A.Kavaliauskui metant tritaškius vilniečiai dominavo Panevėžyje

Antanas Kavaliauskas ėmė mėtyti tritaškius, Artūras Gudaitis pasižymėjo dvigubu dziženkliu, Mindaugas Lukauskis pasižymėjo įspūdingu dėjimu, o „Lietuvos rytas“ iškovojo lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynėse šeštadienį.

A.Kavaliauskas.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.
K.Brownas šiurkščiai sustabdė Ž.Janavičių ir buvo išvarytas arbitrų iš aikštės.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.

2016-04-30 15:31, atnaujinta 2017-05-27 02:36

Panevėžyje Vilniaus krepšininkai 85:66 (23:14, 22:19, 17:14, 23:19) sutriuškino „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

„Įvedėme į žaidimą kelis naujus dalykus, – TV6 sakė po mačo sakė Artūras Gudaitis, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių. – Bet pergalę lėmė maksimalus susitelkimas.“

A.Kavaliauskas šiame mače pelnė 16 taškų, pataikęs visus metimus, tarp jų ir du tritaškius, nors įprastai iš toli atakuoja retai.

Trečiasis šių komandų mačas vyks antradienį Vilniuje. Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ ir „Šiaulių“ dvikovos laimėtoju.

Rungtynių statistika

Panevėžio „Lietkabalis“ – „Lietuvos rytas“ 66:85 (14:23, 19:22, 14:17, 19:23). „Lietkabeliui“ daugiausia taškų pelnė: Ž.Janavičius 15 (3/9 trit.), M.Iličius 11, M.Kazukauskas 9/“Lietuvos rytui“: A.Kavaliauskas (3/3 dvit., 2/2 dvit., 4/4 baud.) ir A.Gudaitis (12 atk. kam.) po 16, M.Lukauskis ir G.Orelikas po 9, A.Juškevičius 8, A.Jomantas 6. Žiūrovų – 2907. Serija 0:2.

Rungtynių eiga

4 kėlinys

K.Brownas pašalintas iš aikštės. „Lietuvos ryto“ legionierius nusipelnė tokios bausmės, kai šiurkščiai sustabdė į greitą ataką bėgusį Ž.Janavičių ir patraukė šį už rankos. Šį sezoną „Lietuvos ryte“ pradėjęs Ž.Janavičius įpykęs norėjo kibti buvusiam komandos draugui į atlapus, bet žaidėjai buvo išskirti.

Teisėjai iškart skyrė K.Brownui nesportinę pražangą, o taip pat ir diskvalifikacinę – įžaidėjas patraukė į rūbinę.

Tuo tarpu aikštėje kuo toliau, tuo ramiau. „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė ir 25 taškus.

3 kėlinys

M.Lukauskis pataikė tritaškį ir paskui sudrebino krepšį dėjimu į krepšį per A.Labucką. Grįžęs į gimtąjį miestą „Lietuvos ryto“ vyriausias krepšininkas padėjo vilniečiams įgyti rekordinę persvarą (52:33).

Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ priekyje 62:47. „Lietkabeliui“ sunku, nors M.Iličius ir pelnė 11 taškų

2 kėlinys

A.Kavaliauskas per antrą kėlinį surinko 8 taškus, o „Lietuvos rytas“ žengė ilsėtis turėdamas dviženklę persvarą (45:33). Labiausia keista tai, kad įprastai iš toli nemetantis A.Kavaliauskas jau pataikė 2 tritaškius.

1 kėlinys

Tomui Pačėsui sproginėjant emocijomis, „Lietuvos ryto“ krepšininkai solidžiai pradėjo rungtynes. Svečiai pirmavo 19:6, o kėlinį laimėjo 23:14, kai A.Kavaliauskas įmetė 6, D.Lukašovas – 5 taškus.

* * *

LKL ketvirtfinalio rungtynių rezultatai:

Utenos „Juventus“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 93:88.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 66:85.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ 71:84 (žaidė penktadienį). Serijoje „Žalgiris“ pirmauja 2:0.

„Šiauliai“ – „Neptūnas“ (žais sekmadienį Šiauliuose). Serijoje 1:0 pirmauja „Neptūnas“.

„Nauja diena“: kandidatų į prezidentus debatai – ar ryškėja skirtumai?