Utenos „Juventus“ su FIBA Čempionų lyga atsisveikino sutriuškintas AEK klubo

AEK ir „Juventus“ dvikova<br>fibaeurope.com
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 21, 2017, 6:21 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 3:12 PM

Utenos „Juventus“ komanda užbaigė savo pasirodymą FIBA Čempionų lygoje. Lietuvos ekipai nepasisekė peržengti šešioliktfinalio barjero, o „Juventus“ iš turnyro išstūmė graikų Atėnų AEK atstovai. Trečiadienį namuose žaidę graikai sutriuškino Antano Sireikos vedamą klubą 75:54 (25:9, 12:18, 18:11, 20:16). Po pirmosios akistatos uteniškiai turėjo vos vieno taško deficitą, nes namie nusileido graikams 77:78.

Intriga lemiamame šešioliktfinalio mače mirė jau pirmame kėlinyje: galingai sužaidę pradžią, AEK krepšininkai atitrūko 22:7 ir besąlygiškai diktavo savo sąlygas. Tiesa, antrame kėlinyje uteniškiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 27:37, o po didžiosios pertraukos net apkarpė Atėnų atstovų atotrūkį iki 29:37, tačiau AEK vėl įjungė papildomą pavarą ir pabėgo 47:32.  Daugiau gero žaidimo prošvaisčių „Juventus“ neaprodė. Lietuvos ekipa tragiškai metė tritaškius – pataikė tik 2 iš 16 (12 proc.). Tuo tarpu šeimininkai įsūdė 10 tolimų metimų iš 29 (34,5 proc.). Nors mūsiškiai kur kas geriau kovojo dėl kamuolių – susirinko 45 kamuolius, tuo tarpu šeimininkai – tik 35, klaidų gausa (16/9) ir blogas pataikymo procentas lėmė, kad „Juventus“ pasirodymą baigė sutriuškintas.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai jau triuškino svečius, o didžiausią persvarą AEK susikrovė ketvirčio viduryje – 67:41. Graikai kitame etape – aštuntfinalyje susitiks su savaitgalį Prancūzijos taurę iškovojusiu „Monaco“ klubu. Tad FIBA Čempionų lygoje teliko viena Lietuvos komanda – Klaipėdos „Neptūnas“.

„Juventus“: O.Galdikas 11, J.Giggsas 10, V.Čepukaitis 9, G.Sirutavičius 7, V.Šulskis (1/10 dvitašk, 11 atk. kam.) ir A.Bestas po 4.

AEK: C.Elonu ir M.Dixonas po 14, D.Charotopoulos 11, D.Šakota 10.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: AEK – „Juventus“ 55:38 (25:9, 12:18, 18:11).

Per pirmą minutę AEK padidino persvarą iki 60:38 ir tapo aišku, kad „Juventus“ baigė savo pasirodymą Čempionų lygoje.

Trečiasis kėlinys: AEK – „Juventus“ 55:38 (25:9, 12:18, 18:11).

Įpusėjus kėliniui šeimininkai ir toliau diktavo savo sąlygas – pirmavo 15 taškų skirtumu 47:32. Uteniškiams niekaip nesisekė tolimi metimai – įkrito vos 2 iš 10. Antano Sireikos ekipai taip ir nepasisekė sumažinti atsilikimo ir prieš lemiamą kėlinį Lietuvos klubas turėjo 17 taškų deficitą.

Antrasis kėlinys: AEK – „Juventus“ 37:27 (25:9, 12:18).

Antrajame ketvirtyje „Juventus“ bandė atsitiesti ir kėlinio viduryje jau atsiliko 19:33, o baigiantis jam po Gyčio Sirutavičiaus tritaškio skirtumas tarp klubų sumažėjo iki 37:27.

Pirmasis kėlinys: AEK – „Juventus“ 25:9.

Atėnų klubas rungtynes pradėjo sėkmingiau ir po kelių tolimų metimų atitrūko 8:2. Maža to – AEK demonstravo galingą puolimą ir dar labiau gniuždė niekaip savojo žaidimo neatrandantį Utenos klubą – 22:7.