Lietuvės svetur. Eurolygos bronza ir Gintarės Petronytės fiasko

Komandos, kuriose žaidžia Lietuvos krepšininkės, praėjusį savaitgalį iškovojo svarias pergales Ispanijos, Lenkijos ir Vengrijos lygose, bet patyrė skaudžias nesėkmes Eurolygoje, Rytų Europos lygoje ir Italijos pirmenybėse.

K.Nacickaitė su ekipa iškovojo Eurolygos bronzą.<br>G.Šiupario nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Apr 18, 2016, 2:47 PM, atnaujinta May 28, 2017, 12:40 PM

Trečios. Stambulo „Fenerbahce“ komanda, kurioje žaidžia Kamilė Nacickaitė, nepasinaudojo aikštės pranašumu ir nesugebėjo tapti Eurolygos čempione.

Stambule surengtame finalo ketverto turnyre „Fenerbahce“ viltys sugriuvo jau penktadienį pusfinalyje, kuriame šeimininkės pralaimėjo Orenburgo „Nadežda“ komandai 68:74. K.Nacickaitė žaidė 11 min. ir pelnė 5 taškus (1/1 tritaškio, 2/2 baudų).

Sekmadienį paguodos finale „kanarėlės“ pranoko čempionės vardą praradusią Prahos USK ekipą 73:69. K.Nacickaitė per 11 min. pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio).

Pirmą kartą Eurolygos istorijoje finale susitiko dvi Rusijos komandos. Lemiamoje dvikovoje favoritė Jekaterinburgo UGMK nugalėjo „Nadežda“ ekipą 72:69. Orenburgo krepšininkės ilgai pirmavo, o trečiajame kėlinyje buvo įgijusios 12 taškų persvarą, bet jos neišsaugojo.

Jekaterinburgo klubas Eurolygos čempionu tapo trečiąjį kartą. Naudingiausia finalo ketverto žaidėja išrinkta UGMK lyderė amerikietė Diana Taurasi.

Lygybė-1. Ispanijos lygos finale ginklų nesudeda čempionės vardą ginanti Žeronos „Spar“ ekipa. Ji antrosiose finalo rungtynėse namie per pratęsimą palaužė reguliariojo sezono nugalėtoją Salamankos „Perfumerias Avenida“ ekipą 81:75 ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Žeronos ekipos puolėja Vita Kuktienė per 19 min. pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), jos komandos draugė Lina Pikčiutė negali žaisti dėl traumos.

Ispanijos lygos finale kovojama iki dviejų pergalių. Lemiamos trečiosios rungtynės vyks balandžio 23 d. Salamankoje.

Lygybė-2. Lenkijos lygos pusfinalo seriją gerai pradėjo Algirdo Paulausko treniruojama Vroclavo „Slęza“. Tiesa, „Slęza“ šeštadienį išvykoje po dramatiškos kovos pralaimėjo pirmąsias rungtynes čempionės vardą ginančiai Krokuvos „Wisla“ komandai 63:65, bet sekmadienį irgi varžovių aikštėje iškovojo pergalę 71:65 ir išlygino serijos rezultatą.

Abi „Slęza“ aprangą vilkinčios lietuvės šeštadienį labiausiai pasižymėjo netaikliais metimais ir žaidė nerezultatyviai: Sandra Linkevičienė pelnė 3 taškus (0/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių), Eglė Šulčiūtė – 2 (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų). Tačiau kitą dieną Lietuvos krepšininkės pasitaisė, o 13 taškų įmetusi ir 5 kamuolius atkovojusi E.Šulčiūtė buvo rezultatyviausia komandos žaidėja. S.Linkevičienė prie pergalės pridėjo 5 taškus.

„Dėkoju visoms žaidėjoms, kurios šiandien aikštėje paliko visas jėgas, – džiaugėsi A.Paulauskas. – Kita vertus, tikiuosi, kad paliko ne visas jėgas, nes jėgų mums dar reikės per kitas rungtynes“. Trečiosios ir ketvirtosios pusfinalio rungtynės vyks trečiadienį ir ketvirtadienį Vroclave. Komandos kovoja iki trijų pergalių.

Į finalą. Atsitiesti sunkią akimirką pavyko ir Djoro „Uni“ komandai, kuri išvykoje laimėjo lemiamas pusfinalio rungtynes ir pateko į Vengrijos lygos finalą.

„Uni“ trečiosiose pusfinalio rungtynėse įveikė aikštės pranašumą turėjusį Miškolco „Aluinvent“ klubą 65:53 ir laimėjo seriją 2:1. Djoro komandos puolėja Monika Grigalauskytė pelnė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Finale „Uni“ žais su čempionės vardą ginančia Šoprono „Uniqa“ ekipa. Paskutinėje sezono serijoje reikia iškovoti tris pergales.

Nuopolis. Labai netikėtai Italijos lygos sezonas nutrūko Gintarei Petronytei ir jos atstovaujamai Neapolio „Dike“ komandai. „Dike“ krepšininkės išvykoje laimėjo pirmąsias aštuntfinalio rungtynes su Turino „Fixi Piramis“ ekipa net 17 taškų skirtumu 60:43, bet per anksti atsipalaidavo ir savo aikštėje pralaimėjo dar didesniu skirtumu 55:76 (po pratęsimo).

Neapolio komandai nepadėjo net dar vienas triuškinamas G.Petronytės pasirodymas. Vidurio puolėja be keitimo žaidė visas 45 minutes, pelnė 22 taškus (6/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 7/8 baudų) ir atkovojo 15 kamuolių. Kita „Dike“ lietuvė Gabrielė Narvičiūtė per 4 minutes taškų nepelnė.

G.Petronytės šio sezono vidurkiai Italijos lygoje buvo 19,5 taško, 10 atkovotų kamuolių ir 6,6 išprovokuotos pražangos.

Ketvirtos. Be titulų šį sezoną liko Minsko „Cmoki“, kurioje žaidė Giedrė Paugaitė ir Gabrielė Gutkauskaitė. Paskutinė galimybė Minsko ekipai buvo Rytų Europos lygos finalo ketvertas, tačiau „Cmoki“ krepšininkės Rygoje pralaimėjo abejas rungtynes ir užėmė ketvirtąją vietą.

Pusfinalyje minskietės nusileido „Gdynia“ klubui 78:87, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Astanos „Tigry“ ekipai 54:58. G.Paugaitė pirmosiose finalo ketverto rungtynėse pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, antrosiose įmetė 13 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. G.Gutkauskaitė sezono pabaigoje nežaidė dėl traumos.

Pirmąja Rytų Europos lygos čempione tapo nė karto nesuklupusi Rygos TTT komanda. Ji finale įveikė „Gdynia“ ekipą 81:67. Naudingiausia finalo ketverto krepšininke išrinkta TTT amerikietė Kristen Mann, o G.Paugaitė pateko į geriausių žaidėjų penketą.

Šiame turnyre dalyvavo ir Vilniaus „Kibirkštis“. Vilnietės reguliariajame sezone laimėjo 3 iš 7 rungtynių, užėmė penktąją vietą ir į finalo ketvertą nepateko.

Tuščiomis. „Cmoki“ ekipa šiais metais prarado Baltarusijos čempionės vardą ir pralaimėjo net trijų turnyrų finale. Baltarusijos lygos ir Baltarusijos taurės lemiamose rungtynėse „Cmoki“ krepšininkės nusileido Minsko „Garyzont“, o Baltijos lygos finale – Marijampolės „Sūduvai“.

Savaitgalio rezultatai

Eurolyga. Pusfinalis. Stambulo „Fenerbahce“ (K.Nacickaitė 5, 11 min.) – Orenburgo „Nadežda“ 68:74, Jekaterinburgo UGMK – Prahos USK 78:72.

Finalas. UGMK – „Nadežda“ 72:69. Dėl 3-iosios vietos. „Fenerbahce“ (K.Nacickaitė 2, 11 min.) – USK 73:69.

Ispanijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). Žeronos „Spar“ (V.Kuktienė 2, 19 min., L.Pikčiutė traumuota) – Salamankos „Perfumerias Avenida“ 81:75 (po pratęsimo; serija 1:1).

Lenkijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Krokuvos „Wisla“ – Vroclavo „Slęza“ (S.Linkevičienė 3, 23 min., 1/5 metimų, E.Šulčiūtė 2, 11 min., 0/5 metimų) 65:63, Bydgoščiaus „Artego“ – „Polkowice“ 73:42.

Antrosios rungtynės. „Wisla“ – „Slęza“ (E.Šulčiūtė 13, 21 min., 5 atk.kam., S.Linkevičienė 5, 17 min.) 65:71, „Artego“ – „Polkowice“ 85:60.

Vengrijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 2 pergalių). Miškolco „Aluinvent“ – Djoro „Uni“ (M.Grigalauskytė 10, 31 min., 9 atk.kam.) 53:65 (serija 1:2).

Italijos lyga. Aštuntfinalio atsakomosios rungtynės. Neapolio „Dike“ (G.Petronytė 22, 45 min., 15 atk.kam., G.Narvičiūtė 0, 4 min.) – Turino „Fixi Piramis“ 55:76 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 60:43).

Rytų Europos lyga. Pusfinalis. Minsko „Cmoki“ (G.Paugaitė 18, 32 min., 11 atk.kam., G.Gutkauskaitė traumuota) – „Gdynia“ 78:87, Rygos TTT – Astanos „Tigry“ 70:62.

Finalas. TTT – „Gdynia“ 81:67.

Dėl 3-iosios vietos. „Cmoki“ (G.Paugaitė 13, 34 min., 9 atk.kam., G.Gutkauskaitė traumuota) – „Tigry“ 78:87.