Jono Kazlausko didvyriškos kariaunos gyvenimai susiklostė labai skirtingai: vieni tapo treneriais, kiti ėmėsi verslo, o treti rungtyniauja iki šiol. „Žalgirio“ komanda pradėjo unikalų pasaulinį sirgalių surašymą, palaikomą „Utenos alaus“, tad ta proga krepsinis.net kviečia pažvelgti, kur šiandien yra Eurolygos čempionais tapę žalgiriečiai.
Mindaugas Žukauskas
Pakeliavęs po Slovėniją ir Italiją, M.Žukauskas krepšininko karjerą 2012 metais baigė gimtuosiuose Šiauliuose. Jis nusprendė nuo krepšinio neatitrūkti ir iškart ėmėsi darbo „Šiaulių“ klubo vadovybėje. Tiesa, joje praleido tik metus. Šiek tiek pailsėjęs M.Žukauskas sulaukė pasiūlymo pradėti trenerio karjerą ir ilgai nesvarstęs jį priėmė.
Šiuo metu 41-erių M.Žukauskas patirtį perduoda jaunajai kartai bei dirba treneriu Šiauliuose, „Antano Sireikos krepšinio akademijoje“.
Eurelijus Žukauskas
Auksiniais metais „Žalgirio“ ekipai atstovavęs aukštaūgis prieš septynerius metus būtent Kaune ir atsisveikino su krepšiniu. E.Žukauskas yra prasitaręs, jog nuo šio sporto buvo šiek tiek pavargęs, tad baigęs žaidėjo karjerą pasuko verslo link.
Kalbėdamas apie galimą sugrįžimą į krepšinio pasaulį aukštaūgis teigė, apie tai pernelyg negalvojantis, o atsakingų trenerio pareigų imtis nenorintis. Krepšinis 43-ejų E.Žukauskui teliko pramoga stebėjimui, nors Klaipėdos mėgėjų lygoje kamuolį į rankas jis kartais dar paimdavo.
Tomas Masiulis
2009-aisiais sportbačius ant vinies pakabinęs T.Masiulis ilgai savo tolimesnio kelio neieškojo. Ilgametė patirtis krepšinio aikštelėje paskatino buvusį sportininką išbandyti trenerio darbą. Pajutęs šio darbo malonumą T.Masiulis iki šiol sėkmingai tęsia stratego karjerą.
Iš pradžių jo patarimų klausėsi „Arvydo Sabonio krepšinio centro“ auklėtiniai, vėliau – jaunimo rinktinių žaidėjai ir „Žalgirio“ dubleriai. 40-metis, kuris vienu savo autoritetų yra įvardinęs J.Kazlauską, jau gali pasigirti medaliais, iškovotais su auklėtiniais tiek NKL pirmenybėse, tiek pasaulio bei Europos čempionatuose.
Dainius Adomaitis
Žaidėjo karjerą D.Adomaičiui 2009-aisias teko baigti dėl sveikatos problemų, tačiau jau netrukus jis pradėjo dirbti treneriu Slupsko komandoje. Jokių atsitiktinumų nebuvo – D.Adomaitis jau seniai žinojo, kad ateityje sieks tapti komandos vairininku. 42-ejų strategui per karjerą teko išbandyti ir vyr. trenerio pareigas, ir būti antrame plane.
Pastaraisiais metais D.Adomaičiui pavyko pasiekti bent kol kas skambiausių savo pergalių: su Utenos „Juventus“ ekipa buvo iškovota LKL bronza, o Klaipėdos „Neptūnas“ tapo lygos vicečempionu.
Darius Maskoliūnas
Dar vienas žmogus, kurio gyvenime krepšinis liko viena svarbiausių dalių. 2007 metais, pakabinęs sportbačius ant vinies, D.Maskoliūnas pradėjo trenerio kelią būtent „Žalgirio“ komandoje.
Jaunas specialistas nuo asistento pareigų pakilo iki vyriausiojo trenerio posto, o vėliau sekė darbas „KK Kauno“ klube, Lenkijoje ir amžinų „Žalgirio“ priešininkų stovykloje – Vilniaus „Lietuvos ryte“. Taip pat D.Maskoliūnas buvo įsitraukęs ir į politinę veiklą. Tuo tarpu praėjusiais metais 45-erių treneris nedvejodamas sugrįžo į „Žalgirio“ ekipą, vos tik sulaukęs Šarūno Jasikevičiaus skambučio.
„Juk kvietė į „Žalgirį“ – kaip kitaip“, – tada tvirtino D.Maskoliūnas. Specialistas pastaruosius trejus metus taip pat dirbo J.Kazlausko asistentu Lietuvos rinktinėje.
Saulius Štombergas
Buvęs krepšininkas ketverius metus šioje komandoje praleido kaip žaidėjas, o po aštuonerių metų pertraukos grįžo su trenerio kostiumu. „Žalgirio“ vadovams įžvelgus S.Štombergo perspektyvas, jis pradėjo darbą klube kaip asistentas, o po poros metų jam į rankas buvo patikėtas klubo vairas, kuomet buvo atleistas Ilias Zourosas.
Tiesa, 42-ejų S.Štombergas šias pareigas ėjo vos pusmetį ir pasitraukė, nusprendęs, kad klubo rezultatai netenkina jo paties. Nuo 2014 metų treneris nebevadovavo jokiai ekipai, tačiau dirbo jaunimo rinktinėje ir pernai su aštuoniolikmečiais iškovojo pirmąjį savo kaip stratego titulą – Europos bronzą.
Kęstutis Šeštokas
„Žalgirio“ ekipai septynerius metus atstovavęs K.Šeštokas skambiausias pergales pasiekė būtent Kaune. Po pasaulį besiblaškęs aukštaūgis krepšininko karjerą 2012-aisias baigė Molėtuose. Kaip pats sakė, tą padarė pačiu laiku ir paskutinę savo ekipą pasirinko tokią, kuri tiesiog leistų tiesiog pasimėgauti krepšiniu.
40-metis K.Šeštokas dar iki karjeros pabaigos įkūrė savo verslą – kaimo turizmo sodybą, gyvuojančią iki šiol. Buvęs sportininkas neslėpė, kad norėjo ramaus gyvenimo, o didysis krepšinis jį nuvargino, tad į jį sugrįžti neketina.
Giedrius Gustas
Gynėjas „Žalgirio“ triumfo metais buvo vienas komandos jaunėlių, tad komandos sėkmę stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suoliuko. G.Gustas iš visų tuometinių žalgiriečių yra vienintelis, vis dar tęsiantis krepšininko karjerą.
36-erių krepšininkas išbandė ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Graikijos krepšinį. Pastaruosius dvejus metus veteranas vilkėjo Alytaus „Dzūkijos“ ekipos aprangą ir šiai komandai atstovauti turėtų ir kitą sezoną.
Anthony Bowie
Į „Žalgirio“ ekipą amerikietis 1998-aisias atvyko sukaupęs nemažai patirties ir Europoje, ir Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Tiesa, į pastarąją, palikęs Kauną, jis negrįžo bei iki karjeros pabaigos rungtyniavo Senajame žemyne – Italijoje, Graikijoje, Rusijoje.
2003 metais A.Bowie savo gimtinėje patirtimi dalintis ėmėsi su vienos Orlando privačios mokyklos auklėtiniais. 52-ejų amerikietis iki šiol dirba su jaunąja kartą bei ugdo mažiausiuosius – dar pradinėje besimokančius vaikus.
Jiri Zidekas
Aukštaūgis iš Čekijos į „Žalgirį“ atvyko prasidėjus NBA lokautui ir Kaune praleistus du sezonus jis ne kartą vadino vienais geriausių savo karjeroje. Ypatingai dėl išskirtinės klubo atmosferos. Pirmuoju čeku NBA pirmenybėse buvęs J.Zidekas vėliau taip ir nebesugrįžo už Atlanto bei iki 2005-ųjų rungtyniavo Europoje.
Pakabinęs sportbačius jis visapusiškai įsitraukė į krepšinį bei išbandė ne vieną sritį: tapo Vieningosios lygos atstovu Eurolygoje, komentatoriumi, Nymburko ČEZ ekipos konsultantu bei pradėjo dirbti Čekijos krepšinio federacijoje. Pastarąsias dvi veiklas J.Zidekas tęsia iki šiol bei taip pat dirba Eurolygos reporteriu.
Tyusas Edney
Metai „Žalgiryje“ T.Edney buvo sėkmingi kaip niekam – be iškovotų komandinių titulų jis taip pat tapo Eurolygos finalinio ketverto naudingiausiu žaidėju. Amerikietis po etapo Kaune dar gavo šansą grįžti į NBA, tačiau ten neužsibuvo ir vėl atsidūrė Europoje (daugiausiai laiko praleido Italijoje).
Iki 2010 metų T.Edney žaidė Senajame žemyne, o vėliau gavo kvietimą atvykti dirbti į savo buvusią mokslo įstaigą – UCLA universitetą. Čia 43-ejų vyras eina krepšinio operacijų vadovo pareigas.
Jonas Kazlauskas
Tais auksiniais laikais J.Kazlauskui „Žalgiris“ buvo pirmoji komanda, kuriai jis vadovavo. Būtent šį trenerį jo auklėtiniai vadino svarbiausiu faktoriumi, padėjusiu netikėtai triumfuoti Eurolygoje.
J.Kazlauskas per karjerą taip pat sėkmingai vadovavo „Lietuvos rytui“, Pirėjo „Olympiacos“, Maskvos CSKA ir Kinijos ekipoms. Taip pat lietuvis treniravo kinų ir graikų nacionalines komandas. Tačiau pastaruosius trejus metus 61-erių J.Kazlauskas visą dėmesį skyrė Lietuvos rinktinei, kuriai padėjo pasiekti skambių pergalių bei laikytis Europos elite.
Tiesa, po Rio olimpiados treneris su nacionaline komanda atsisveikino.
Algirdas Brazys
lgametis „Žalgirio“ žaidėjas sakė niekada netapsiąs treneriu, tačiau prisišnekėjo ir jau dvidešimt metų yra žinomas kaip strategas. J.Kazlausko asistentu Kaune klube tuo metu dirbęs A.Brazys vėliau pats perėmė ekipos vairą, prie kurio praleido dvejus metus. Specialistas yra vadovavęs Rusijos, Estijos, Ukrainos, Latvijos ekipoms, dirbo ir Lietuvos komandose – Alytaus „Alitoje“ ir Panevėžio „Lietkabelyje“. Būtent pastaroji ekipa buvo paskutinė, kurioje 54-erių A.Braziui teko darbuoti iki 2014 metų.