NBA: LeBronas vėl turi kovos brolius, „Spurs“ lyderiai pailsėjo

Kyrie Irvingas ir Kevinas Love'as priminė, kam buvo formuojamas Didysis komandos trejetas, kai „Cleveland Cavaliers“ pergale pradėjo NBA atkrintamųjų dvikovas. „San Antonio Spurs“ krepšininkai irgi įsirašė pergalę, o Greggas Popovichius savo lyderiams netgi leido pailsėti ketvirtajame kėlinyje.

„Cavaliers“ ir „Pistons“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Spurs“ ir „Grizzlies“ dvikova.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Apr 18, 2016, 7:11 AM, atnaujinta May 28, 2017, 1:47 PM

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį NBA atkrintamosiose sužaisti keturi mačai.

Rytų konferencija

„Cleveland Cavaliers“ – „Detroit Pistons“ 106:101 (27:25, 26:33, 23:20, 30:23)

K.Irvingas savo pirmosiose NBA atkrintamųjų rungtynėse po traumos per finalo seriją pelnė 31 tašką, o sirgalių per svarbiausias kovas pernai pasigestas K.Love surinko 28 taškus, pataikydamas porą itin svarbių tritaškių.

LeBronas Jamesas pelnė 22 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet NBA vicečempionams teko pavargti. „Cavaliers“ yra laikomi neabejotinais poros favoritais, bet startas nebuvo it sviestu pateptas.

Pernai pirmajame NBA atkrintamųjų etape peties traumą patyręs ir taip sezoną užbaigęs K.Love buvo priverstas ketvirtajame kėlinyje mesti kritinius tritaškius ir tai darė taikliai, leisdamas „Cavaliers“ įsirašyti pergalę.

Likus žaisti beveik 3 minutes „Cavaliers“ pirmavo tik 95:98, bet neleido „Pistons“ klubui persverti rezultato.

Kentavious Caldwellas-Pope „Pistons“ komandoje pelnė 21 tašką, o Marcusas Morrisas – 20.

Miami Heat“ – „Charlotte Hornets“ 123:91 (41:22, 26:28, 30:24, 26:17)

Luolas Dengas pelnė 31 tašką, prametęs vos du metimus, o NBA atkrintamosiose debiutavęs Hassanas Whiteside'as surinko 21 tašką bei atkovojo 11 kamuolių. Abu krepšininkai džiaugėsi įtikinama „Heat“ pergale.

Guminis Dwyane'as Wade'as pelnė 16 taškų, o „Heat“ pirmajame kėlinyje išlygino klubo rekordą, kai pelnė 41 tašką. „Heat“ komandai taip pat pavyko ir pagerinti vieną rekordą. Ekipa dar nebuvo atkrintamosiose pelniusi 123 taškų. Anksčiau rekordas buvo 121 taškas, kuriuos „Heat“ pasiekė 2012 metų NBA finalo serijoje su „Oklahoma City Thunder“.

Nicas Batumas „Hornets“ komandoje pelnė 24 taškus, o Kemba Walkeris – 19.

Vakarų konferencija

„San Antonio Spurs“ – „Memphis Grizzlies“ 106:74 (22:13, 26:24, 33:14, 25:23)

Kawhi Leonardas pelnė 20 taškų ir „Spurs“ Memfio klubui padovanojo didžiausią pralaimėjimą atkrintamosiose. „Spurs“ žaidimą perlaužė trečiajame kėlinyje, kai sumetė 68 procentus savo metimų. „Grizzlies“ komanda jau pirmajame kėlinyje pelnė mažiausiai taškų klubo atkrintamųjų istorijoje.

Anksčiau didžiausias „Grizzlies“ pralaimėjimas atkrintamosiose buvo 27 taškais. Tokiu skirtumu „Grizzlies“ ekipą 2011 metų gegužės 11 dieną nugalėjo „Oklahoma City Thunder“ krepšininkai.

„Grizzlies“ komandoje Vince'as Carteris pelnė 16 taškų. „Spurs“ puikiai pavyko išnaudoti agresyvią gynybą prieš Zachą Randolphą, kuris surinko vos 6 taškus.

T.Duncanui tai buvo 242-osios atkrintamųjų rungtynės. Pagal šį rodiklį jis yra trečias NBA lygoje. Dabar jis dviem mačais atsilieka nuo Roberto Horry ir 17 nuo „Dereko Fisherio.

LaMarcusas Aldridge'as prie pergalės pridėjo 17 taškų.

„Los Angeles Clippers“ – „Portland Trail Blazers“ 115:95 (26:21, 24:21, 31:24, 34:29)

Chrisas Paulas ir Blake'as Griffinas tiesiog dominavo. Dėjima, efektingi metimai ir kova dėl kamuolių iki pat pabaigos leido „Clippers“ NBA atkrintamąjį etapą pradėti sėkminga pergale. Likus žaisti 3 minutes „Clippers“ pirmavo 18 taškų skirtumu.

Ch.Paulas pelnė 28 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo tik vienas iš trijų komandos dvigubų dviženklių. B.Griffinas pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o DeAndre Jordanas pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Clippers“ nuo to laiko, kai į rikiuotę sugrįžo B.Griffinas, iškovojo jau šešias pergales ir nė karto nepralaimėjo.

„Blazers“ komandoje 21 tašką pelnė Damianas Lillardas, tačiau jo partneris C.J.McCollumas surinko vos 9 taškus. Vidutiniškai šis duetas reguliariajame sezone rinkdavo 45,9 taško. Tai – trečias pagal rezultatyvumą duetas NBA.