Eurolyga: „Barcelona“ nokautavo „Lokomotiv“, graikai vėl krito

Eurolygos atkrintamųjų varžybų etape penktadienį savo mačus žaidžia dar dvi poros: po šių akistatų baigiamas antrasis ketvirtfinalio akistatų turas ir klubai kelsis į priešininkų aikštes. Pirmieji šiandien savo mačą žaidė rusų Krasnodaro „Lokomotiv“ žaidėjai, kurie pirmose rungtynėse įveikė „Barcelona“.  Pasikartoti buvusiam scenarijui labiau patyrę katalonai neleido ir sutriuškino šeimininkus 92:66. Tuo tarpu vis labiau stebinantys Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkai ir vėl įveikė Atėnų „Panathinaikos“ – tiesa, šįkart tik po pratęsimo.

Vitorijos ekipa siekė antrosios pergalės prieš „Panathinaikos“
„Lokomotiv“ ekipa sieks iškovoti antrąją pergalę Eurolygos atkrintamosiose varžybose.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 15, 2016, 7:23 PM, atnaujinta May 28, 2017, 6:54 PM

Krasnodaro „Lokomotiv“ – „Barcelona“ 66:92 (19:24, 12:24, 18:23, 17:21).

Ispanijos komanda nutarė nežaisti su likimu ir šios dienos rungtynėse iškart į vietą pastatyti netikėtai sėkmingai ketvirtfinalio seriją pradėjusį Krasnodaro klubą. Vien tik tai, jog nė vienai rusų komandai, išskyrus Maskvos CSKA, nepavyko iškovoti nė vienos pergalės atkrintamosiose Eurolygos varžybose, pasako labai daug.

Katalonai šeimininkams neleido įsižaisti ir po pirmojo kėlinio jau turėjo susikrovę šiokį tokį pranašumą, kurį antrame ketvirtyje tik didino  - po 20 minučių kovos jau pirmavo 48:31. Daugiausiai problemų Krasnodaro ekipai kūrė Stratos Perperoglou, kuris buvo įmetęs 10 taškų – abu jo tolimi metimai buvo taiklūs.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Barcelona“ įgijo beveik 20 taškų persvarą – 74:55 ir mažai kas abejojo, kad įvyks netikėtumas ir šeimininkai pasivys svečius iš Katalonijos. Tačiau ir be kovos rusai nenorėjo nusileisti – jie atkarpą laimėjo 6:0 ir likus varžytis 5 minutes sumenkino atotrūkį iki 61:74. Bet tai buvo tik blyksnis – po kelių minučių „Barca“ ir vėl buvo priekyje 87:66.

J.C.Navarro tai buvo 300-osios Eurolygos rungtynės – tai rekordas.  Svečiai įmetė 16 tritaškių iš 26 (61 proc.).

„Lokomotiv“: Malcolmas Delaney 19, Anthony Randolphas 17 (2/7 dvit., 6 atk. kam.), Sergejus Bykovas 12.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 18 (4/6 trit.), Stratosas Perperoglou (3/4 trit.) ir Tomašas Satoransky po 13, Justinas Doellmanas ir Ante Tomičius (10 atk. kam.) po 12.

Vitorijos „Laboral Kutxa“  - Atėnų „Panathinaikos“ 82:78 (16:21, 22:15, 16:15, 19:22, 9:5).

Per du kėlinisu nė vienai komandai nepasisekė įgyti apčiuopiamesnės persvaros: nors pradžioje „Panathinaikos“ pradžioje turėjo 5 taškų pranašumą, antrame ketvirtyje geriau sužaidė šeimininkai ir po dviejų kėlinių pirmavo 38:36.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo Vitorijos krepšininkai, kurie galiausiai sugebėjo įgyti jau solidesnę persvarą – 47:38. Bet graikai per visą kėlinį, siekę pasivyti, galiausiai paskutinę minutę sugebėjo šiek tiek „užsikabino“ už šeimininkų –  52:49. Vis dėlto, paskutinio kėlinio pradžioje šeimininkai ir vėl nurūko į priekį 61:51.

Likus kovoti paskutiniame kėlinyje 3 minutes „Laboral Kutxa“ vis dar pirmavo saugiu skirtumu – 68:60.  Nors paskutinę minutę ispanai turėjo 3 taškų persvarą – 70:67 ir atrodė, kad intriga atgimsta, Darius Adamsas įsūdė tritaškį ir beveik palaidojo svečių svajones. Bet per 5 sekundes įmetę graikai pasiliko sau 13 sek. surasti išeitį iš nesėkmės – ispanai prarado kamuolį , o rezultatas buvo 73:70 „Laboral Kutxa“ naudai.

Ir sėkmė nenusisuko nuo „Panathinaikos“ – D.Diamantidis įmetė 3 taškus ir likus kovoti 8 sek. išlygino rezultatą – 73:73. Per likusį laiką ispanams nepasisekė taikliai atakuoti ir tapo aišku, kad bus pratęsimas.

Per jį visą laiką pirmavo šeimininkai, kurie, likus kovoti 2 min., pirmavo 80:75.  Likus kovoti 45 sek. po E.Williamso metimo graikai prisivijo oponentus 78:80. Bet vis tiek graikai paskutinėmis sekundėmis nusileido Vitorijai ir rezultatas tapo 2:0 „Laboral Kutxa“ naudai.

„Laboral Kutxa“: Dariusas Adamsas 24 (1/6 dvit., 5/11 trit.), Davis Bertanis 15 (4/7 trit.), Ioannis Bourousis 14 (3/12 dvit.), Mike'as Jamesas 13, Kimas Tillie 10.

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 17, Elliotas Williamsas 12 (4/11 dvit.), Ognjenas Kuzmičius 11, Miroslavas Raduljica 10.

Eurolygos atkrintamieji mačai:

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Atėnų „Panathinaikos“ 82:78 (rungtynės trečiadienį 84:68, serijos rezultatas 2:0).

Krasnodaro „Lokomotiv“ – „Barcelona“ 66:92 (rungtynės trečiadienį 66:61, serijos rezultatas 1:1).

Stambulo „Fenerbahce“ – Madrido „Real“ 100:78 (rungtynės antradienį 75:69, serijos rezultatas 2:0).

Maskvos CSKA – Belgrado „Crvena Zvezda“ 77:76 (rungtynės antradienį 84:74, serijos rezultatas 2:0).