Gerai startavęs Jonas Valančiūnas nesulaukė komandos draugų dėmesio

Jonas Valančiūnas sužaidė geras rungtynes, bet ir vėl nuaidėjus finaliniam švilpukui buvo priverstas numoti ranka. Lietuvos rinktinės centro komandoje dar nespėjo išgaruoti pyktis po teisėjų sprendimo dvikovoje su „Sacramento Kings“, o šiai teko stoti į kovą su „Los Angeles Clippers“ krepšininkais.

J.Valančiūnas.<br>USAToday/Scanpix nuotr.
„Raptors“ ir „Clippers“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Nov 22, 2016, 7:12 AM, atnaujinta Apr 17, 2017, 9:56 AM

„Raptors“ ir šįkart turėjo progą užsikabinti už pergalės, tačiau paskutinę atkarpą šeimininkai žaidė šaltakraujiškai ir laimėjo 123:115 (23:19, 31:26, 34:34, 35:36) „Clippers“ komandai tai buvo trečioji pergalė iš eilės ir 12-a per 14 rungtynių.

„Raptors“ komandai tai buvo penktoji nesėkmė.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse atkreipė sirgalių dėmesį. Keletas lietuvio metimų kabliu buvo palydėti plojimais.

J.Valančiūnas žaidė 29 minutes ir pelnė 15 taškų (dvitaškiai: 5/8, baudų metimai: 5/5), atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo 8 kamuolius, blokavo metimą, prasižengė keturiskart.

Iki ketvirtojo kėlinio J.Valančiūno „+/-“ statistika buvo teigiama, o galiausiai šioje grafoje buvo įrašytas nulis.

J.Valančiūnas iki didžiosips pertraukos surinko 12 taškų. Tuo metu jis buvo rezultatyviausias komandoje, bet po pertraukos „Raptors“ komanda gerokai apribojo jo žaidimą puolime.

Lietuvos rinktinės centrui nesisekė sulaikyti DeAndre Jordano. Šis pelnė 17 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, o jo „+/-“ statistika – keturi balai.

Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 6 minutes „Raptors“ atsiliko 93:97. J.Valančiūnas gynyboje prasižengė ir tada „Clippers“ komanda smeigė tritaškį, į kurį „Raptors“ atsakė irgi tolimu metimu. „Raptors“ atsiliko 96:100.

Toronto komanda mėgino įsikibti į „Clippers“, tačiau šeimininkai paskutinę atkarpą žaidė pakankamai drausmingai. Likus žaisti 3 minutes po gražaus B.Griffino dvitaškio įkirtus po krepšiu „Clippers“ pirmavo 101:101.

„Raptors“ komandos reikalai dar labiau apkarto, kai Ch.Paulas privertė prasižengti T.Rossą. Ch.Paulas pelnė du taškus su pražanga, pataikė baudos metimą ir „Clippers“ jau pirmavo 116:104.

Netrukus du taškus su pražanga pelnė ir J.Valančiūnas. Taip „Raptors“ priartėjo iki 106:116, tačiau „Clippers“ jau nesuteikė progų galvoti apie pergalę.

Šiose rungtynėse „Clippers“ netgi turėjo 17 taškų pranašumą, o „Raptors“ komanda irgi buvo išsiveržusi, tačiau tik 4 taškais.

Kyle'as Lowry pelnė 27 tašus, o DeMaras DeRozanas – 25. „Clippers“ komandoje Ch.Paulas ir B.Griffinas surinko po 26 taškus.