„Pelicans“ įveikė „Spurs“<br>AP nuotr.
Donatas Motiejūnas<br>P.Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2017-01-28 07:28, atnaujinta 2017-04-11 07:46

Donato Motiejūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ ekipa penktadienio vakarą namuose 119:103 (23:20, 25:37, 37:27, 34:19) nukovė dar vieną NBA grandą – „San Antonio Spurs“. Naujojo Orleano atstovams pasisekė padaryti tai, kas ne itin šį sezoną pavyko kitoms NBA komandoms: galingasis „Spurs“ yra Vakarų konferencijos vienas iš lyderių, o svečiuose pralaimėjo tik penktąjį kartą. Prieš porą dienų „Pelicans“ vožė antausį ir Rytų konferencijos lyderei „Cleveland Cavaliers“.

Lietuvis penktadienį pasirodė pagirtinai: atkovojo daugiausiai kamuolių šį sezoną ir blokavo daugiausiai metimų. Jis taip pat pakartojo rezultatyvių perdavimų geriausią rezultatą ir surinko daugiausiai naudingumo balų.

D.Motiejūnas prie pergalės per 22 minutes prisidėjo 10 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius prasižengė ir surinko 18 naudingumo balų.

Lietuvos krepšinio rinktinės narys sužaidė dešimtąsias savo rungtynes NBA šį sezoną, o dviženklį taškų skaičių pelnė trečiame mače.

Dar trečiojo kėlinio viduryje „Spurs“ pirmavo 11 taškų – 66:55. Tačiau tada „Pelicans“ surengė spurtą 16:4 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas 71:70.

Lemiamą ketvirtį Naujojo Orleano krepšininkai pradėjo spurtu 12:6 ir įgijo dviženklį pranašumą – 100:90. Persvara tik augo, kol rungtynių pabaigoje dėl nugalėtojo abejonių nebekilo – 113:95.

„Spurs“ gretose puikų mačą sužaidė latvis Davis Bertanis, kuris per 20 minučių įmetė 17 taškų (5/7 trit.), atkovojo kamuolį, blokavo metimą, perėmė kamuolį ir 2 sykius pažeidė taisykles.

„Pelicans“: Jrue Holiday 23 (11 rez. perd.), Terrence'as Jonesas 21 (7 atk. kam.), Solomonas Hillas (5/7 trit., 6 atk. kam.) ir Anthony Davisas (22 atk. kam.) po 16, E'Twaunas Moore'as 13, Tyreke'as Evansas 11, Donatas Motiejūnas 10.

„Spurs“: Kawhi Leonardas 23 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Davis Bertanis 17, LaMarcusas Aldridge'as 14 (14 atk. kam.), Davidas Lee 13 (10 atk. kam.). Dar viename mače „New York Knicks“ klubas su Mindaugu Kuzminsku savo aikštėje 110:107 (29:23, 25:28, 28:36, 28:20) pranoko „Chatlotte Hornets“ komandą.

Lietuvis per 18 min. pelnė 7 taškus (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 0/1, baudos 1/1), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Niujorko klubui Carmelo Anthony, 11 (atk. kam.) ir Kristapas Porzingis pelnė po 18 taškų, Courtney Lee – 16, Brandonas Jenningsas – 15, Derrickas Rose'as – 13.

„Hornets“ ekipoje 31 tašką surinko Kemba Walkeris (10 atk. kam.), 17 – Marvinas Williamsas, po 15 – Nicolas Batumas (11 atk. kam) bei Marco Belinelli.

„Knicks“ ekipa Rytų konferencijoje yra 11-a, o „Hornets“ – septinta.

Penktadienio rungtynių rezultatai.

„Toronto Raptors“ – „Milwaukee Bucks“ 102:86 (36:19, 17:20, 24:31, 25:16)

„New Orleans Pelicans“ – „San Antonio Spurs“ 119:103 (23:20, 25:37, 37:27, 34:19)

„New York Knicks“ – „Charlotte Hornets“ 110:107 (29:23, 25:28, 28:36, 28:20)

„Cleveland Cavaliers“ – „Brooklyn Nets“ 124:116 (27:25, 28:22, 39:26, 30:43)

„Boston Celtics“ – „Orlando Magic“ 128:98 (39:24, 29:24, 36:17, 24:33)

„Indiana Pacers“ – „Sacramento Kings“ 115:111 (27:30, 28:34, 26:23, 23:17; 11:7), po pratęsimo

„Chicago Bulls“ – „Miami Heat“ 88:100 (24:33, 29:20, 14:24, 21:23)

„Atlanta Hawks“ – „Washington Wizards“ 86:112 (25:37, 20:30, 23:26, 18:19)

„Portland Trail Blazers“ – „Memphis Grizzlies“ 112:109 (28:24, 34:32, 23:28, 27:25)

„Philadelphia 76ers“ – „Houston Rockets“ 118:123 (28:31, 33:30, 21:33, 36:29).