Pragariška intriga: A. Sireika Prienuose palaužė V. Šeškų

Viena įdomiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio porų ir vėl neapvylė žiūrovų. Antanas Sireika ir Virginijus Šeškus jau trečiąjį kartą susitiko išsiaiškinti, kas žygiuos į pusfinalį. Prienuose pergalę iškovojo A.Sireika, kurio komandą dar sekmadienį sudrebino nemenkas skandalas.

V.Šeškaus (kairėje) ir A.Sireikos komandų akistata – viena įdomiausių ketvirtfinalyje.<br>lrytas.lt montažas

May 2, 2016, 8:12 PM, atnaujinta May 26, 2017, 9:02 PM

Šįkart Utenos „Juventus“ 66:65 (12:17, 24:7, 8:23, 22:18) nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Ketvirtoji dvikova vyks Utenoje gegužės 5 dieną.

Pirmąsias serijos rungtynes namuose „Vytautas“ laimėjo 98:91, o „Juventus“ atsakė pergale 93:88.

Šiose rungtynėse „Juventus“ jau vertėsi be Rolando Alijevo. Pastarąjį „Juventus“ atleido sekmadienį. Klubas tik nurodė, kad tokį sprendimą priėmė, nes krepšininkas grubiai pažeidė vidaus taisykles.

Žiniasklaidoje svarstoma, kad R.Alijevas galėjo dalyvauti lažybose. LKL jau pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl šių kaltinimų ir nori išsiaiškinti, ar krepšininkas tikrai susijęs su sporto vėžiu.

„Juventus“ ir „Vytauto“ poros nugalėtojas pusfinalyje žais su Kauno „Žalgiriu“. „Žalgiris“ pirmadienį 95:81 nugalėjo „Pieno žvaigždes“ ir seriją laimėjo 3:0.

Skaičiai.

Po 12 taškų prie pergalės pridėjo S.Kulvietis ir E.Dimša, o E.Želionis (9 atk. kam.) ir S.Butterfieldas – po 11. C.Lewisas pelnė 10 taškų.

„Vytauto“ komandoje 14 taškų pelnė S.Zahreba, o Š.Vasiliauskas – 13. L.Kisieliaus sąskaitoje – 12 taškų.

Komentarai.

„Juventus“ treneris Antanas Sireika: „Džiaugiuosi, kad vyksta geros, intensyvios kovos. Labai svarbu laimėti išvykoje, bet nesakau, kad kova baigta. Reikėjo tai padaryti ir džiugu, kad S.Kulvietis sugebėjo tai padaryti. Jau anksčiau sakiau, kad man patinka komanda ir jos kovingumas. Turėjome ir daugiau tokių mačų, kur beviltiškai atsilikome, bet atsitiesėme ir laimėjome. Man tai nėra staigmena. Fortūna buvo su mumis.“

„Vytauto“ treneris Virginijus Šeškus: „Ir mes galime laimėti Utenoje, nes praėjusiame mače turėjome šansus. Pirmojoje pusėje paleidome iniciatyvą. Tai buvo visai kitokios rungtynės nei pirmosios dvi. Tada buvo daugiau gynybos. Manau, kad rezultatus čia lemia sėkmė. Per paskutinę jų ataką nelabai išsirinkome žmones, o S.Kulvietis pataikė sudėtingą metimą. Jeigu būtume gerai išsimetę paskutinį kamuolį, gal būtume ir laimėję.“

Mačas.

Šiose rungtynėse buvo galima ligi soties prisižiūrėti A.Sireikos ir V.Šeškaus mostų. Antrajame kėlinyje Prienų-Birštono klubo treneris net šokinėjo, kai jo auklėtiniai pro šalį svaidė vieną po kito metimus. „Vytautas“ tada sukrapštė vos 7 taškus, o „Juventus“ įsirašė 24.

Tačiau V.Šeškui pavyko per pertrauką įkvėpti komandą, o A.Sireikai nutiko ta pati nelaimė – ekipa nustojo pataikyti.

Lemiamą kėlinį „Vytautas“ pradėjo pirmaudamas 47:44. Po poros minučių žaidimo rezultatas buvo 51:51.

Įpusėjus kėliniui „Juventus“ pirmavo 59:55, tačiau S.Zahreba skirtumą mažino iki 57:59.

L.Samėnas dvitaškiu ir S.Kulvietis tritaškiu suteikė „Juventus“ komandai didesnį atotrūkį. Svečiai pirmavo 64:57.

Likus žaisti dvi minutes „Juventus“ pirmavo 64:60.

Paskutinė minutė prasidėjo „Juventus“ pirmaujant 64:62, tačiau tada Š.Vasiliauskas smeigė tritaškį.

Likus žaisti 30 sekundžių „Vytautas“ turėjo pranašumą 65:64 ir kamuolį. „Vytautui“ nepavyko gerai surengti atakos ir V.Šulskis bet kaip išmetė kamuolį.

O tada likus žaisti 9 šimtąsias sekundės S.Kulvietis pataikė dvitaškį. „Juventus“ pirmavo 66:65.

„Vytauto“ komanda rengė paskutinę staigią ataką, bet D.Šalenga metė kamuolį per savo komandos draugą į užribį.

Kamuolys atteko „Juventus“ komandai ir ši šventė itin dramatišką pergalę.