Domantas Sabonis apie penkis pramestus tritaškius: „Visi man sako, kad tai yra normalu“

„Thunder“ neturėjo vilčių Vašingtone.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Rita Stankevičiūtė Specialiai lrytas.lt iš Vašingtono (JAV)

Feb 14, 2017, 5:28 AM, atnaujinta Apr 10, 2017, 4:20 AM

Domantas Sabonis purtė galvą, bandydamas rasti paaiškinimą, kas ką tik įvyko. Visa „Oklahoma City Thunder“ komanda drabužinėje rengėsi norėdami kuo greičiau išsinešdinti iš Vašingtono, kur patyrė ne šiaip pralaimėjimą „Wizards“ klubui, o visišką sutriuškinimą. Vienoje atkarpoje D.Sabonio komanda prametė 24 kartus iš eilės, atsiliko 34 taškais ir rungtynes pralaimėjo 98:120.

„Žinojome, kad jie turi gerus metikus nuo tritaškio linijos, bet blogai gynėmės“, – trumpai tragišką „Thunder“ pasirodymą lrytas.lt paaiškino D.Sabonis.

Jis aikštėje praleido 23 minutes, pelnė 6 taškus, atkovojo 7 kamuolius, bet surinko penkias pražangas ir prametė penkis tritaškius.

Jis nėra pataikęs tolimo metimo jau dvi savaites. Pastarąjį kartą taiklų tritaškį D.Sabonis įsirašė sausio 31-ąją, o po to sekė dvylika netaiklių. Dvidešimtmetis NBA naujokas iš Lietuvos pripažino, kad įpusėjui sezonas jaučia nuovargį.

„Vis bandau mesti, nes taip nori ir treneris, ir žaidėjai. Tik reikia pataikyti. Jaučiu kojų nuovargį, ir psichologiškai reikia atsigauti. Tai mano pirmi metai NBA, visi man sako, kad tai yra normalu. Reikia tik greičiau iš to išeiti“, – sake D.Sabonis.

Tai buvo juodas vakaras ne tik dvidešimtmečiui lietuviui, bet ir „Thunder“ žvaigždei Russelui Westbrookui.

Kur bežaistų „Thunder“, visų akys būna nukreiptos į šį įžaidėją. Sunkiai suvokiama, bet jo vidurkis šį sezoną yra trigubas dublis: 31,2 taško, 10,5 atkovoto kamuolio ir 10,2 rezultatyvių perdavimų.

Todėl buvo neįtikėtina, kaip Vašingtone R.Westbrookas pro šalį metė net keturiolika kartų ir surinko tik 17 taškų, atkovojo keturis kamuolius ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Po pralaimėjimo jis pirmas smuko iš drabužinės, prieš tai vienu sakiniu atsakydamas į bet kokį klausimą: „Tiesiog mes nežaidėme kietai“.

D.Sabonis rungtynes pradėjo „Thunder“ starto penkete ir jau pirmąją minutę pademonstravo kablį kaire ranka pelnydamas pirmuosius Oklahomos Sičio taškus.

Netrukus lietuvis vėl gavo progą atakuoti krepšį, bet kamuolys atšoko nuo lanko, o jį pataisė Stevenas Adamsas, mažindamas „Thunder“ atsilikimą 4:7.

Jau antrą mėnesį Vašingtono klubas žaidžia kaip ant sparnų, o ypač savoje arenoje „Verizon center“. Ir šį pirmadienį vakarą „Wizards“ pradėjo mačą be klaidų. Jie pataikė septynis kartus iš iš septynių ir sužaidus tris minutes pirmavo jau šešiolikos taškų skirtumu 22:6.

D.Sabonis turėjo puikią progą pataikyti tris taškus, kai R. Westbrookas pamatė lietuvį atsidengusį prie tritaškio linijos. Bet kamuolys atšoko nuo lanko. Pirmo kėlinio pabaigoje D.Sabonis vėl atakavo taikliai, kai per dviejų gynėjų rankas pataikė iš po krepšio ir sumažino skirtumą 32:36. Antrajame kėlinyje D.Sabonis žaidė vos minutę, o „Wizards“ pranašumas išaugo iki trylikos taškų 67:54.

Antrojoje rungtynių pusėje vyko „Thunder“ triuškinimas. R.Westbrookas nesugebėjo pelnyti nė vieno taško, o „Wizards“ darė ką panorėję, tribūnos stovėjo klykdamos, kai „Wizards“ lyderiai dėliojo per galvas ir taikliai metė viską iš eilės. Vašingtono pranašumas išaugo iki 34 taškų: 91:57.

Netrukus D.Sabonis gavo pražangą puolime ir su keturiomis turėjo sėsti ant atsarginių suolo. Jis aikštėje nepasirodė iki ketvirtojo kėlinio vidurio. Tuo metu aikštėje nebebuvo nė vieno kito „Thunder“ starto penketo žaidėjo, nes komanda net nebandė kautis dėl pergalės. NBA naujokas D.Sabonis atkakliai bandė mesti nuo tritaškio linijos vieną kartą, kitą kartą, bet krepšys buvo tarsi užrištas. Savo šeštąjį tašką lietuvis pelnė iš po krepšio.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Markieffas Morrisas, pelnęs 23 taškus. Bradely Bealas surinko 22, o Johnas Wallas pelnė 15 taškų ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Iš Vašingtono D.Sabonis ir „Thunder“ išskirdo į Oklahomą. Trečiadienį jie namuose susitiks su „New York Knicks“. Tai bus dviejų NBA lietuvių naujokų dvikova: D.Sabonis prieš Mindaugą Kuzminską.