„Dzūkija“ neišsigelbėjo Vilniuje, „Šiauliai“ užvožė „Žalgiriui“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono paskutinio turo rungtynėse šeštadienį paaiškėjo atsakymai į du likusius klausimus: kuri ekipa lieka paskutinė ir kaip išsirikiuoja ekipos nuo 3-iosios iki 6-osios vietos.

„Lietuvos ryto“ ir „Dzūkijos“ rungtynės.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Rungtynės Vilniuje lems, ar „Dzūkija“ išliks LKL.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

Apr 23, 2016, 4:22 PM, atnaujinta May 27, 2017, 9:31 PM

Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkams reikėjo būtinai laimėti Vilniuje, tačiau alytiškio Tomo Pačėso treniruojamas „Lietuvos rytas“ dovanų nedalijo ir sutriuškino svečius 88:59. Su 8 pergalėmis likusi „Dzūkija“ užėmė paskutinę 10-ąją vietą, nes pralaimėjo tarpusavio mačus irgi 8 pergales iškovojusiam Kėdainių „Nevėžiui“, kuris net nesipriešino Klaipėdoje.

Sensacingai baigėsi mačas Kaune, kur „Žalgiris“ gavo antausį nuo „Šiaulių“ 79:82, nors tai neturėjo jokios įtakos komandų vietoms.

Į trečiąją vietą užkopė Klaipėdos „Neptūnas“ 103:69 sutriuškinęs Kėdainių „Nevėžį“ ir surinkęs 19 pergalių.

Tiek pat kartų laimėjęs Prienų-Birštono „Vytautas“ paskutinėmis sekundėmis krito Panevėžyje prieš „Lietkabelį“ 65:67 ir smuko į 4-ąją vietą.

Utenos „Juventus“ po pralaimėjimo svečiuose Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ 75:85 su 18 pergalių liko penktas, nes turi pranašumą prieš „Šiaulius“, irgi iškovojusius 18-ąją pergalę.

Nepriklausomai nuo šeštadienio rungtynių rezultatų, aiškios buvo dvi ketvirtfinalio poros:

Kauno „Žalgiris“ (1-oji vieta) – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (8)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (2) – Panevėžio „Lietkabelis“ (7).

Po paskutinių mačų paaiškėjo, kad kitas poras sudaro:

Klaipėdos „Neptūnas“ (3) – „Šiauliai“ (6)

Prienų-Birštono „Vytautas“ (4) – Utenos „Juventus“ (5).

Variantai. Beveik visos dėl geresnių pozicijų kovojančios komandos turėjo ne tik pačios kovoti, bet ir dairytis į konkurentus.

Tik Kėdainių „Nevėžis“ (8 pergalės) garantuotai būtų buvęs devintas, jei laimėtų Klaipėdoje prieš „Neptūną“ (18), bet ten intriga išblėso per penkias minutes.

Prienų-Birštono „Vytautas“ (19 pergalių) būtų buvęs trečias, jei Panevėžyje laimėtų prieš „Lietkabelį“ (15). Tačiau prieniškiai paskutinėmis minutėmis pakriko ir patyrė nesėkmę.

Įdomus sutapimas: mačas Klaipėdoje buvo vienintelis, turintis įtakos abiejų komandų galutinei vietai. Kitose ketveriose rungtynėse šeimininkai – „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“, „Lietkabelis“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – galėjo žaisti kaip nori: jiems niekas nesikeitė.

Tačiau tik „Žalgiris“ nesugebėjo laimėti.

36-ojo turo rungtynės.

Kauno „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 79:82 (22:26, 15:14, 17:21, 25:21)

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17, I.Vougioukas 15, B.Motumas 12.

„Šiauliai“: R.Giedraitis ir D.Dudzinskis po 17, C.Ayersas 11.

Kauniečiai rungtynes pradėjo visiškai užsimiegoję ir per pusantros minutės atsiliko 0:8. Ledus pralaužė R.Seibutis, kuris įkvėpė spurtą ir persvėrė rezultatą – 16:14. Tačiau „Žalgiris“ nesivargino gintis ir leido svečiams rinkti taškus – 16:22, o kėlinį pralaimėjo 22:26.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai vėl turėjo vytis varžovus – 25:31. „Žalgiris“ toliau žaidė padrikai, ir A.Marei 17-ąją min. padidino skirtumą iki 9 taškų – 29:38. Vis dėlto L.Lekavičiaus ir M.Sajaus pastangomis skirtumas aptirpo – 37:40.

Po pertraukos „Žalgiris“ beveik pasivijo – 41:42 po B.Motumo metimo. Bet šiauliečiai legionieriai M.Scottas ir D.Dudzinskis buvo lyg užvesti – 43:48. Iniciatyvos ėmėsi žalgiriečių puolėjas E.Ulanovas (50:53), bet „Šiauliai“ toliau kovojo – 52:57 po R.Giedraičio metimo. Jis sumetė ir baudas – 54:61 po trijų kėlinių.

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas liko toks pats. „Šiauliai“ rezultatyviai atsakė į visas kauniečių atakas – 57:66, 63:71 po R.Giedraičio dėjimo. Kauniečius gelbėti ėmė E.Ulanovas, pelnęs 7 taškus iš eilės – 70:73. Šiauliečiai nesutriko prieš spaudimą, o „Žalgirio“ metimai buvo skuboti – 72:78 likus 1 min. Likus 43 sek. šiauliečiai pametė kamuolį, bet E.Ulanovo metimai buvo netaiklūs ir „Žalgiris“ neišsigelbėjo.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkija“ 88:59 (19:19, 26:22, 16:10, 27:10).

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 16, K.Lavrinovičius 15, A.Juškevičius 14.

„Dzūkija“: S.Serapinas 12, E.Jezukevičius, J.Jucikas, J.Robinsonas po 7.

Vilniečiai leido mačo pradžioje pirmauti svečiams 2:5, 6:8, bet K.Brownas atsakė tritaškiu – 11:8. Po M.Runkausko ir K.Lavrinovičiaus tritaškių „Lietuvos rytas“ pirmavo 17:11, tačiau atitrūkti nepavyko – kėlinys baigėsi lygiosiomis 19:19.

Po D.Lukašovo tritaškio vilniečiai pirmavo 24:19, bet gynyba neblizgėjo, ir E.Jezukevičius vėl persvėrė rezultatą svečių naudai – 29:30. Vilniečiams priklausantis J.Jucikas smeigė tritaškį – 29:33. Po dviejų G.Oreliko tritaškių – jau 38:37. Jis įsisiautėjo ir pelnė net 16 taškų iki pertraukos, o vilniečiai pirmavo 45:39.

Buvęs alytiškis A.Lapeta dviem metimais skandino „Dzūkiją“ – 49:39. A.Kavaliauskas dar labiau padidino persvarą po krepšiu – 56:43, o „Dzūkijai“ jau ėmė trūkti jėgų. Kėlinys baigėsi K.Lavrinovičiaus dvitaškiu – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje tapo aišku, kad „Dzūkija“ pasmerkta. 66:52 – po A.Juškevičiaus tritaškio. Alytiškiai galutinai nuleido rankas, ir skirtumas per kelias minutes tapo triuškinamas – 84:54.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 67:65 (15:16, 15:12, 17:20, 20:17)

„Lietkabelis“: A.Valeika 17, J.Love'as 16, M.Iličius 8.

„Vytautas“: V.Šulskis 17, V.Čepukaitis 13, Š.Vasiliauskas 9.

Svečiai labai mikliai pradėjo rungtynes ir 4-ąją min. po G.Sirutavičiaus tritaškio nutolo 4:12. Bet „Lietkabelis“ irgi ėmė šaudyti iš toli – 10:12. „Vytautas“ dar sykį pabėgo – 10:16, bet netoli – 15:16 po pirmojo kėlinio.

Visą antrąjį kėlinį svečiai laikė kelių taškų persvarą – 16:20, 22:26, kol A.Valeika išlygino rezultatą 26:26. Dviem A.Labucko dvitaškiais „Lietkabelis“ užbaigė kėlinį – 30:28.

Trečiajame kėlinyje į V.Vasyliaus dvitaškį „Vytautas“ atsakė galingu spurtu – 33:37. Bet netrukus jau pirmavo „Lietkabelis“ – 40:39. Pirmaujant komanda keitėsi dar kelis kartus – 40:42, 45:42. Bet kėllnys baigėsi L.Kisieliaus dvitaškiu – 47:48.

Kova taškas į tašką vyko visą ketvirtąjį kėlinį. Likus 1 min. 46 sek. J.Love'as sumažino skirtumą iki taško – 62:63, V.Šulskis prametė abi baudas. Ž.Janavičius sumetė tris baudas iš keturių 65:63 likus 16 sek. Likus 4 sek. „Lietkabelis“ pirmavo 66:65, bet svečiai nesurengė rezultatyvios atakos.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 103:69 (28:11, 29:13, 23:16, 23:29)

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 23, T.Baderis 20, D.Ewingas ir M.Mažeika po 12.

„Nevėžis“: T.Kingas ir A.Aleksandrovas po 18, V.Volkus 9.

Klaipėdiečiai per porą minučių paguldė „Nevėžį“ ant menčių 8:0. Nepadėjo ir svečių minutės pertraukėlė – 12:2. 6-ąją min. „Neptūnas“ jau pirmavo 20:4, o kėlinį laimėjo 28:11.

Antrajame kėlinyje „Nevėžis“ net nebandė priešintis, o „Neptūnas“ pasiekė 30 taškų skirtumą – 47:17. Skirtumas siekė ir 36 taškus (56:20), o du kėliniai baigėsi 57:24.

Po pertraukos kova vyko tik dėl statistikos. 70:41 – po T.Baderio tritaškio. Svečių žaidėjo A.Aleksandrovo tritaškis sumaino skirtumą iki dvigubo – 80:40.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai jau buvo drąsus ir sumažino skirtumą – 103:69.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Utenos „Juventus“ 85:75 (15:24, 24:17, 22:17, 24:17)

„Pieno žvaigždės“: A.Agafonovas 18, J.Tamulis 17, D.Low 16, D.Redikas 14 (9 atk. kam.).

„Juventus“: S.Kulvietis 18, M.Linkevičius 17, Ch.Lewisas 14.

Pasvalio ekipa geriau pradėjo mačą (6:2), bet netrukus atsiliko – 9:12. „Juventus“ ekipa žaidė susikaupusi ir didino persvarą – 11:20. Pirmasis kėlinys baigėsi 15:24.

Po galingos antrojo kėlinio pradžios šeimininkai pirmavo 35:30, bet 17-ąją min. E.Dimša išlygino rezultatą ir komandos žengė koja kojon. Kėlinys baigėsi Ch.Lewiso dėjimu – 39:41.

Trečiajame kėlinyje svečiai netoli nubėgo – 39:44, ir tuoj pat sukruto pasvaliečiai – 43:44. Tačiau po dviejų J.Tamulio tritaškių „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą – 61:58.

Pusiausvyra laikėsi iki ketvirtojo kėlinio vidurio (65:65), o paskui Pasvalio ekipa pataikė svarbius metimus ir laimėjo be nervų.

Prognozės. LKL.lt kartu su „Orakulu“ pateikė tokias 36-ojo turo prognozes.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 35/65 proc. Panevėžiečiai jau nebeturi dėl ko kovoti. Jie nei pakils, nei nukris iš septintosios vietos. Aišku, kad ketvirtfinalyje „Lietkabelis“ susitiks su „Lietuvos rytu“. „Vytautui“ pergalė atneštų trečiąją vietą turnyro lentelėje. Abejonių kelia Virginijaus Šeškaus auklėtinių forma – prieniškiai pralaimėjo 3 pastarąsias dvikovas iš 4. Šį sezoną „Vytautas“ Panevėžio klubą nugalėjo du kartus. Tiesa, „Lietkabelis“ nugalėjo būtent namuose. Iš ten išsivežti pirmąją pergalę „Vytautui“ žūtbūt reikia, bet nebus lengva.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Utenos „Juventus“ 55/45. Pasvaliečiai jau yra tikri, kad turnyro lentelėje liks aštunti, žais atkrintamosiose ir ketvirtfinalyje susitiks su „Žalgiriu“. „Juventus“ teoriškai dar gali pakilti į ketvirtąją turnyro lentelės vietą, bet tam turi nugalėti Pasvalyje ir sulaukti „Neptūno“ pralaimėjimo prieš „Nevėžį“. Tiesa, uteniškiams dar reikia susitvarkyti reikalus Pasvalyje. Beje, „Pieno žvaigždes“ Antano Sireikos auklėtiniai šį sezoną įveikė tik kartą. Utenos klubui beliko kovoti dėl namų aikštės pranašumo. Jau aišku, kad žemiau penktosios pozicijos jie nenukris, o geriausiu atveju pakils į ketvirtąją.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 95/5. Klaipėdiečiams pergalė ir „Vytauto“ nesėkmė Panevėžyje užtikrintų trečiąją vietą turnyro lentelėje. „Orakulas“ visiškai neabejoja „Neptūno“ pergale. Pirmiausia, klaipėdiečiai „Nevėžį“ šį sezoną įveikė jau tris kartus. Be to, Kėdainių klubą slegia 12 iš eilės pralaimėjimų serija. Kita vertus, jei „Juventus“ švęs pergalę Pasvalyje, trys komandos turės vienodą pergalių skaičių, bet situacija turnyro lentelėje nepasikeis: trečias liks „Vytautas“, ketvirtas – „Neptūnas“, penktas – „Juventus“. Taigi, klaipėdiečių likimas priklauso nuo dviejų mačų baigties. Teoriškai, uostamiesčio klubas dar gali likti šeštas, jei uteniškiai pralaimės Pasvalyje, o šiauliečiai sensacingai paties žalgiriečius.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkija“ 95/5. Vilniečiai jau gali ramiai ruoštis atkrintamosios varžyboms, o „Dzūkijai“ tai išgyvenimo mačas. Alytaus klubui tik pergalė išsaugos vietą LKL. Nugalėję „Lietuvos rytą“ alytiškiai pakiltų į devintąją turnyro lentelės vietą ir į dugną pastumtų „Nevėžį“. Tiesa, net ir sensacija prieš „Lietuvos rytą“ nepadės „Dzūkijai“, jei Kėdainių klubas nugalės „Neptūną“. Dėl daugiau laimėtų tarpusavio mačų aukščiau turnyro lentelėje esant vienodam pergalių skaičiui bus „Nevėžis“.

Kauno „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 90/10. Žalgiriečiai nebeturi dėl ko kovoti turnyro lentelėje, bet Šarūnas Jasikevičius neleis užbaigti sezono „Žalgirio“ arenoje netikėtu pralaimėjimu. „Šiauliams“ pergalė tik teoriškai padėtų pakilti į penktąją vietą. Šiauliečiai bus penkti tuo atveju, jei pralaimėjimus patirs ir „Juventus“, ir „Neptūnas“. Beje, tada į šeštąją poziciją nukris „Neptūnas“, o „Juventus“ bus ketvirtas. Bet net ir „Šiaulių“ pergalės, „Juventus“ nesėkmės bei „Neptūno“ pergalės atveju šiauliečiai dėl prastesnio tarpusavio dvikovų santykio liks šešti, „Juventus“ – penktas.