Davido Logano ir „Lietuvos ryto“ šou: Rusijoje suspardyta „Nižnij Novgorod“ ekipa

Rungtynių akimirkos.<br>„Nižnij Novgorod“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

Jan 17, 2017, 6:25 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 12:48 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai parodė, koks galingas gali būti komandinis krepšinis ir pasiekė įspūdingą bei kaip oras reikalingą pergalę Europos taurės „Top 16“ etapo G grupėje. Sostinės krepšininkai tobulai sužaidė trečią kėlinį ir Rusijoje 97:63 (22:21, 24:15, 29:17, 22:10) nušlavė Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą.

Rungtynės prasidėjo lygiu abiejų ekipų pasistumdymu, bet svečių pranašumas ėmė ryškėti antrajame kėlinyje, kurio metu „Lietuvos rytas“ įgijo dešimties taškų pranašumą.

Tačiau lemiamu tapo trečiasis kėlinys, kurį vilniečiai laimėjo net 29:17 ir susikrovė 22 taškų persvarą.

Ketvirtą kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo dar dviem tritaškiais – taiklus buvo Davidas Loganas ir Rokas Giedraitis, o rungtynių baigtis tapo aiški.

Prieš šias rungtynes Vilniaus ekipos padėtis G grupėje buvo nepavydėtina: namuose pralaimėta Jeruzalės „Hapoel“ (76:80), o svečiuose – Sankt Peterburgo „Spartak“ (79:88). Tačiau galinga pergalė Rusijoje situaciją pagerino kardinaliai.

Rusijoje „Lietuvos rytas“ žaidė be traumą besigydančio Artūro Gudaičio, sergančio Deivido Gailiaus ir Josho Akognono.

Įspūdingą pasirodymą surengė vilniečių lyderis D.Loganas. Amerikietis per 33 minutes pelnė 30 taškų (6/7 dvit., 5/10 trit., 3/3 baud. met.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Antrąją rungtynių pusę „Lietuvos rytas“ laimėjo net 51:27.

„Lietuvos rytas“ atliko 26 rezultatyvius perdavimus ir suklydo vos devynis kartus. Sostinės ekipa realizavo 11 tritaškių, bet net 10 jų pataikė du žaidėjai – po penkis įskraidinę Rokas Giedraitis ir D.Loganas.

Buvęs žalgirietis Siimas Sanderis-Vene „Nižnij Novgorod“ komandai per 19 minučių surinko 2 taškus (1/2 dvit., 0/4 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko minus tris naudingumo balus.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 30, R.Giedraitis 16, C.Fisheris 11, C.Hannah 8, D.Gordonas ir A.Jomantas po 7, J.Jucikas, L.Kisielius ir A.Lapeta po 6, M.Normantas 0.

„Nižnij Novgorod“: P.Gubanovas 13, T.Zubčičius 12, I.Strebkovas 11.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“

Dvitaškiai: 26/39 (66,7 proc.) – 17/35 (48,6 proc.)

Tritaškiai: 11/24 (45,8 proc.) – 5/25 (20 proc.)

Baudų metimai: 12/20 (60 proc.) – 14/23 (60,9 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (9) – 28 (11)

Perimti kamuoliai: 7 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 26 – 16

Klaidos: 9 – 13

***

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“ 97:63 (22:21, 24:15, 29:17, 22:10)

Davidas Loganas siautėjo aikštėje, jam puikiai padėjo kiti vilniečių žaidėjai, o „Niznij Novgorod“ buvo demoralizuota – 88:58.

R.Giedraitis įsūdė penktą tolimą metimą ir „Lietuvos rytas“ daužė varžovus 95:59.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“ 75:53 (22:21, 24:15, 29:17)

„Lietuvos rytas“ kėlinio pradžioje išliko susikaupęs – neleido varžovams artėti ir išsaugojo pranašumą dėka geros gynybos ir darnaus žaidimo puolime. Po Adama Lapetos dėjimo ekipas skyrė tie patys dešimt taškų – 53:43.

Įpusėjus kėliniui Rokas Giedraitis smeigė tritaškį, Davidas Loganas sėkmingai prasiveržė ir persvarą didino iki keturiolikos taškų – 59:45.

Vilniečiai toliau bombardavo varžovus tritaškiais ir didino persvarą iki rekordinės – 67:50.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod“ 46:36 (22:21, 24:15)

Jau antrojo kėlinio pradžioje ėmė ryškėti vilniečių pranašumas, bet įpusėjus kėliniui ekipas teskyrė du taškai.

Tačiau lyderio vaidmens ėmėsi Davidas Loganas, smeigęs du tritaškius – komandas jau skyrė dešimt taškų (46:36).

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Nižnij Novgorod' 22:21

Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 10:10. Vilniečiai vienu metu buvo įgiję penkių taškų pranašumą, bet greitai jį išvaistė ir leido varžovams išlyginti rezultatą.

Netrukus rusai jau buvo priekyje, bet Corey Fisherio tritaškis leido pirmauti po pirmo kėlinio 22:21.