Mažąjį BBL finalą „Lietkabelis“ pradėjo nesėkme išvykoje

Nesėkme Baltijos krepšinio lygos (BBL) mažojo finalo seriją pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, išvykoje 74:90 (18:20, 14:22, 16:22, 26:26) nusileidęs latvių Valmieros „Valmiera“ komandai.

„Lietkabelio“ treneris K.Maksvytis.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 30, 2016, 9:10 PM, atnaujinta May 31, 2017, 2:49 AM

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos balandžio 5 dieną 18.30 val. „Cido“ arenoje. Norint panevėžiečiams laimėti bronzos medalius, reikės varžovams atsirevanšuoti bent jau 17 taškų skirtumu.

„Valmiera“ sėkmingiau pradėjo mačą – 6:2. „Lietkabelis“ greitai įsibėgėjo ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo – 10:9. Ilgai svečiai nesidžiaugė, nes čia pat latviai išsiveržė į priekį (20:15), bet paskutinę sekundę Miljanas Pavkovičius smeigė tritaškį – 18:20.

Antrajame ketvirtyje Valmieros klubas šovė į priekį, kai į savąjį krepšį per 6 minutes nepraleido nė taško, o pats įmetė net 18, taip pirmą kartą susikraudamas dviženklį pranašumą – 38:18. Kazio Maksvyčio auklėtiniai atsitiesė po labai šalto dušo, kai laimėjo atkarpą 11:0 bei daugiau nei per pusę sumažino deficitą – 32:40. Per likusį laiką Lauris Blausas pasižymėjo dvitaškiu, tad įpusėjus dvikovai „Valmiera“ pirmavo 42:32.

Po pertraukos rungtynių kontrolę į savo rankas perėmė šeimininkai, kurie vienu metu pirmavo jau 21 taško skirtumu – 59:38. Panevėžiečiams iki kėlinio pabaigos pavyko priartėti – 48:64.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 2 minutėms latvių pranašumas vėl perkopė 20 taškų ribą – 72:51. Mažojo finalo svarbą supratę „Lietkabelio“ žaidėjai spurtavo 10:0 bei pusiau sumažino atsilikimą – 61:72. 38-ąją minutę deficitas dar labiau sumažėjo – 68:78. Vis dėlto paskutines minutes tiksliau žaidė Roberto Štelmaherio kariauna, kuri prieš atsakomąjį susitikimą susikrovė solidžią 16 taškų persvarą – 90:74.

„Valmiera“: Martinas Lakša 22 (4/4 tritaškiai), Lauris Blausas 14 (9 atk. kam.), Arturas Berzinis ir Aigaras Škelė po 13, Kwamainas Mitchellas 11.

„Lietkabelis“: Valdas Vasylius 16 (9 atk. kam.), Arnas Labuckas 13 (6 atk. kam.), Jurica Žuža ir Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) po 11, Simas Buterlevičius 9.