai: 1/3), atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo.

Liublianos „Olimpija“ – Nantero JSF 78:65 (15:28, 20:9, 23:15, 20:13)

Saragosos CAI – „Valencia“ 76:84 (22:26, 18:24, 20:20, 16:14)

Statistika.

„Neptūnas“: D.Ewingas 20, T.Baderis 16, H.Grantas 15, D.Zavackas 11, M.Mažeika 10, V.Šarakauskas 7, M.Girdžiūnas 4, G.Biruta ir A.Butkevičius po 2.

„Hapoel“: D.Fischeris 26, E.Rowlandas 19, D.Smithas (10 atk. kam.) 13, M.Janningas 12, J.Duncanas 7, B.Timoras 6, T.Gaffney 2.

„Neptūnas“ – „Hapoel“

Dvitaškiai: 21/44 (48 proc.) – 29/49 (60 proc.)

Tritaškiai: 10/23 (43 proc.) – 5/14 (36 proc.)

Baudų metimai: 15/17 (88 proc.) – 12/14 (86 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (14) – 32 (9)

Perimti kamuoliai: 5- 5

Klaidos: 9 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 15

Komentaras.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Labai džiaugiamės pergalę. Noriu padėkoti vyrams ne tik už šias rungtynes, tačiau ir už pasirengimą joms. Sekmadienį žaidėme su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir šiam mačui pasiruošti turėjome tik vieną diena. Analogiška situacija buvo, kuomet Rusijoje žaidėme su Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ komanda – tuomet mes turėjome viena diena poilsio daugiau, o jie ruošėsi tik vieną dieną. Šįvakar nutiko ko labiausiai ir bijojau – antroje mačo pusėje stigome energijos, nuovargis darė savo. Susitikimo pabaigoje sėkmė šypsojosi mums.

Meluočiau jeigu sakyčiau, kad neturėjau minčių apie galimybę laimėti daugiau nei 15 taškų. „Hapoel“ yra labai gerai komanda. Jie yra Izraelio čempionai, vieni lyderiu šiuo metu savo šalies pirmenybėse. Jų gretose žaidžia krepšininkai, kurie turi Eurolygos patirties. Kuomet prasižengė penktąjį kartą Danielis Ewingas, tai buvo mano klaida. Minutės pertraukėlės metu nepamačiau, kad jis jau turi keturias asmenines pražangas. Privalėjau jį pakeisti, kad prasižengtų kitas žaidėjas.“

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Hapoel“ 87:85 (27:16, 24:21, 17:21, 19:27)

E.Rowlandas pirmuoju metimu sumažino skirtumą iki vienženklio (68:80), bet jam atsakė H.Grantas, pelnęs du taškus su pražanga ir pataikęs baudos metimą (71:60). Tačiau apsiginti „Neptūnui“ nepavyko ir D.Fischeris pataikė dvitaškį (62:71).

D.Adomaitis vos sužaidus minutę prašė pertraukėlės. Po jos varžovai klydo, bet M.Girdžiūnas prametė ir tritaškį, ir dvitaškį. Po netaiklių metimų D.Smithas pataikė dvitaškį. Skirtumas sužaidus tris minutes sumenko iki 64:71, o D.Adomaitis ir vėl prašė minutės pertraukėlės.

Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ vėl pirmavo 10 taškų skirtumu, bet E.Rowlandas smeigė tritaškį (67:74). Likus žaisti 3 minutes J.Duncano pataikytas tritaškis leido „Hapoel“ ekipai priartėti iki 74:80. Netrukus D.Smithas pelnė du taškus su pražanga ir „Neptūnas“ pirmavo tik 80:77.

D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės, bet po jos M.Mažeika suklydo. „Neptūno“ sirgaliai atsikvėpė, kai T.Gaffney prametė tritaškį. Juodą „Neptūno“ atkarpą nutraukė A.Butkevičiaus dvitaškis – 82:77.

Likus žaisti 18 sekundžių puolime kamuolį atsikovojęs D.Smithas priartino „Hapoel“ iki 81:84. D.Adomaitis ir vėl prašė minutės pertraukėlės, bet po jos prarado kamuolį. E.Rowlandas už tai šeimininkus baudė dviem taikliais baudų metimais (83:84). Kamuolį likus žaisti 15 sekundžių savo rankose turėjo „Neptūnas“ ir galiausiai šventė pergalę 87:85.

Trečiasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Hapoel“ 68:58 (27:16, 24:21, 17:21)

„Neptūnas“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 6:2. Po trijų minučių žaidimo B.Timoras skirtumą taškais ir bauda mažino iki 42:57. Netrukus M.Janningas pridėjo dar du taškus – 44:57. T.Baderis į tai reagavo tritaškiu (60:44).

Sužaidus šešias minutes po M.Mažeikos dvitaškio „Neptūnas“ pirmavo 62:46.

Paskutinę kėlinio minutę „Neptūnas“ pradėjo pirmaudamas 68:56. Per šį laiką dvitaškį pataikė D.Fischeris, o D.Ewingas prametė tritaškį. „Neptūnas“ po trijų kėlinių pirmavo 68:58.

Antrasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Hapoel“ 51:37 (27:16, 24:21)

„Neptūnas“ antrąjį ketvirtį pradėjo pavyzdingai. V.Šarakauskas pataikė tritaškį, T.Baderis perėmė kamuolį, o vėliau atkovojo kamuolį puolime, kai M.Girdžiūnas prametė tritaškį. Pastarasis pasitaisė po akimirkos ir „Neptūnas“ pirmavo 32:16. Ir kai „Hapoel“ atsidarė savo sąskaitą, sužaidus beveik tris minutes, Klaipėdos komandos žaidėjai atsakė taikliais metimais.

Po keturių minučių žaidimo „Neptūnas“ pirmavo 39:20 ir varžovai prašė minutės pertraukėlės.

„Neptūnas“ neketino mažinti apsukį. Likus žaisti tris minutes ekipa pirmavo 42:27 ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama 51:37.

Pirmasis kėlinys. „Neptūnas“ – „Hapoel“ 27:16

„Hapoel“ rungtynes pradėjo tritaškiu, bet po D.Ewingo asmeninio reido „Neptūnas“ jau pirmavo 4:3. Komandos ėmė stumdytis dėl pranašumo ir įpusėjus kėliniui po D.Ewingo tritaškio „Neptūnas“ persvėrė rezultatą (9:7). Netrukus prie jo prisidėjo D.Zavackas ir H.Grantas. „Neptūnas“ spurtavo 7:0 ir pirmavo 13:9.

„Hapoel“ atsakė penkiais taškais iš eilės ir priartėjo 12:13, tačiau tada H.Grantas ir T.Baderis leido šeimininkams nutolti 17:12.

O kai likus žaisti porą minučių E.Rowlandas pataikė dvitaškį, „Neptūnas“ ėmė siautėti. T.Baderis pataikė tris iš eilės baudų metimus, baudas taikliai metė D.Zavackas, dvitaškį pridėjo M.Girdžiūnas ir „Neptūnas“ kėlinį baigė 27:16.

Starto sudėtys.

„Neptūnas“: D.Ewingas, M.Mažeika, H.Grantas, A.Butkevičius, D.Zavackas.

„Hapoel“: E.Rowlandas, J.Duncanas, D.Smithas, M.Janningas, D.Fischeris.

***

Kova. Didžiausią Europos taurės sezono nesėkmę „Neptūnas“ patyrė, kai Izraelio klubui pralaimėjo 59:74.

Lentyna. Jeruzalės „Hapoel“ yra neginčytinai antras garsiausias Izraelio krepšinio klubas. Žinoma, jis nė iš tolo neprilygsta šalies krepšinio vėliavnešiui Tel Avivo „Maccabi“, bet tarptautiniais pasiekimais už nugaros palieka visus kitus Izraelio klubus.

Amerikiečiai. “Hapoel“ vežimą tempia šeši amerikiečiai. Europos taurės turnyre jie pelnė 390 iš 460 komandos taškų (84,8 proc.). Iš 70 „izraelietiškų“ taškų net 41 iki traumos spėjo surinkti L.Eliyahu. Daugiausiai į bendrą katilą įdeda Earlas Rowlandas (vid. 16,3 tšk.), Donta Smithas (13,8 tšk.), Izraelio pilietybę gavęs ir pernai šios šalies rinktinėje debiutavęs D‘Oras Fischeris (11,3 tšk.) ir Mattas Janningas (10,6 tšk.).

Eurolyga. 2004 metais iškovojęs ULEB taurę „Hapoel“ gavo teisę žaisti Eurolygoje. Tačiau Jeruzalėje tuo metu nebuvo tinkamos arenos, „raudonųjų“ vadovai nenorėjo svečių priimti kitame mieste (o vienintelis variantas buvo amžinųjų priešų tvirtovė Tel Avivo „Yad Eliyahu“ arena), todėl kelialapio į Eurolygą atsisakė. Praėjusių metų rudenį Jeruzalėje duris atvėrė nauja „Payis“ arena, kurioje yra 11,6 tūkst. vietų. Jos atidarymas įžiebė viltį, kad „Hapoel“ taip pat galės rungtyniauti Eurolygos turnyre.

„Nauja diena“: ką rodo Lietuvoje vykstančios karinės pratybos?