Europos taurės finalas: į Eurolygą keliauja „Galatasaray“

Turkai keliauja į Eurolygą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Finale varžosi turkai ir prancūzai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Apr 27, 2016, 7:47 PM, atnaujinta May 27, 2017, 10:04 AM

Trečiadienį pasibaigė antro pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio lygos sezonas. Europos taurės turnyro antrosiose finalo rungtynėse Stambulo „Galatasaray“ 78:67 (27:16, 16:19, 18:19, 17:13) palaužė Strasbūro IG, atsirevanšavo už pralaimėjimą ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

Prancūzai pirmąsias rungtynes namie laimėjo 66:62, tačiau šios persvaros neišsaugojo.

Turkai galingai pradėjo rungtynes ir jau pirmosiomis minutėmis pataikė tris tolimus metimus bei pirmavo 11:2.

Turkai toliau šaudė tolimus metimus, o prancūzai taškus rinko daug sunkiau – 25:14. Po pirmojo kėlinio „Galatasaray“ pirmavo užtikrintai – 27:16.

Antrajame kėlinyje pabudo ir svečiai – jie priartėjo iki 34:37.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai vėl įjungė aukštesnę pavarą bei pirmavo dviženkle persvara – 53:42.

Įpusėjus lemiamam kėliniui turkai vėl įgavo solidų pranašumą – 73:63. Prancūzai nenuleido rankų ir skirtumą per dvi minutes sumažino iki 67:73, tačiau paskutinėmis sekundėmis subyrėjo ir pralaimėjo.

Stambulo klubas laimėjo kvietimą į kitų metų Eurolygos turnyrą.

„Galatasaray“: E.McCollumas ir S.Lasme po 16, S.Guleras 14, B.Schilbas 11.

IG: M.Collinsas 16, L.Campbellas 10.

***

Starto sudėtys. „Galatasaray“: B.Schilbas, V.Micovas, S.Lasme, S.Guleras, G.Koksalas.

IG: M.Collinsas, R.Beauboisas, B.Fofana, K.Weemsas, L.Campbellas.

Ketvirtasis kėlinys: „Galatasaray“ – IG

Įpusėjus lemiamam kėliniui turkai vėl įgavo solidų pranašumą – 73:63. Prancūzai nenuleido rankų ir skirtumą per dvi minutes sumažino iki 67:73.

Trečiasis kėlinys: “Galatasaray“ – IG 61:54

Turkai ir vėl susikrovė daug saugesnią persvarą – 53:42. Intriga ir toliau išliko – prancūzai po trijų kėlinių atsiliko 54:61.

Antrasis kėlinys: “Galatasaray“ – IG 43:35 (27:16, 16:19)

Su dviguba energija žaidę turkai ir toliau dominavo aikštėje jiems reikiamu skirtumu – 33:22.

Prancūzai pabudo ir kilo į šturmą – priartėjo iki 34:37. Po dviejų kėlinių turkai pirmavo 43:35.

Pirmasis kėlinys: „Galatasaray“ – IG 27:16

Sužaidus vos dvi minutes turkai šovė į priekį – 11:2. Per šią atkarpą jie pataikė tris tolimus metimus ir prancūzai prašė minutės pertraukėlės.

Turkai toliau šaudė tolimus metimus, o prancūzai taškus rinko daug sunkiau – 25:14. Po pirmojo kėlinio turkai pirmavo užtikrintai – 27:16.