Puikus Manto Kalniečio žaidimas neišgelbėjo „Emporio Armani“

M.Kalnietis surinko 20 naudingumo balų.<br>AFP/Scanpix nuotr.
J.Mačiulis pelnė 8 taškus.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Feb 9, 2017, 6:28 PM, atnaujinta Apr 10, 2017, 10:05 AM

Mantas Kalnietis sužaidė fantastiškas rungtynes, bet Milano „Emporio Armani“ patyrė apmaudų pralaimėjimą Eurolygoje – išvykoje 86:90 (27:15, 27:25, 20:29, 12:21) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai.

Milano ekipa buvo įgijusi 15 taškų pranašumą ir situaciją kontroliavo didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį – likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo 85:80, bet pralaimėjo atkarpą 0:8.

Likus žaisti 10 sekundžių „Emporio Armani“ turėjo kamuolį rankose, o turkai pažeidė taisykles prieš M.Kalnietį, kuris realizavo tik vieną baudos metimą – „Anadolu Efes“ sugriebė kamuolį ir pergalės nepaleido.

Lietuvis per 22 minutes pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo keturis kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus ir perėmė du kamuolius. Gynėjas surinko 20 naudingumo balų.

18 taškų Milano klubui pelnė Rakimas Sandersas, bet surinko vos 8 naudingumo balus.

Turkams Thomas Heurtelis pelnė 17 taškų, Tyleris Honeycuttas pridėjo 16.

Tuo tarpu Madrido „Real“ krepšininkai ir toliau išlieka Eurolygos viršūnėje – karališkasis klubas išvykoje 81:77 (17:18, 26:18, 14:23, 24:18) palaužė Keitho Langfordo vedamą Kazanės „Uniks“ komandą.

Rungtynės vyko permainingai – pirmajame kėlinyje rusų klubas įgijo aštuonių taškų persvarą, bet jau įpusėjus antram kėliniui „Real“ pirmavo 41:31.

Trečiajame kėlinyje vėl viskas apsivertė aukštyn kojomis – po K.Langfordo dvitaškio „Uniks“ susigrąžino persvarą 55:53.

Pusę ketvirtojo kėlinio vyko lygi kova, bet „Real“ surengė spurtą ir likus žaisti dvi minutes pirmavo 79:70. Šios persvaros Ispanijos ekipa jau neišbarstė.

Nugalėtojams Jonas Mačiulis per 16 minučių pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 9 naudingumo balus.

19 taškų jiems pelnė Anthony Randolphas, 14 Othello Hunteris, 12 Gustavo Ayonas.

17-metis Luka Dončičius šį kartą pelnė tik 5 taškus, bet atkovojo 7 kamuolius ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų. Jis surinko 19 naudingumo balų ir pagal šį rodiklį buvo antras komandoje.

„Uniks“ gretose K.Langfordas pelnė 20 taškų.

Kiti susitikimai:

Maskvos CSKA – Belgrado „Crvena Zvezda“ 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16)

Tel Avivo „Maccabi“ – Vitorijos „Baskonia“ 85:84 (22:18, 24:21, 23:16, 16:29)

Atėnų „Panathinaikos“ – Bambergo „Brose Baskets“ 81:72 (27:16, 15:22, 20:13, 19:18)