Panika „Knicks“: dingęs Derrickas Rose'as ir gandai apie Mindaugą Kuzminską

Mindaugas Kuzminskas apsirgo ir tik iš šalies stebėjo beviltišką „New York Knicks“ pralaimėjimą namų „Madison Square Garden“ arenoje, kur susirinkę žiūrovai švilpė savo komandai. Net be trijų žaidėjų likusi „Knicks“ 96:110 neprilygo „New Orleans Pelicans“ ir dar kartą parodė, kad bėdos komandoje – labai rimtos.

D.Rose'as tiesiog pabėgo iš komandos.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
J.Hornacekas neranda kelio į pergales.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
C.Anthony sulaukia vis daugiau kritikos.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 10, 2017, 8:10 AM, atnaujinta Apr 12, 2017, 12:04 PM

Tai buvo jau 8-oji „Knicks“ nesėkmė per paskutines devynerias rungtynes, tačiau po pralaimėjimo buvo kalbama ne apie tai, kad vienai prasčiausiai puolančių NBA komandų buvo leista įmesti 110 taškų.

Skandalas kilo vos prasidėjus mačui – arenoje nepasirodė pagrindinis įžaidėjas Derrickas Rose'as. Jis paliko ekipą nežinioje, nieko jai nepranešė ir neatsiliepė į skambučius. Į juos bei žinutes neatsiliepė ir žaidėjo agentas B.J.Armstrongas, atstovaujantis ir Donatui Motiejūnui.

JAV žurnalistas Adrianas Wojnarowskis spėjo, kad tą galėjo lemti D.Rose'o ir trenerio Jeffo Hornaceko nesutarimai – pastarasis buvusį naudingiausią NBA žaidėją dažnai laiko ant suolo ketvirtuosiuose kėliniuose.

Tačiau pats A.Wojnarowski pripažino, kad tokia D.Rose'o reakcija į trenerio sprendimus būtų keista.

Vėliau ESPN žurnalistė Ramone Shelburne pranešė, kad D.Rose'as ekipą informavo, kad neatvyks dėl šeimos bėdų.

Kitas ESPN apžvalgininkas teigė, kad krepšininkas net išvyko į gimtąją Čikagą.

Tačiau patys „Knicks“ atstovai toliau liko nežinioje. Po rungtynių J.Hornacekas neturėjo ką pasakyti žiniasklaidos atstovams.

„Mes neturime pakankamai informacijos, kad ką nors jums pasakytume. Teks palaukti, kol visi kažką išgirsime iš pačio D.Rose'o“, – sakė treneris, pabrėžęs, jog netiki, kad gynėjas paliko komandą dėl to, kad kelis kartus buvo pasodintas ant suolo ketvirtajame kėlinyje.

Vieninteliam „Knicks“ centrui Joakimui Noah pavyko susisiekti su D.Rose'u, tačiau prancūzas tepasakė, kad džiaugiasi, jog geras jo draugas yra sveikas. Daugiau komentarų jis nedalino.

Sirgaliai net pradėjo spėlioti, kad jis ir M.Kuzminskas – iškeisti. Tačiau lietuvis serga, o D.Rose'as kol kas tyli. Lietuvio išmainymas nenustebintų nieko – 27-erių puolėjas jau ne kartą atsidūrė įvairiuose mainų scenarijuose.

Galiausiai, praėjusus kelioms valandoms po rungtynių, ESPN paskelbė, kad „Knicks“ galiausiai susisiekė su D.Rose'u. Jis tikrai išvyko į Čikagą dėl šeimos problemų.

Likę be D.Rose'o, „Knicks“ rungtynes galiausiai baigė be dar dviejų žaidėjų. Ekipos veidas Carmelo Anthony trečiajame kėlinyje pradėjo ginčytis su teisėjais ir per akimirką užsidirbo dvi technines pražangas bei buvo išvarytas lauk. Tai jau trečias toks atvejis šiame sezone, kai liežuvio už dantų nelaikantis C.Anthony yra pašalinamas.

Jis iki to laiko spėjo pelnyti 18 taškų. „Knicks“ tuo metu atsiliko 63:82.

„Tavo komanda atsilieka devyniolika taškų. Kaip lyderis tu tiesiog negali būti pašalintas tokiu būdu“, – keistu C.Anthony elgesiu stebėjosi rungtynių komentatoriai.

Vos po kiek daugiau nei minutės dar vienas Niujorko klubo žaidėjas nusprendė, kad jam rungtynių jau gana – Kyle'as Q'Quinnas greitoje varžovų atakoje iš už nugaros grubiai sustabdė „Pelicans“ žvaigždę Anthony Davisą ir taip pat buvo išvytas lauk.

A.Davisas po smūgio rėžėsi į fotografus ir šlubuodamas paliko areną. Jis daugiau nerungtyniavo.

Šios rungtynės ir D.Rose'o pabėgimas dar kartą parodė, kad M.Kuzminsko komandos sezonas – praktiškai palaidotas. Didelių ambicijų neslėpęs klubas šiuo metu Rytų konferencijoje yra vienuoliktas.

Ir nors iki aštuntosios vietos tetrūksta dviejų pergalių, tačiau jau aišku, kad „Knicks“ kalnų nenuvers – komanda nesugeba gintis, C.Anthony elgiasi kaip panorėjęs, nors jo žvaigždė jau senokai išblėsusi, o sirgaliai netenka kantrybės – panašu, kad kortų namelis Niujorke ir vėl griūva net neįpusėjus sezonui.