Per gimtadienį – žvėriškas Pauliaus Jankūno šou

Šarūnas Jasikevičius du kėlinius turėjo kovoti su didžiulėmis emocijomis. Jo auklėtiniai žaidė ne taip, kaip norėjo legendinis Lietuvos krepšininkas ir kurį laiką netgi atsiliko nuo varžovų, tačiau per didžiąją pertrauką Š.Jasikevičius savo žaidėjams pasakė tinkamus žodžius ir šie pasikeitė. „Žalgiris“ penktadienį antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 84:71 (18:19, 23:18, 24:18, 19:16)  nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Penktadienį P.Jankūnas švenčia gimtadienį.<br>M.Kulbio nuotr.
„Žalgiris“ pirmosiose rungtynėse sutriuškino „Pieno žvaigždes“.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 29, 2016, 5:40 PM, atnaujinta May 27, 2017, 3:45 AM

Tai – antrasis sėkmingas „Žalgirio“ mačas serijoje iki trijų pergalių. Pirmąją kovą „Žalgiris“ laimėjo labai lengvai – 102:66. Trečioji kova vėl vyks Kaune, gegužės 2 dieną.

Savo 32-ąjį gimtadienį balandžio 29 dieną švenčiantis Paulius Jankūnas parodė, kad moka linksmintis. Jis buvo vienas „Žalgirio“ lyderių ir ne tik pelnė 18 taškų, bet ir atkovojo 18 kamuolių.

Statistika.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (18 atk. kam.) ir J.Randle'as (7 rez. perd.) po 18, E.Ulanovas 14, I.Vougioukas 12.

„Pieno žvaigždės“: A.Agafonovas 15, R.Moore'as ir L.Radosavljevičius po 14.

Rungtynės.

Ketvirtasis kėlinys. „Pieno žvaigždės“ – „Žalgiris“ 71:84 (19:18, 18:23, 18:24, 16:19)

Kauno „Žalgiris“ lemiamą kėlinį pradėjo jau jausdamas pasitikėjimą savo jėgomis, nors po keturių minučių neturėjo dviženklio pranašumo. „Žalgiris“ pirmavo 70:61. „Žalgiriui“ atitrūkti nepavyko, tačiau komanda net neketino užleisti pozicijų ar leisti svečiams pavojingai priartėti. Galiausiai „Žalgiris“ šventė pergalę

Trečiasis kėlinys. „Pieno žvaigždės“ – „Žalgiris“ 55:65 (19:18, 18:23, 18:24)

Š.Jasikevičius įpūtė ugnies savo žaidėjams. Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ spurtavo 7:3 ir pirmavo 48:40. „Žalgirio“ trenerio žodžiai puikiai paveikė komandą. „Žalgiris“ prasidėjus paskutinei minute pirmavo 64:53.

Kėlinį žalgiriečiai laimėjo 65:55.

Antrasis kėlinys. „Pieno žvaigždės“ – „Žalgiris“ 37:41 (19:18, 18:23)

Trečiąjį kėlinį komandos pradėjo artima kova. „Pieno žvaigždėms“ patiko pirmauti ir komanda neketino nusileisti. Sužaidus beveik tris minutes B.Motumas baudų metimu išlygino rezultatą – 2:2.

A.Agafonovas ir L.Radoševičius likus žaisti 3 minutes sugebėjo pralaužti „Žalgirio“ gynybą. Š.Jasikevičiui tai labai nepatiko, o „Pieno žvaigždžių“ sirgaliai džiaugėsi pranašumu 34:30.

Per paskutinę minutę Š.Jasikevičiaus pylos gavę žalgiriečiai susigriebė. O.Hanlanas pataikė dvi baudas, J.Randle'as pelnė du taškus ir „Žalgiris“ jau pirmavo 39:37. Prie jų dar spėjo prisidėti ir E.Ulanovas – 41:37.

Pirmasis kėlinys. „Pieno žvaigždės“ – „Žalgiris“ 19:18

Mačas prasidėjo netaikliu P.Jankūno tritaškiu, bet netrukus E.Ulanovas atidarė rungtynių sąskaitą – 2:0. Prie jo prisidėjo R.Seibutis ir P.Jankūnas. „Žalgiris“ per dvi minutes išsiveržė 6:0. Tačiau greitas šuolis pirmyn šeimininkų nepribloškė. R.Moore'as per 4 minutes surinko 6 taškus, prie jo prisidėjo ir D.Low. „Pieno žvaigždės“ atsiliko tik 8:10.  Likus žaisti tris minutes „Žalgiris“ pirmavo 14:8, bet tada R.Moore'as pelnė 4 taškus iš eilės, J.Tamulis pridėjo tritaškį ir „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą – 15:14. Kėlinį dėjimu užbaigė A.Agafonovas, tad ketvirtį laimėjo šeimininkai – 19:18.