Eurolygoje bus naujas čempionas: iš „Real“ atimta karūna

Antradienį sužaisti trys ketvirtfinalio serijos trečiųjų dvikovų mačai. Jau pirmadienį tapo aišku, kad vienos akistatos baigėsi itin greitai: Maskvos CSKA klubas triskart įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ ir greičiausiu keliu žengė į Eurolygos finalo ketvertą, kuris vyks Berlyne.

Jomas mačiulis gali prarasti Eurolygos laimėtojo titulą.<br>M.Patašiaus nuotr.

Apr 19, 2016, 8:43 PM, atnaujinta May 28, 2017, 8:46 AM

Antradienį vakare dar dviejų porų ekipos galėjo užbaigti savo serijas ir tik Krasnodaro „Lokomotiv“ bei „Barcelona“ tikrai tęs savo mūšius dar mažiausiai kelias dienas – serijos rezultatas yra 2:1 katalonai priekyje. Savo šansu vykti į finalo ketvertą Berlyne pasinaudojo Vitorijos „Laboral Kutxa“ klubas, taip pat sausu rezultatu 3:0 įveikęs Atėnų „Panathinaikos“. Tuo tarpu Eurolygos čempionas Madrido „Real“ klubas su Jonu Mačiuliu stovėjo ties praraja – ispanų klubas negalėjo daugiau nė karto suklupti, tačiau galingasis Stambulo „Fenerbahce“ privertė nusiimti Eurolygos karūną.

Tad po šios dienos mačų tapo aiški pirmoji Eurolygos finalo ketverto pusfinalio pora: savo santykius Vokietijos sostinėje aiškinsis „Laboral Kutxa“ ir „Fenarbahce“ ekipos.

Atėnų „Panathinaikos“ – Vitorijos „Laboral Kutxa“ 75:84 (17:20, 20:22, 18:14, 20:28).

Dvikova vyko itin atkakliai ir trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 58:57. Tačiau ispanai ketvirtojo kėlinio viduryje surengė tritaškių šou ir įgijo 9 taškų persvarą – 70:61. Prasidėjo „Panathinaikos“ bandymas kuo greičiau mažinti atotrūkį. Likus grumtis 2,5 min. Atėnų ekipa atsiliko 68:75, tačiau tuomet iš beveik 8 metrų dar tritaškį įsūdė Vitorijos aukštaūgis I.Bourousis ir tai buvo labai skausmingas bei lemiamas dūris.

Dar po to Vitorijos žaidėjai ir dar du kartus sūdė tritaškius – iš viso per kėlinį „Laboral Kutxa“ pataikė 7 tolimus metimus ir laimėjo seriją 3:0. Per visas rungtynes ispanai pataikė 11 tritaškių.

„Laboral Kutxa“: Dariusas Adamsas 24, Mike‘as Jamesas 20 (4/6 trit.), Davis Bertanis 13, Ioannis Bourousis 9 (6 rez. perd.), Darko Planiničius 8.

„Panathinaikos“: Miroslavas Raduljica 13 (8 atk. kam.), Jamesas Gistas ir Elliotas Williamsas – po 11, Vladimiras Jankovičius 10.

Madrido „Real“  - Stambulo „Fenerbahce“ 63:75 (13:18, 14:12, 13:24, 23:21).

Du kėlinius bandžiusi laikytis „Real“ komanda skęsti pradėjo trečiame ketvirtyje. Svečiai iš Turkijos atitrūko 49:37 ir tai buvo kol kas didžiausia persvara, kurią turėjo „Fenerbahce“. Šios rungtynės ne itin buvo sėkmingos lietuviui Jonui Mačiuliui – „Real“ komandos sudėtyje jis per 30 sužaistų minučių aikštėje praleido vos 5 min. ir taškų nepelnė.

Likus žaisti 6 min. „Real“ suskubo mažinti prarają, tačiau ji buvo per didelė – turkai pirmavo 56:68. „Real“ bandė dar kovoti, tačiau turkų ekipa buvo nepalaužiama.

Jonas Mačiulis šiame susitikime per 16 minučių pelnė 3 taškus (0/1 dvit., 1/3 trit.), atkovojo kamuolį, 3 kartus prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus.

„Fenerbahce“: Bogdanas Bogdanovičius 17, Ekpe Udoh 15 (12 atk. kam.), Luigi Datome 13, Nikola Kaliničius 11 (8 atk. kam.), Pero Antičius 4.

„Real“: Sergio Rodriguezas 15, Gustavo Ayonas 14 (14 atk. kam.), Sergio Llullas 8, Andresas Nočioni, Jaycee Carrollas ir Felipe Reyesas – po 6

„Barcelona“ – Krasnodaro „Lokomotiv“  82:70 (19:23, 23:13, 19:14, 21:20).

Nors svečiai iš Rusijos pirmąjį kėlinį laimėjo, po to dominavo Barselonos miesto klubas, kuris antrame ketvirtyje išsiveržė į priekį, o ketvirtame jau įgijo dviženklę persvarą 68:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje jau dvikova tapo formalumu – šeimininkai pirmavo 80:59 ir abi komandos laukė mačo pabaigos.

„Barcelona Lassa“: Alexas Abrinesas 25, Tomašas Satoransky 13, Justinas Doellmanas 12 (7 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 9, Pau Ribas 8, Ante Tomičius 7.

„Lokomotiv“: Anthony Randolphas 16, Malcolmas Delaney 15, Chrisas Singletonas 13, Mattas Janningas 11, Dontaye Draperis 9.

Eurolygos atkrintamieji mačai:

Maskvos CSKA – Belgrado „Crvena Zvezda“ 78:71 (84:74, 77:76, serijos rezultatas 3:0).

Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Atėnų „Panathinaikos“ 84:75 (84:68, 82:78 serijos rezultatas 3:0).

Krasnodaro „Lokomotiv“ – „Barcelona“ 70:82 (66:61, 66:92 serijos rezultatas 1:2).

Stambulo „Fenerbahce“ – Madrido „Real“ 75:63 (75:69, 100:78 serijos rezultatas 3:0).