„Lietuvos rytas“ pralaimėjo.<br>„Zenit“ nuotr.
„Lietuvos rytas“ svečiuose susitinka su „Zenit“.
Vilniečiai patyrė dar vieną pralaimėjimą.<br>„Zenit“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Jan 11, 2017, 5:37 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 9:31 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nė karto nepirmavo rungtynės prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ ir patyrė jau antrą pralaimėjimą Europos taurės „Top 16“ etape – Rusijos klubas iškovojo pergalę 88:79 (27:16, 16:24, 19:13, 26:26).

Kol kas vilniečiai lieka be pergalių po dviejų turų, o „Zenit“ įsirašė pirmąją pergalę. Kitą savaitę „Lietuvos rytas“ žais dar vienas rungtynes Rusijoje – lietuvius priims Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubas.

„Lietuvos rytas“ prastai pradėjo rungtynes – vien per pirmą kėlinį aikštės šeimininkai pataikė keturis tolimus metimus ir pirmavo dviženkle persvara 27:16.

Antrajame kėlinyje jie buvo padidinę persvarą iki trylikos taškų, bet tada pabudo ir „Lietuvos rytas“ – kėlinio pabaigoje po Corey Fisherio tritaškio atsilikimas sumenko iki 40:43.

Trečiajame kėlinyje rezultatas kelis kartus buvo lygus, o vilniečiai turėjo bent tris progas pirmą kartą išsiveržti į priekį, bet visos atakos baigėsi netiksliais metimais. Galiausiai „Zenit“ dar kartą šovė į priekį – pataikė kelis tritaškius ir pasibaigus kėliniui pirmavo 62:53.

Ketvirtajame kėlinyje susigrąžino dviženklę persvarą, o kėlinio pradžioje kelį susižeidė Drew Gordonas, bet vėliau grįžo į aikštę.

Vienu metu „Lietuvos rytas“ bandė artėti prie varžovų, bet savo atsakė turėjo Rusijos klubo latvis Janis Timma – jis pelnė aštuonis taškus iš eilės ir nubraukė visas vilniečių pastangas.

Viso 24-erių puolėjas pelnė net 27 taškus (5/6 dvit., 5/9 trit., 2/2 baud. met.) ir surinko 31 naudingumo balą. Po pirmojo kėlinio vienai iš „Zenit“ šokėjų pasipiršo jos vaikinas – į aikštės vidurį išėjęs vyras išgirdo „taip“ ir sulaukė aplodismentų.

Prastai rungtynės susiklostė Davidui Loganui, kuris per pirmus du kėlinius prasižengė tris kartus ir ilgam atsisėdo ant suolo. Viso gynėjas pelnė tik septynis taškus.

„Lietuvos ryto“ naujokas Laimonas Kisielius šias rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau sužaidė vos kelias minutes ir buvo pakeistas. Vėliau puolėjas į aikštę grįžo trečiajame kėlinyje ir pelnė keturis taškus.

Puikiai mačą pradėjo Julius Jucikas, kuris per pirmą rungtynių pusę pelnė 9 taškus ir buvo rezultatyviausias komandoje, bet daugiau taškų nesurinko.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 16 (11 atk. kam.), C.Fisheris 15, R.Giedraitis 10, J.Jucikas 9, D.Loganas 7, C.Hannah ir D.Gailius po 6, L.Kisielius ir A.Lapeta po po 4, A.Jomantas 2, J.Akognonas 0.

„Zenit“: J.Timma 27, P.Sergejevas 14, K.Landry 13.

Statistika. „Zenit“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 24/45 (53,3 proc.) – 18/44 (40,9 proc.)

Tritaškiai: 11/30 (36.7 proc.) – 7/20 (35 proc.)

Baudų metimai: 7/8 (87,5 proc.) – 22/29 (75,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 37 (10) – 33 (11)

Perimti kamuoliai: 9 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 26 – 18

Klaidos: 14 – 15

***

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 79:88

D.Gordonas kėlinio pradžioje susižeidė kelį ir paliko aikštę, o varžovai susigrąžino dviženklę persvarą 66:56.

„Zenit“ pirmavo 74:62, bet tada tritaškį su pražanga pataikė C.Hannah, D.Gordonas išprovokavo nesportinę varžovų pražangą ir atsilikimas sumenko iki 67:74.

Netrukus aštuonis taškus iš eilės pelnė Janis Timma, praktiškai nužudęs sostinės komandos viltis – 82:72.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 53:62 (16:27, 24:16, 13:19)

„Lietuvos rytas“ kėlinio pradžioje uždarė varžovų puolimą ir po C.Fisherio metimo išlygino rezultatą – 45:45.

Komandos klydo ir dažnai nepataikė, o įpusėjus ketvirčiui vis dar buvo lygu – 47:47.

Po D.Logano tolimo metimo rezultatas išliko lygus 52:52, vilniečiai nepasinaudojo šansu išsiveržti į priekį ir paleido varžovus į priekį – 52:60.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 40:43 (16:27, 24:16)

„Zenit“ kėlinio pradžioje jau buvo pabėgusi 29:17, bet vilniečiai atsakė sėkmingai atkarpa 6:0 ir per pusę sumažino atsilikimą.

Rusijos klubas toliau naudojosi vilniečių gynybos spragomis ir pirmavo 37:28.

Po C.Fisherio tritaškio komandas jau teskyrė trys taškai – 40:43.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 16:27

Vilniečiai beveik tris minutes nepelnė taškų, kol dvitaškio su pražanga nepataikė Drew Gordonas. Iki šio jo metimo šešis taškus „Zenit“ pelnė Stefanas Markovičius – Rusijos klubas pirmavo 6:3.

„Lietuvos rytas“ niekaip nesulaikė varžovų snaiperių – šie dar nesibaigus pirmam kėliniui buvo pataikę keturis tritaškius ir pirmavo 25:16.

***

Starto sudėtys. “Lietuvos rytas“: C.Fisheris, L.Kisielius, D.Loganas, A.Lapeta, D.Gordonas.

„Zenit“: A.White'as, S.Karasiovas, S.Markovičius, T.Mbakwe, P.Sergejevas. ***

Puolimas. „Yra toks pasakymas, kaip galima žaisti krepšinį: bėk ir mesk. 80 proc. „Zenit“ žaidimo būtent toks. Tik jie ne tik bėga ir meta, o dar ir puikiai pataiko“, – prieš rungtynes sakė vilniečių treneris Tomas Pačėsas.

Šiame Europos taurės sezone „Zenit“ renka po 89,5 taško kiekvienose rungtynėse.

Situacija. Abi ekipos pirmajame etape patyrė nesėkmes.