LKL grandų mūšis: tritaškiais užmėtęs „Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“

„Žalgiris“ pirmoje rungtynių dalyje vilniečius užsvaidė tritaškiais.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 8:0.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šiame sezone „Žalgiris“ jau kartą buvo įveikęs „Lietuvos rytą“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Tritaškiais užmėtęs „Žalgiris“ nugalėjo „Lietuvos rytą“.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (91)

Nov 27, 2016, 3:35 PM, atnaujinta Apr 17, 2017, 12:15 AM

LKL grandų mūšis – be intrigos. Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame susitikime tarp vietos „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ nuo pirmos iki paskutinės minutės pirmavo ta pati komanda. Per pirmus du kėlinius net 12 tritaškių pataikę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrą kartą šį sezoną pranoko „Lietuvos rytą“ – 84:68.

Atkarpa 8:0 susitikimą pradėję kauniečiai dar prieš didžiąją pertrauką turėjo 21 taško pranašumą.

Tiek „Žalgiris“, tiek „Lietuvos rytas“ principinį mūšį pradėjo būdami geros nuotaikos: ketvirtadienį kauniečiai Eurolygoje patiesė „Brose Baskets“, o Tomo Pačėso auklėtiniai Europos taurės turnyre šventė dvi pergales iš eilės.

Statistika.

„Žalgiris“: K.Pangosas 22 (6/11 tritaškių), B.Motumas 15, L.Westermannas 12, A.Milaknis 9, E.Ulanovas 8, R.Javtokas ir R.Seibutis po 5, P.Jankūnas ir A.Lima po 4.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 14 (15 atk. kam.), A.Gudaitis 13, A.Fisheris 12, D.Gailius ir J.Okognonas po 8, D.Loganas 7, A.Jomantas 4, R.Giedraitis 2.

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 13/34 (38 proc.) – 20/41 (48 proc.)

Tritaškiai: 16/30 (53 proc.) – 6/24 (25 proc.)

Baudų metimai: 10/14 (71 proc.) – 10/23 (43 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 40 (13) – 40 (17)

Perimti kamuoliai: 0 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 17

Klaidos: 9 – 9

Rungtynės.

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 84:68 (26:14, 25:16, 15:24, 18:14).

„Lietuvos ryto“ krepšininkams po ilgos pertraukos pavyko sušvelninti atsilikimą iki vienženklio: A.Fisheris pataikė dvitaškį, D.Gordonas – vieną baudą iš dviejų – ir rezultatas švieslentėje rodė 66:57 aikštės šeimininkų naudai.

Vilniečiams sumažinti atsilikimo dar labiau nepavyko. Svarbiais momentais abu baudos metimus prametė tiek A.Jomantas, tiek Deividas Gailius. Dar du tritaškius pataikęs K.Pangosas sukėlė „Žalgirio“ aistruolių ovacijas: kauniečiai antrą kartą šį sezoną įveikė „Lietuvos rytą“ – 84:68.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 66:54 (26:14, 25:16, 15:24).

Po pertraukos T.Pačėco auklėtiniai pritildė kauniečių snaiperius, tačiau skirtumas tarp ekipų kito minimaliai. Vilniečius į priekį tempė A.Gudaitis ir D.Gordonas, o „Žalgirio“ gretose taškus per pirmą ketvirčio pusę pelnė keturi žaidėjai. Įpusėjus kėliniui LKL pirmenybių lyderiai pirmavo 59:41.

Ketvirčio pabaigoje daugiausiai D.Gordono ir A.Fisherio pastangomis „Lietuvos rytui“ pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą – 66:54.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 51:30 (26:14, 25:16).

Antrame kėlinyje „Lietuvos ryto“ krepšininkams ir toliau nesisekė gintis nuo aikštės šeimininkų tritaškių. Juos dukart taikliai smeigė Artūras Milaknis, padidindamas „Žalgirio“ pranašumą iki 15-os – 32:17.

Po efektingų A.Gudaičio ir D.Gordono dėjimų vilniečiai kiek sumažino deficitą (38:26), tačiau tritaškiais ir toliau lijo – dar kartą pasižymėjo E.Ulanovas.

Per pirmus du kėlinius kauniečiai iš toli atakavo įspūdingu taiklumu – pataikė 12 metimų iš 18. Didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai pasitiko pirmaudami net 21 tašku – 51:30.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 26:14.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė tritaškį pataikęs Renaldas Seibutis. Po to dvitaškį pataikė Edgaras Ulanovas ir Kevinas Pangosas – šeimininkai startavo atkarpa 8:0.

T.Pačėcas ieškojo sprendimų ir dar neįpusėjus pirmam kėliniui aikštėje pasirodė debiutantas – tik ką prie ekipos prisijungęs įžaidėjas Joshas Akognonas.

Vilniečių žaidimą pagyvino Artūras Jomantas – jis pataikė du dvitaškius, pasižymėjo J.Akognonas ir ekipas skyrė jau tik du taškai – 10:8. Vis dėlto K.Pangoso ir Broko Motumo tritaškiai padėjo žalgiriečiams pasiekti rekordinę persvarą: ketvirtį jie laimėjo 26:14.

***

Pastiprinimas. „Lietuvos ryto“ komanda prieš LKL rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ sulaukė pastiprinimo – prie sostinės klubo prisijungė patyręs įžaidėjas Joshas Akognonas.

„J.Akognonas yra staigus ir greitas, žiūrėsime, kaip jam pavyks įsilieti į ekipą. Per pirmąsias rungtynes iš jo nesitikėčiau stebuklų, bet norėtume, kad jis išlaikytų savo individualų lygį ir būtų produktyvus. Tikiuosi, kad Joshas jau gaus laiko pasireikšti rungtynėse Kaune“, – sakė T.Pačėsas.

Turnyro lentelė. Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai – vienvaldžiai LKL lyderiai. Per 12 susitikimų „Žalgiris“ iškovojo 11 pergalių, o „Lietuvos rytas“ – 9. Tarp šių ekipų turnyro lentelėje įsiterpė 10 pergalių turintis Panevėžio „Lietkabelis“.

Pirma dvikova. „Žalgiriui“ pergalę pirmoje šio sezono dvikovoje Vilniuje nukalė tolimi šūviai. Antroje rungtynių pusėje tritaškiais „Lietuvos ryto“ krepšį užbombardavę Kevinas Pangosas ir Leo Westermannas surengė lemtingą šturmą. Būtent K.Pangosas ketvirtadienį Eurolygos rungtynės į Bambergo „Brose“ krepšį per 21 minutę įmetė 6 tritaškius.

„Žalgiris“ iš viso Vilniuje pataikė 10 tritaškių iš 23 (43 proc.), o gerą formą demonstravo ir Eurolygos mače, tiksliau pataikydami iš toli (45,8 roc.) nei iš dviejų taškų zonos (42,8 proc.).

Rekordas. „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikova prikaustė krepšinio aistruolių dėmesį. Iki susitikimo pradžios likus kelioms valandoms bilietus į grandų mūšį buvo įsigiję per 12 tūkst. fanų. Tai – šio sezono LKL lankomumo rekordas.