Nykiai žaidęs „Toronto Raptors“ Indianapolyje sulygintas su žeme

Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ žaidė be ugnelės ir prarado iniciatyvą NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje su „Indiana Pacers“. Trečiosios iš eilės pergalės siekęs Toronto klubas šeštadienį Indianapolyje buvo nušluotas 100:83 (28:16, 29:26, 16:16, 27:25), o serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

„Pacers“ pranašumas nekėlė abejonių.<br>AFP/Scanpix nuotr.
J.Valančiūnas ir „Raptors“ siekė trečiosios pergalės.<br>USA Today/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Apr 23, 2016, 9:53 PM, atnaujinta May 27, 2017, 8:47 PM

Pirmąsias serijos rungtynes „Raptors“ namuose pralaimėjo 90:100, bet paskui atsirevanšavo 98:87.

Indianapolyje pirmąjį mačą „Raptors“ laimėjo 101:85.

Penktosios rungtynės – antradienį Toronte.

„Pacers“ – „Raptors“ 100:83 (28:16, 29:26, 16:16, 27:25). Serija – 2:2.

„Pacers“: I.Mahinmi (10 atk. kam.) ir G.Hillas po 22, P.George'as 19.

„Raptors“: J.Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), D.Carrollas ir K.Lowry po 12, N.Powellas 10.

Pirmasis kėlinys. „Pacers“ galingai pradėjo mačą ir pirmavo 7:0, kai pirmuosius savo ir komandos taškus pelnė J.Valančiūnas. Po 18 sek. jis pataikė dar kartą, bet gintis sekėsi sunkiai. Po trečio iš eilės taiklaus lietuvio metimo komandas skyrė du taškai (11:9), bet kėlinio pabaigoje „Pacers“ pataikė tris iš eilės tritaškius (28:14).

Antrasis kėlinys.  „Pacers“ ir toliau diktavo sąlygas, o svečiai žaidė susigūžę ir vis labiau atsiliko. Kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo 42:24, bet tada J.Valančiūnas atkovojo kamuolį ir įmetė ketvirtą savo dvitaškį. Likus 3 min. „Pacers“ atitrūko net 25 taškais (53:28), tačiau per likusį laiką skirtumas aptirpo iki 57:42.

Rezultatyviau už J.Valančiūną (8 tšk.) svečių komandoje žaidė tik Kyle'as Lowry (10 tšk.). Varžovų centras Ianas Mahinmi surinko 11 taškų, visus metimus pataikęs gynėjas George'as Hillas – 14.

Trečiasis kėlinys.  Toronto ekipai taip ir nepavyko sumažinti skirtumo iki vienženklio. J.Valančiūnas pataikė du iš eilės dvitaškius (rezultatas tapo 61:48), o kiek vėliau – dvi baudas ir tapo rezultatyviausiu savo komandoje (14 tšk.).

Ketvirtasis kėlinys. Aikštėje niekas nepasikeitė – skirtumas ir toliau liko dviženklis, todėl mačą užbaigė atsarginiai žaidėjai. J.Valančiūnas įmetė dar dvi baudas (88:71), atkovojo 6-ąjį kamuolį ir paskutines tris minutes  stebėjo įvykius nuo suolo.

Lietuvis pelnė 16 taškų (žaidė 27,5 min., 6/7 dvitaškių, 4/4 baudų) ir buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Tačiau šiame mače jį pranoko I.Mahinmi, kuris surinko 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir pasiekė karjeros rekordą atkrintamosiose varžybose. Lietuvio „plius/minus“ rodiklis buvo minus 15, o varžovo – plius 20.