Eurolyga: serbų pergalė prieš Ž. Obradovičių ir „Žalgirio“ skriaudikas iš Urugvajaus

1

Ž.Obradovičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Jan 14, 2017, 11:48 AM, atnaujinta Apr 12, 2017, 5:16 AM

1

Eurolygos lyderį CSKA klubą nuo artimiausių persekiotojų skiria vienas taškas. Maskvos komanda per 17 turų laimėjo 13 kartų, antrąją vietą besidalijančios „Real“ ir „Olympiakos“ ekipos turi po 12 pergalių. Toliau rikiuojasi 11 rungtynių laimėjusi „Baskonia“ bei po 10 pergalių iškovoję „Panathinaikos“ ir „Fenerbahce“.

Skirtumas tarp autsaiderių taip pat yra minimalus. Paskutinę 16-ąją vietą užimantis „Emporio Armani“ turi 4 pergales, „Galatasaray“ – 5, „Maccabi“ ir „Žalgiris“ – po 6.

2

17-metis Luka Dončičius jau antrą kartą pripažintas naudingiausiu turo krepšininku. „Real“ supertalentas per rungtynes su „Maccabi“ ekipa pasiekė pirmą karjeroje dvigubą dviženklį ir buvo arti trigubo dviženklio: per 26 min. pelnė 10 taškų (2/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Madridiečiai trečiajame kėlinyje atsiliko dviženkiu skirtumu (43:53), bet paskutiniajame ketvirtyje žaidė daug solidžiau ir nugalėjo garsiausią Izraelio klubą 80:75.

2

„Fenerbahce“ vidurio puolėjas Ekpe Udoh blokuoja vidutiniškai 2,1 varžovo metimo ir yra šios statistikos kategorijos lyderis. Tačiau ketvirtadienį 208 cm ūgio amerikiečiui teko pajausti tai, ką jaučia jo varžovai. Rungtynių su „Crvena Zvezda“ komanda paskutinėmis akimirkomis E.Udoh gavo kamuolį ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet jo metimą blokavo 214 cm ūgio „raudonų-baltų“ milžinas Ognjenas Kuzmičius.

Rezultatas nepasikeitė ir riaumojančios A.Nikoličiaus arenos palaikoma „Crvena Zvezda“ šventė pergalę 75:73.

Beje, dvikovą su „Fenerbahce“ aukštaūgiais laimėjęs O.Kuzmičius pelnė 21 tašką (9/15 dvitaškių, 3/3 baudų) ir pasiekė karjeros rekordą.

3

Urugvajietis Bruno Fitipaldo penktadienį Eurolygoje žaidė tik trečiąsias rungtynes, bet jau spėjo parodyti, kad jį pakvietę „Galatasaray“ vadovai nesuklydo. 25 metų gynėjas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 21 tašką ir vedė komandą į pergalę 87:79.

B.Fitipaldo yra naujokas ne tik „Galatasaray“ klube, bet ir apskritai Europoje. Jis tik praėjusių metų rudenį iš Argentinos lygos persikraustė į Kapo d‘Orlando „Betaland“ ekipą, tačiau labai sėkmingai debiutavo Italijos lygoje, ir „Galatasaray“ prieš pat Naujuosius metus nepagailėjo 150 tūkst. eurų, kad įsigytų urugvajietį iš „Betaland“.

4

„Crvena Zvezda“ iškovojo ketvirtąją iš eilės pergalę. Tai – ilgiausia šiuo metu besitęsianti pergalių serija Eurolygoje. Pridėjus Adrijos lygos varžybas, „Crvena Zvezda“ laimėjo 7 iš eilės rungtynes.

Ketvirtadienį pratęsti pergalių seriją Serbijos čempionams padėjo serbo Željko Obradovičiaus treniruojamos „Fenerbahce“ ekipos serbai krepšininkai. Likus pusantros minutės „Fenerbahce“ pirmavo 73:69, bet paskui Bogdanas Bogdanovičius (buvęs „Partizan“ žaidėjas) prarado kamuolį, o Nikola Kaliničius (buvęs „Crvena Zvezda“ žaidėjas) visiškai laisvas nepataikė tritaškio. Maža to, būtent N.Kaliničius suklydo gindamasis, kai „Crvena Zvezda“ legionierius Charlesas Jenkinsas likus 13 sek. įmetė pergalingą dvitaškį.

4 „Brose“ iki šio turo buvo taikliausiai tritaškius mėtanti Eurolygos komanda (43 proc.), tačiau Kazanėje svarbus ginklas užstrigo ir Bambergo krepšininkai pataikė vos 4 iš 25 tolimų metimų. Nikos Zisis, Fabienas Causeur, Nicolo Melli iš toli metė po 4 kartus, bet visi jų šūviai skriejo šalia tikslo, o ir kiti krepšininkai taiklumu nepasižymėjo. Tris kėlinius „Brose“ pirmavo net ir be taiklių tritaškių, bet ketvirtajame kėlinyje „Uniks“ persvėrė rezultatą ir iškovojo pergalę 63:58.

5 Šį sezoną Eurolygoje buvo pratęstos tik 5 rungtynės (iš viso per 17 turų sužaistos 136 rungtynės), o dvejose iš jų susitiko „Panathinaikos“ ir „Anadolu Efes“. Lapkritį Stambule „Anadolu Efes“ laimėjo po dviejų pratęsimų, o šią savaitę Atėnuose „Panathinaikos“ pasiekė revanšą po vieno pratęsimo 92:81.

Stambulo krepšininkai dėl nesėkmės gali kaltinti tik savo žioplumą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje jie pirmavo 70:67, bet paskutinėmis akimirkomis pavėlavo sąmoningai prasižengti. Teisėjai užfiksavo, kad „Anadolu Efes“ puolėjas Tyleris Honeycuttas sustabdė „Panathinaikos“ gynėją Mike‘ą Jamesą jam jau metant į krepšį. M.Jamesas pataikė visus tris baudos metimus, o per pratęsimą atėniečiai jau buvo keliomis galvomis pranašesni nei sutrikę svečiai.

6

„Crvena Zvezda“ krepšininkams reikėjo šešių bandymų, kad pirmą kartą šiuolaikinėje Eurolygoje įveiktų „Fenerbahce“ klubą. Iki tol visas penkerias tarpusavio rungtynes (ketverias – praėjusį sezoną ir vienerias – šio sezono pirmajame rate) laimėjo Stambulo ekipa. Tiesa, Belgrado komanda yra nugalėjusi dar prieš šiuolaikinės Eurolygos laikotarpį (pastarąjį kartą – 1999 m.).

6

Per „Barcelona“ ir „Olympiakos“ rungtynes didžiausias skirtumas buvo vos 6 taškai. Tokiu skirtumu keliskart pirmavo namie žaidę „mėlyni-granatiniai“. Paskutinė kartą Barselonos krepšininkams nutolti pavyko ketvirtojo kėlinio viduryje (64:58 – 36-ąją min.), tačiau kaip tik tada Pirėjo komanda surengė ilgiausią spurtą, per kurį įmetė 9 taškus, ir galiausiai iškovojo pergalę 69:67.

Paskutinę galimybę išlyginti rezultatą turėjo „Barcelona“ gynėjas Tyrese‘as Rice‘as. Tačiau jis paskutinėmis sekundėmis nežinia kodėl įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, kurioje įstrigo tarp trijų „Olympiakos“ žaidėjų ir net nesugebėjo atlikti metimo.

10

„Emporio Armani“ penktadienį patyrė „jubiliejinį“ pralaimėjimą – 10-ąjį iš eilės. Nesėkmių serija buvo pratęsta Maskvoje, kur Milano krepšininkai nusileido CSKA ekipai 64:101.

13

CSKA krepšininkams užteko 13 minučių, kad žaisdami su silpniausiu Eurolygos klubu „Emporio Armani“ įgytų 32 taškų persvarą 41:9.

Vis dėlto „armiečiai“ buvo gailestingi svečiams iš Lombardijos sostinės. Šeimininkai nespardė gulinčio ir rungtynes laimėjo „tik“ 37 taškų skirtumu 101:64. Trijų pralaimėjimų seriją nutraukusi Maskvos komanda net nepasiekė šio sezono didžiausio skirtumo rekordo, kuris yra 39 taškai (lapkritį „Real“ nugalėjo „Barcelona“ komandą 102:63).

29

Ketvirtadienį geriausias Eurolygos karjeros rungtynes sužaidė „Darussafaka“ gynėjas Dairis Bertanas. Iki tol vidutiniškai vos 5 taškus pelnydavęs 27 metų latvis į „Baskonia“ krepšį įmetė net 29 taškus (7/9 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 6/6 baudų). Rezultatyvus D.Bertano žaidimas jo komandai užtikrino pergalę 98:89.

Eurolyga. 17-asis turas.

Kazanės „Uniks“ – Bambergo „Brose“ 63:58. K.Langfordas 27, 10 atk.kam., L.Williamsas 13/ J.Strėlniekas 13, D.Milleris 12. 3577 žiūrovai.

Stambulo „Darussafaka“ – Vitorijos „Baskonia“ 98:89. D.Bertanas 29, B.Wanamakeris 21, S.Wilbekinas 17, A.Moermanas 15, W.Clyburnas 14/ A.Hanga 19, T.Šengelija 13, Ch.Budingeris 12, ... T.Sedekerskis 0. 4126 žiūrovai.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Stambulo „Fenerbahce“ 75:73. O.Kuzmičius 21, Ch.Jenkinsas 14, M.Simonovičius 12/ E.Udoh ir L.Datome po 16, B.Bogdanovičius 12. 7648 žiūrovai.

„Barcelona“ – Pirėjo „Olympiakos“ 67:69. P.Koponenas 16, T.Rice‘as 15, A.Tomičius 12/ G.Printezis 16, M.Lojeski 11. 5173 žiūrovai.

Maskvos CSKA – Milano „Emporio Armani“ 101:64. N.De Colo 22, A.Voroncevičius 18, D.Kulaginas 12/ M.Mačvanas 19, 11 atk.kam., K.Simonas 15, ... M.Kalnietis 1. 7511 žiūrovų.

Atėnų „Panathinaikos“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 92:81 (po pratęsimo). K.C.Riversas 23, A.Gentile 15, G.Bourousis ir M.Jamesas po 14/Th.Heurtelis 15, J.Grangeris 14, D.Brownas 12, T.Honeycuttas 11, 12 atk.kam. 8500 žiūrovų.

Madrido „Real“ – Tel Avivo „Maccabi“ 80:75. G.Ayonas ir R.Fernandezas po 14, S.Llullis 13, L.Dončičius 10, 11 atk.kam./ A.Goudelockas ir V.Ruddas po 18, Q.Milleris 14. 11079 žiūrovai.

Stambulo „Galatasaray“ – Kauno „Žalgiris“ 87:79. B.Fitipaldo 21, T.Pleissas 17, S.Guleras 16, V.Micovas 11/ B.Motumas 18, P.Jankūnas 14, L.Lekavičius 11, L.Westermannas 10. 2146 žiūrovai.