Fantastiškas sugrįžimas: Jonas Mačiulis ir „Real“ pateko į Karaliaus taurės finalą

Tadas Sedekerskis jautė artėjantį Ispanijos Karaliaus taurės finalą, tačiau Vitorijos „Baskonia“ klubui dar reikėjo išsaugoti pranašumą, o į nugarą kvėpavo aršus žvėris – Madrido „Real“ su Jonu Mačiuliu.

J.Mačiulis vėl žais finale.<br>M.Patašiaus nuotr.

Feb 18, 2017, 8:32 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 7:43 PM

J.Mačiulio komanda Ispanijos Karaliaus taurę laimi nuo 2014 metų ir šiemet galės mėginti padaryti tą patį. „Real“ praėjusį sezoną išmetė „Baskonia“ pusfinalyje ir šiemet padarė tą patį.

Šeštadienį „Real“ išplėšė pratęsimą, o tada 103:99 (15:20, 29:15, 24:29, 21:25, 14:10) palaužė „Baskonia“ krepšininkus.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės „Baskonia“ pirmavo 73:72, o prasidėjus penktajai minutei turėjo dviejų taškų pranašumą (76:74). Tačiau tada Vitorijos klubas šovė į priekį.

J.Voigtmannas pelnė du taškus, o S.Larkinas smeigė tritaškį ir „Baskonia“ pirmavo 81:74.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti dvi minutes „Baskonia“ pirmavo 87:82, tačiau „Real“ pasivijo varžovus.

Paskutinę minutę „Baskonia“ pradėjo turėdama minimalų pranašumą (87:86).

„Baskonia“ dar spėjo padidinti skirtumą, tačiau tada S.Llullas smeigė tritaškį ir likus žaisti 35 sekundes rezultatas buvo lygus – 89:89.

S.Larkinas netrukus metė tritaškį, bet buvo netaiklus. S.Llullas darė tą patį, bet jo metimas irgi skriejo pro šalį.

Prireikė pratęsimo, per kurį ant bangos buvo „Real“ krepšininkai.

Šie likus žaisti minutę jau pirmavo 102:96.

Galiausiai „Baskonia“ svajonė sudužo.

T.Sedekerskis šiose rungtynėse nuo suolo taip ir nepakilo.

J.Mačiulis žaidė beveik 11 minučių ir pelnė 2 taškus, pataikęs vieną dvitaškį iš dviejų.

Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą. „Real“ komandoje L.Dončičius pelnė 23 taškus, o A.Randolphas pridėjo 20 taškų.

„Baskonia“ klube R.Beaubois surinko 27 taškus.

Finale „Real“ žais su „Valencia“ klubu, kuris 76:67 (19:17, 10:21, 30:13, 17:16) nugalėjo „Barcelona“ krepšininkus.