Tragiškai dėl kamuolių kovojusį „Žalgirį“ nugalėjo ir „Chimki“

G.Bitvinsko nuotr.
P.Jankūnas arti asmeninio pasiekimo.<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (36)

2016-03-25 18:20, atnaujinta 2017-05-31 13:56

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko iškovoti pergalės Eurolygos „Top 16“ etapo 12-ojo turo rungtynėse. Du kėlinius puikų krepšinį demonstravę Lietuvos čempionai krito į duobę trečiajame ketvirtyje, tragiškai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20) nusileido Maskvos srities „Chimki“ krepšininkams.

„Žalgiris“ likus žaisti mažiau nei dvi minutes atsiliko 58:73, tačiau sugebėjo kiek pasivyti atsipalaidavusius varžovus.

Šiame mače kauniečiai kovą dėl kamuolių pralaimėjo 20:39. Vienas Tyleris Honeycuttas „Chimki“ komandai atkovojo net 17 kamuolių.

Kauniečiai siekė revanšo už nesėkmę Rusijoje 80:111, tačiau nesugebėjo atsigriebti ir patyrė jau dešimtąją nesėkmę „Top 16“ turnyre. Prieš dvi savaites Rimą Kurtinaitį atleidusiai „Chimki“ ši pergalė buvo itin svarbi – ji leidžia toliau svajoti apie patekimą į ketvirtfinalį.

Kauniečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir darė tai, ko seniai nematėme – pataikė tolimus metimus. Abi ekipos nesugebėjo įgyti apčiuopiamos persvaros. „Chimki“ antro kėlinio pradžioje pirmavo septyniais taškais, tačiau Edgaro Ulanovo ir Renaldo Seibučio vedami kauniečiai pateikė atsaką – išsiveržė į priekį 34:27.

Baigiantis kėliniui rusams pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau tikrąjį savo veidą jie parodė trečiajame ketvirtyje – neleido kauniečiams pelnyti taškų, laimėjo kėlinį 21:12 ir susikrovė septynių taškų persvarą.

Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo nesugebėdami tris minutes pelnyti taškų, leido „Chimki“ pirmą kartą įgyti dviženklę persvarą, kuri ją dar padidino ir išlaikė iki rungtynių pabaigos.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17, P.Jankūnas 16 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 11, B.Motumas 10, R.Seibutis 7, J.Randle'as ir I.Vougioukas po 4, K.Vecvagaras 2, O.Hanlanas ir S.S.Vene po 0.

„Chimki“: T.Rice'as 17, P.Koponenas 15, J.Augustine'as 12, T.Honeycuttas 10 (17 atk. kam.), Z.Dragičius 8, A.Švedas 7.

Statistika. „Žalgiris“ – „Chimki“

Dvitaškiai: 17/40 (42 proc.) – 23/38 (60 proc.)

Tritaškiai: 8/18 (44 proc.) – 4/17 (23 proc.)

Baudų metimai: 13/14 (92 proc.) – 18/24 (75 proc.)

Perimti kamuoliai: 9 – 3

Atkovoti kamuoliai (puolime): 20 (5) – 39 (11)

Klaidos: 10 – 15

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 12

Subyrėjo. „Žalgiris“ du kėlinius priešinosi varžovams ir net pirmavo, tačiau antroje rungtynių pusėje visiškai subyrėjo ir pabudo tik likus žaisti dvi minutes, kai atsiliko 58:73. Per likusį laiką kauniečiai pelnė 13 taškų, kai iki tol per 18 minučių antroje rungtynių pusėje buvo sukrapštę 21. Kamuoliai. Žalgiriečiai tragiškai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir dažnai leido varžovams kartoti netaiklius metimus. „Chimki“ kovą dėl kamuolių laimėjo 39:20. 11 kamuolių jie sugriebė puolime. Amerikietis. Jerome'as Randle'as toliau nerodo tokio žaidimo, kokio iš jo tikisi Šarūnas Jasikevičius ir „Žalgiris“. Gynėjas pataikė 2 metimus iš 12, pelnė keturis taškus ir surinko minus keturis naudingumo balus. Rusų amerikietis. Tyleris Honeycuttas sužaidė vienas geriausių savo rungtynių Eurolygoje. Amerikietis pelnė 10 taškų, atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

Naudingumas. Pagal komandos naudingumą „Chimki“ nepaliko vilčių „Žalgiriui“ – 95 prieš 85.

***

Startiniai ekipų penketai. „Žalgiris“: Brockas Motumas, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas ir Jerome'as Randle'as.

„Chimki“: Aleksejus Švedas, Tyrece'as Rice'as, Jamesas Augustine'as, Sergejus Monia, Tyleris Honeycuttas.

Mačo eiga.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20)

„Žalgiris“ beveik tris minutes nepelnė taškų ir leido „Chimki“ pirmą kartą išsiveržti dviženkliu taškų skirtumu – 60:49.

P.Jankūnas pagaliau nutraukė tylą, bet „Chimki“ toliau bėgo – 65:51.

„Žalgiris“ nebepataikė, o rusai karaliavo Kaune – 72:55.

Trečiasis kėlinys: “Žalgiris“ – „Chimki“ 49:56 (17:20, 20:15, 12:21)

Keturi iš eilės „Chimki“ taškai kėlinio pradžioje, tačiau B.Motumas atsakė tritaškiu – 40:39.

Per pirmas penkias kėlinio minutes žalgiriečiai surinko tik penkis taškus. Po sudėtingo L.Lekavičiaus dvitaškio – 44:46.

Po Sergejaus Monios tolimo metimo rusai pabėgo – 52:46. „Žalgiris“ toliau skendo – 47:56.

Antrasis kėlinys:  “Žalgiris“ – „Chimki“ 37:35 (17:20, 20:15)

„Chimki“ geriau pradėjo kėlinį ir pirmavo 24:17, bet J.Randle'as pelnė keturis taškus be atsako, E.Ulanovas pridėjo dar du ir kauniečiai atsiliko tik tašku – 23:24.

E.Ulanovas toliau tęsė savo šou – pataikė iš toli, pridėjo dvitaškį ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 30:27. Puolėjas jau buvo pelnęs 12 taškų.

Keturi iš eilės R.Seibučio taškai varė į neviltį D.Ivanovičių – „Žalgiris“ pirmavo 34:27, o „Chimki“ treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Lukas Lekavičius pataikė iš toli, bet Petteris Koponenas atsakė keturiais taškais iš eilės – po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo 37:35.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Chimki“ 17:20

Kauniečiai rungtynes pradėjo sėkmingai – tolimą metimą pataikė Renaldas Seibutis, o „Chimki“ nesugebėjo užpulti. Tačiau netrukus rusai atsakė penkiais taškais iš eilės ir pirmavo 5:3.

Netrukus tolimą metimą pataikė ir B.Motumas, greitoje atakoje taškus su pražanga pelnė ir E.Ulanovas – 9:10.

Kauniečiai atsiliko 9:12 po A.Švedo dvitaškio, bet surengė spurtą 6:0 ir išsiveržė į priekį 15:12.

„Chimki“ kiek susiėmė ir atsakė savo spurtu bei po pirmo kėlinio pirmavo 20:17. ***

Be R.Kurtinaičio. „Chimki“ prieš dvi savaites atleido lietuvį Rimą Kurtinaitį ir Kaune jau matysime Duško Ivanovičių. Tačiau jo atėjimas situacijos dar nepakeitė – praėjusią savaitę „Chimki“ išvykoje pralaimėjo Bambergo „Brose“ komandai ir dar labiau apsunkino savo padėtį kovojant dėl kelialapio į Eurolygos ketvirtfinalį.

Pirmadienį Chimkų ekipa vos išnešė sveiką kailį per dvikovą su Vieningos lygos vidutinioke Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ ekipa, kurią įveikė tik 80:78.

Varžovai. „Chimki“ „Top 16“ etape pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus (20,8) ir perimtus kamuolius (8,6) bei yra antra rezultatyviausia komanda (83,6 tšk. per rungtynes).

Kapitonas. Pauliui Jankūnui trūksta trijų puolime atkovotų kamuolių iki 400 ribos. Tokiu atveju jis taptų vos trečiuoju Eurolygos krepšininku, per savo karjerą puolime sugriebusių tiek kamuolių.

P.Jankūnas jau šešiose Eurolygos rungtynėse iš eilės renka dviženklį taškų skaičių.