NBA: „Raptors“ be J. Valančiūno ir atgijusi D. Nowitzki legenda

D.Nowitzki vedė „Mavs“ į pergalę.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Mar 21, 2016, 6:30 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 3:27 AM

Jonas Valančiūnas praleido ketvirtąsias iš eilės rungtynes, tačiau tai nesutrukdė „Toronto Raptors“ iškovoti dar vienos pergalės NBA pirmenybėse. Kanados klubas namie 105:100 (30:25, 23:30, 27:27, 25:28) įveikė „Orlando Magic“.

23-ejų lietuvis nerungtyniauja dėl sumuštos rankos, tačiau jį vis geriau pakečia Bismackas Biyombo. Šio 23-ejų afrikiečio indėlis į pergalę – 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir net 6 blokuoti metimai.

Po šios pergalės „Raptors“ dar labiau priartėjo prie pirmos vietos Rytų konferencijoje – dabar juos nuo „Cleveland Cavaliers“ skiria vos pergalė.

Toronto ekipa šiose rungtynėse vertėsi vos aštuoniais žaidėjais, o pergalės link juos vedė DeMaras DeRozanas, pelnęs 25 taškus ir 20 pridėjęs argentinietis Luisas Scola.

„Magic“ komandai Victoras Oladipo ir prancūzas Evanas Fournier surinko po 21 tašką.

D.Nowitzki legenda

37-erių vokietis Dirkas Nowitzki kaip reikiant driokstelėjo ir prisiminė geriausius karjeros laikus – veteranas į „Portland Trail Blazers“ krepšį įsūdė 40 taškų ir atvedė savo „Dallas Mavericks“ į pergalę po pratęsimo – 132:120 (25:36, 33:19, 32:27, 23:31, 19:7).

Šis mačas abiems ekipoms buvo labai svarbus, nes jos vis dar kaunasi dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Ir D.Nowitzki jas priėmė kaip finalo mūšį. Veteranas per 39 minutes surinko 40 taškų (13/21 dvit., 3.5 trit., 5/5 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

D,Nowitzki įprastinis taškų vidurkis šiame sezone – 18,8.

Jam puikiai padėjo Deronas Williamas. Gynėjo sąskaitoje – 31 taškas ir 16 rezultatyvių perdavmų.

Būtent pratęsime šis duetas žibėjo ryškiausiai – D.Williamsas pataikė tritaškį, o tada D.Nowitzki pelnė 8 taškus iš eilės – visus taškus jis surinko po D.Williamso rezultatyvių perdavimų.

Pradėję pratęsimą spurtu 11:0 „Mavericks“ jau neleido varžovams atsigauti.

Šie turėjo progą laimėti be pratęsimo, tačiau Damianas Lillardas paskutinę ketvirto kėlinio sekundę prametė tritaškį.

„Blazers“ klubui D.Lillardas pelnė 26, Allenas Crabbe'as 24, C.J. McCollumas – 22 taškus.

„Mavericks“ ekipoje išsikyrė ir tunisietis Salahas Mejri – 13 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 6 blokuoti metimai.