„Žalgiris“ sumaitojo „Pieno žvaigždes“ ir ruošiasi valgyti picas

Rungtynių akimirka.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Apr 26, 2016, 6:56 PM, atnaujinta May 27, 2017, 1:13 PM

Šarūnas Jasikevičius suplojo rankomis. Kauno „Žalgiris“ antradienį pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją ir aiškiai parodė, kad jokių abejonių čia nebus. „Žalgiris“ savo aikštėje tiesiu taikymu sumaitojo Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Serijoje iki trijų pergalių 1:0 išsiveržę žalgiriečiai šventė pergalę 102:66 (26:17, 26:10, 27:20, 23:19).

O picas žalgiriečiams pirks Kasparas Vecvagaras, kuris šioje dvikovoje pelnė šimtąjį tašką. Antrąsias rungtynes komandos žais balandžio 29 dieną Pasvalyje.

Kitose rungtynėse Prienų-Birštono „Vytautas“ namuose 98:91 (20:30, 25:17, 29:21, 24:23) nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą.

Statistika. „Žalgirio“ komandoje 14 taškų pelnė J.Randle'as. Po 13 taškų surinko R.Seibutis ir B.Motumas. 10 taškų pelnė O.Hanlanas. „Pieno žvaigždžių“ komandoje po 13 taškų pelnė J.Tamulis ir Ž.Skučas. 12 taškų surinko A.Agafonovas.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 102:66 (26:17, 26:10, 27:20, 23:19).

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau jautė pergalės skonį. „Pieno žvaigždėms“ trūko ir jėgų, ir variantų prieš Š.Jasikevičiaus komandą. Po trijų minučių „Žalgiris“ pirmavo 84:53.

„Žalgirio“ sirgaliai šioje dvikovoje galiausiai komandai iškėlė kitą tikslą – pasiekti šimto taškų ribą. Dar likus žaisti šiek tiek mažiau nei porą minučių po E.Ulanovo dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 99:62.

Šimto taškų ribą „Žalgiris“ peržengė, kai K.Vecvagaras pataikė tritaškį – 102:66.

Trečiasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 79:47 (26:17, 26:10, 27:20)

„Žalgiris“ žaidė atsipalaidavęs. Kauno komanda turėjo užtikrintą pranašumą ir po dviejų žaidimo minučių bei R.Seibučio dvitaškio pirmavo 58:30. A.Agafonovas mėgino baudų metimais taisyti padėtį, bet sulaikyti P.Jankūno ekipai nepavyko – 60:32.

„Žalgiris“ šįkart peržengė du kėlinius fiksuotą 26 taškų ribą. Kauno komandos sirgaliai nejautė jokios įtampos, kai jų dievaičiai į ketvirtąjį kėlinį žengė pirmaudami 79:47.

Antrasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“  52:27 (26:17, 26:10)

„Žalgirio“ sirgaliai buvo patenkinti. Kauno komanda žaidė pakankamai užtikrintai ir kai B.Motumas pelnė pirmuosius savo taškus sužaidus tris minutes, šeimininkai pažymėjo spurtą 7:2 ir pirmavo 33:19.

Įpusėjus kėliniui B.Motumas surengė savo šou. Jis pelnė du tašus, o tada galingai krovė į krepšį. Teisėjas užfiksavo du taškus su pražanga. Baudos metimą „Žalgirio“ legionierius realizavo, o žalgiriečiai jau pirmavo 40:23.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 26:10 ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 52:27.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 26:17

R.Seibutis pataikė tritaškį, o J.Randle'as surinko 4 taškus iš eilės ir  “Žalgiris“ kėlinį pradėjo spurtu 7:2. Bet po trijų žaidimo minučių „Pieno žvaigždės“ priartėjo 6:7. Tuomet R.Seibutis ir P.Jankūnas kartu pelnė penkis taškus ir žalgiriečiai vėl pirmavo užtikrintai – 12:6.

Įpusėjus kėliniui R.Seibutis ir M.Sajus pelnė po du taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 16:8. Pirmąjį kėlinį žalgiriečiai laimėjo 26:17.

Starto penketai.

„Žalgiris“: J.Randle'as, R.Seibutis, E.Ulanovas, P.Jankūnas, M.Sajus.

„Pieno žvaigždės“: D.Low, D.Redikas, Ž.Skučas, R.Moore'as, A.Agafonovas.

Kita kova. Kitame ketvirtfinalio mače antradienį žaidžia Prienų-Birštono „Vytautas“ ir Utenos „Juventus“.

Pralaimėjimas. „Žalgiris“ gegužės 23 dieną savo arenoje baigė reguliarųjį sezoną, bet Šarūnas Jasikevičius tikrai tikėjosi kitokio finišo. Reguliariojo sezono čempionai 79:82 pralaimėjo „Šiaulių“ krepšininkams.

Tarpusavio mačai. LKL reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo visas ketverias rungtynes: 103:74 (Kaune), 88:71 (Pasvalyje), 109:101 (po pratęsimo; Pasvalyje) ir 93:88 (Kaune).

Skaičiai. „Žalgiris“ per 36 reguliariojo sezono dvikovas patyrė vos keturis pralaimėjimus. „Pieno žvaigždės“ pralaimėjo 22 kartus ir užėmė paskutinę į atkrintamąsias varžybas garantuojančią vietą.

Serija. „Pieno žvaigždės“ laimėjo keturis mačus iš eilės.