Lietuvos dvidešimtmečiai Europos čempionate kovos dėl aukso

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė<br>fibaeurope.com
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 23, 2016, 8:38 PM, atnaujinta May 17, 2017, 11:27 PM

Tomo Masiulio treniruojami Lietuvos dvidešimtmečiai krepšininkai šeštadienio vakarą Helsinkyje siekė garantuoti sau Europos čempionato apdovanojimus – pirmenybių pusfinalyje jie kovojo  su itin galinga Turkijos komanda ir dabar rankose jau turi mažiausiai sidabro medalius.

Lietuviai čempionato pusfinalyje įveikė šiame turnyre iki tol nenugalimą Turkijos ekipą 68:64 (16:24, 14:9, 17:18, 21:13) ir sekmadienį finale kovos dėl aukso su Ispanijos komanda.

Turnyro Suomijoje finalo pradžia – 21 val.

Lietuviai turkus palaužė ketvirtame kėlinyje – per 8 minutes jie leido varžovams įmesti vos 5 taškus. Mūsiškiai atsirevanšavo turkams už nesėkmę grupės varžybose, kai šie tiesiog sumindė mūsiškius.

Pirmame kėlinyje lietuviai „užstrigo“ ties 10 taškų riba ir turkai pabėgo – 20:10. Tačiau jau antrame kėlinyje mūsiškiai pasivijo turkus – jie ketvirčio viduryje persvėrė rezultatą 28:27. Tačiau ilsėtis po 20 minučių kovos turkai išėjo pirmaudami 33:30.

Nors trečiame kėlinyje turkai ir vėl pabėgo 39:32, bet 5-ąją minutę rezultatas ir vėl buvo lygus. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje lietuviai galiausiai perlaužė įvykių eigą – galingai sužaidę penkias minutes mūsiškiai įgijo didžiausią persvarą – 59:54.

Maža to – įsibėgėję jie be vargo padidino atotrūkį iki 10 taškų – 66:56. Tiesa, likus kovoti 30 sek. turkai sumažino atsilikimą iki 59:66, bet lietuviai atsilaikė.

„Didžiausia pagarba vaikinams, kurie parodė charakterį. Visi prisidėjo prie pergalės. Padarėme išvadas po pralaimėjimo grupės rungtynėse. Smagi pergalė, bet norime daugiau“, – po rungtynių sake T.Masiulis.

Lietuva: Martynas Sajus (12 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Ignas Fiodorovas (3/5 tritaškiai) po 17, Kristupas Žemaitis 12 (2/7 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Margiris Normantas (2/6 tritaškiai) ir Martynas Echodas (1/6 tritaškiai) po 6.

Turkija: Tolga Gecimas 23 (2/8 tritaškiai, 7 atk. kam.), Egemenas Guvenas 10 (5 atk. kam.), Berkas Ugurlu (2/6 tritaškiai) ir Yigitas Arslanas (6 atk. kam., 5 rez. perd., 5kl.) po 8.

Tai buvo ne pirmasis lietuvių susitikimas su turkais pirmenybėse – grupės etape turkai sutriuškino mūsiškius 90:68. Lietuvai buvo itin sunku palaužti varžovus, nes Turkija šiame turnyre iki šeštadienio nepralaimėjo dar nė vienerių rungtynių.

Kitame pusfinalyje varžėsi Ispanija ir Vokietija ir ispanai palaužė oponentus 61:52. Vokiečiai praskydo ketvirtame kėlinyje, kurį pralaimėjo net 10:22.

Mažiausiai sidabrą užsitikrinę T.Masiulio treniruojami dvidešimtmečiai taps antrąja Lietuvos jaunuolių kartą, šią vasarą iškovojusia medalius. Kiek anksčiau bronzą pasaulio pirmenybėse laimėjo šalies septyniolikmečiai.