Ispanijai pralaimėjęs Lietuvos jaunimas grįš su sidabru

Europos jaunimo čempionato finale susitiko Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai.<br>FIBA Europe nuotr.
Europos jaunimo čempionato finale susitiko Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai.<br>IBA Europe nuotr.
Europos jaunimo čempionato finale susitiko Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai.<br>„FIBA Europe nuotr.
Europos jaunimo čempionato finale susitiko Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai.<br>„FIBA Europe“ nuotr.
Europos jaunimo čempionato finale susitiko Lietuvos ir Ispanijos krepšininkai.
Lietuvos jaunimo rinktinė kovoja Europos čempionate Suomijoje.<br>FIBA Europe nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 24, 2016, 9:11 PM, atnaujinta May 17, 2017, 10:13 PM

Naujai Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinei nepasisekė pakartoti auksinės krepšinio kartos triumfo.

Helsinkio ledo rūmuose vykusiame Europos krepšinio čempionate Tomo Masiulio treniruojami dvidešimtmečiai sekmadienį finale pralaimėjo Ispanijos rinktinei.

Lietuvos komanda priešinosi tris kėlinius, bet galiausiai palūžo rungtynių pabaigoje ir pralaimėjo 55:68.

Ignas Fiodorovas finale mūsų šalies ekipai pelnė 13 taškų, Kristupas Žemaitis – 11.

Iki pertraukos finale visus taškus surinkęs įžaidėjas K.Žemaitis pateko į turnyro geriausių žaidėjų penketą.

Grupė triukšmingų žiūrovų dainomis „Ant kalno mūrai“ stipriai palaikė mūsų šalies komandą, tačiau jai trūko lyderių indėlio.

Lietuviai šio čempionato lemiamose varžybose žaidė be Martyno Varno.

Nors atakuojantis gynėjas patyrė pėdos traumą, mūsų šalies komanda įsibėgėjo per lemiamas varžybas.

Pralaimėjusi pirmąsias dvejas iš trejų rungtynių čempionate Lietuvos rinktinė paskui aštuntfinalyje įveikė Suomiją, ketvirtfinalyje – Čekiją, o pusfinalyje atsirevanšavo Turkijai už pralaimėjimą grupės varžybose.

Buvusio Ispanijos vyrų rinktinės trenerio Juano Orengos treniruojami ispanai iki finalo laimėjo penkis iš šešių mačų.

Lietuviai bandė pakartoti 2012 metų sėkmę, kai Kazio Maksvyčio treniruojama karta ir be Jono Valančiūno laimėjo Europos jaunimo (iki 20 metų) pirmenybes Slovėnijoje. Ten mūsų komandos lyderiais buvo Dovydas Redikas, Vytenis Čižauskas, Egijus Mockevičius, Edgaras Ulanovas.

T.Masiulio vyrai pakartojo 2005 ir 2008 metų Lietuvos dvidešimtmečių komandų pasiekimus, kai irgi buvo pelnytas sidabras.

2008 m. Rygoje sidabrinės ekipos lyderiais buvo Martynas Gecevičius, Donatas Motiejūnas, Šarūnas Vasiliauskas, 2005 metais – Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Jonas Mačiulis.

Šių metų rinktinės ginklais buvo aukštaūgiai: Laurynas Birutis (213 cm), Martynas Sajus (208 cm), Martynas Echodas (206 cm).

Tačiau finalas jiems nesusiklostė. Drauge jie pelnė tik 13 taškų.

Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Marcas Garcia Ispanijai pelnė 21 tašką.

Trečiąją vietą čempionate užėmė Turkijos krepšininkai, mažajame finale 76:61 įveikę Vokietiją.

Finalo statistika

Lietuva – Ispanija 55:68 (17:17, 15:23, 14:12, 9:16). Lietuvai taškų pelnė: I.Fiodorovas 13, K.Žemaitis 11, R.Miniotas 8, L.Birutis ir E.Rupkus po 7, M.Echodas 4, K.Normantas 3, M.Sajus 2 (T.Palukėnas); Ispanijai daugiausia taškų pelnė: M.Garcia 21, R.Vila 18, F.Alonso 11.

Sutapimas: pernai dėl aukso Europos krepšinio čempionate kovojo Lietuvos ir Ispanijos vyrų rinktinės. Finale ispanai 80:63 pranoko Jono Kazlausko vadovaujamą komandą.