Eurolygos savaitės skaičiai: patyrusio prancūzo ir jauno lietuvio spindesys

CSKA gynėjas N.De Colo jau ketvirtą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Feb 25, 2017, 2:11 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 2:06 AM

Eurolygos lyderis Madrido „Real“ pratęsė ilgą pergalių seriją, naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas Nando De Colo dar kartą tapo naudingiausiu turo žaidėju, šoklusis Ekpe Udoh pakartojo jam priklausantį sezono blokuotų metimų rekordą, Thomas Heurtelis skriaudė savo buvusią komandą, o karjeros rekordą pasiekęs Lukas Lekavičius rezultatyvumu nenusileido ryškiausiai Maskvos CSKA žvaigždei.

Tai buvo įdomiausi Eurolygos 23-iojo turo įvykiai.

1

Eurolygos lyderiai lentelėje išsidėstė gražia vorele – juos vieną nuo kito skiria vienas taškas. Per 23 turus „Real“ iškovojo 18 pergalių, CSKA – 17, „Olympiakos“ – 16, „Fenerbahce“ – 15, „Panathinaikos“ – 14, „Crvena Zvezda“ – 13. Šią vorelę išardė tik septintąją vietą besidalinantys „Anadolu Efes“ ir „Baskonia“ klubai, kurie iškovojo po 12 pergalių.

2

Nuo aštuntosios vietos, užtikrinančios kelialapį į atkrintamąsias varžybas, „Žalgiris“ atsilieka dviem taškais. Kauniečiai laimėjo 10 rungtynių ir užima 10-ąją vietą, o tarp jų ir laimingosios aštuntosios pozicijos dar yra įsiterpęs 11 pergalių turintis „Darussafaka“ klubas.

3

Paskutiniąją vietą Eurolygoje dalijasi trys klubai. „Emporio Armani“, „Galatasaray“ ir „Uniks“ sąskaitose yra po 7 pergales.

4

CSKA gynėjas 29 metų Nando De Colo jau ketvirtą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku. Prancūzas per rungtynes su „Maccabi“ klubu žaidė 29 min., pelnė 29 taškus (7/10 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 9/9 baudų), išprovokavo 8 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

N.De Colo pelno vidutiniškai 20,1 taško ir rezultatyviausių turnyro žaidėjų rikiuotėje užima antrąją vietą. Jis atsilieka tik nuo „Uniks“ lyderio Keitho Langfordo, kuris įmeta 22,2 taško.

4

Vilčių patekti į ketvirtfinalį nelaidojanti „Barcelona“ nutraukė keturių pralaimėjimų seriją. Ji išvykoje 83:78 pranoko „Emporio Armani“ ekipą, kuriai šis rezultatas, ko gero, buvo paskutines viltis sužlugdęs smūgis.

Milano krepšininkai pirmoje dvikovos pusėje žaidė geriau ir antrojo kėlinio viduryje pirmavo 13 taškų skirtumu, tačiau antroje rungtynių dalyje vaizdas apsivertė aukštyn kojomis ir ketvirtajame kėlinyje dviženklį pranašumą įgijo Barselonos komanda. Desperatiški „Emporio Armani“ bandymai pavyti buvo bevaisiai, o galutinis rezultatas ne visai atspindėjo „Barcelona“ persvarą.

5

„Fenerbahce“ vidurio puolėjas Ekpe Udoh per rungtynes su „Olympiakos“ klubu blokavo 5 varžovų metimus ir pakartojo šio Eurolygos sezono rekordą. Rekordas priklauso pačiam E.Udoh, kuris po 5 metimus jau anksčiau blokavo per mačus su „Crvena Zvezda“ ir CSKA komandomis. Suprantama, šoklusis amerikietis yra ir šios statistikos kategorijos sezono lyderis. E.Udoh blokuoja vidutiniškai 2,2 metimo.

Beje, absoliutus Eurolygos rekordas yra 10 blokų. Tiek kartų varžovams sutrukdė kroatas Stojanas Vrankovičius, kuris dar 2001 metais siautėjo atstovaudamas Bolonijos „Fortitudo“ komandai per rungtynes su Zagrebo „Cibona“.

6

CSKA jau šeštąjį kartą iš eilės nugalėjo „Maccabi“ klubą. Ketvirtadienį namie žaidę maskviečiai nugalėjo 93:81, tačiau nė sykio neleido varžovams išsiveržti į priekį ir jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, kurią išsaugojo iki finalo sirenos. Svečių užduotį apsunkino tai, kad Maskvoje jie turėjo žaisti be rezultatyviausio krepšininko Andrew Goudelocko.

7

7 minutės idealios gynybos ketvirtajame kėlinyje nulėmė „Fenerbahce“ pergalę prieš „Olympiakos“ klubą. Stambulo ekipa 32-ąją min. atsiliko 50:60, tačiau tada ilgam užrakino savo krepšį, o pati įmetė 15 taškų iš eilės ir persvėrė rezultatą. Per paskutines pusantros minutės „Fenerbahce“ išsaugojo trapią persvarą ir laimėjo 67:64.

„Fenerbahce“ nesutrukdė net ir labai prastas taiklumas. Šeimininkai pataikė tik 37,1 proc. dvitaškių (13/35) ir 29,6 proc. tritaškių (8/27). Prasčiausiai sekėsi anksčiau „Olympiakos“ atstovavusiam gynėjui Kostui Sloukui, kuris į buvusios komandos krepšį nepataikė nė karto (0/5 dvitaškių).

„Fenerbahce“ net du trečdalius taškų pelnė du krepšininkai: karjeros rekordą pasiekęs Bogdanas Bogdanovičius (27) ir Luigi Datome (17), o „Olympiakos“ žaidė be šlaunies traumą patyrusio Vasilio Spanoulio.

7

Septyni Eurolygos klubai praėjusią savaitę tapo nacionalinių taurių laimėtojais. Tačiau grįžus į Eurolygos turnyrą, anaiptol ne visiems pavyko išsaugoti gerą nuotaiką. Ketvirtadienį nesėkmes patyrė Izraelio taurės laimėtojas „Maccabi“ (žaidė su CSKA) ir Italijos taurės laimėtojas „Emporio Armani“ (su „Barcelona“), penktadienį – Vokietijos taurės laimėtojas „Brose“ (su „Žalgiriu“).

Į Eurolygą pergalingai grįžo keturi taurių laimėtojai: „Žalgiris“, „Real“ (žaidė su „Darussafaka“), „Panathinaikos“ (su „Uniks“) ir „Crvena Zvezda“ (su „Galatasaray“).

9

„Real“ laimėjo devintąsias iš eilės Eurolygos rungtynes. Madridiečiai penktadienį pergalių seriją pratęsė labai užtikrintai: žaisdami namie jau pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą ir atgal nebesižvalgė. Jausdami savo pranašumą, jie nepersistengė gindamiesi, bet trečią kartą šį sezoną pelnė dviženklį skaičių taškų – „Real“ nugalėjo 101:83.

10

„Žalgirio“ gynėjas Lukas Lekavičius per rungtynes su „Brose“ ekipa pataikė net 10 metimų iš eilės. Tik 37-ąją min. vienas jo dvitaškis nepasiekė tikslo. Iš viso L.Lekavičius pelnė 29 taškus (6/7 dvitaškių, 5/5 tritaškių, 2/2 baudų) ir pagerino asmeninį karjeros rekordą, o jo vedamas „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Brose“ krepšininkus 91:86.

L.Lekavičius ir taip pat 29 taškus įmetęs N.De Colo buvo rezultatyviausi turo žaidėjai.

12

„Uniks“ komanda nuo šių metų pradžios pralaimėjo jau 12 rungtynių ir šventė vos dvi pergales (Eurolygoje prieš „Brose“ ir Vieningoje lygoje prieš „Nižnij Novgorod“).

Į kairę ir į dešinę taškus dalijantiems Kazanės krepšininkams nedaug trūko, kad penktadienio vakaras jiems būtų išskirtinis, tačiau „Uniks“ neišsaugojo ketvirtojo kėlinio pradžioje turėtos 10 taškų persvaros ir išvykoje nusileido „Panathinaikos“ klubui 82:83. Atėniečiams pergalę išplėšė prieš pat sireną tritaškį pataikęs Mike‘as Jamesas.

21

„Anadolu Efes“ gynėjas Thomas Heurtelis buvo negailestingas savo buvusiai komandai „Baskonia“. Prancūzas pelnė 21 tašką, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir kontroliavo visas žaidimo vadžias, o „Anadolu Efes“ namie šventė gana įtikinamą pergalę 96:85. Prieš savo buvusią komandą kovojo ne vien Th.Heurtelis. „Anadolu Efes“ treneris Velimiras Perasovičius dar praėjusį sezoną stovėjo prie „Baskonia“ vairo.

26

Lengviausiai šiame ture laimėjo „Crvena Zvezda“ komanda. Ji prieš „Galatasaray“ ekipą trečiajame kėlinyje pirmavo net 26 taškų skirtumu, o finalo sirena švieslentėje užfiksavo rezultatą 77:58.

Eurolyga. 23-iasis turas.

Maskvos CSKA – Tel Avivo „Maccabi“ 93:81. N.De Colo 29, K.Hinesas 14, 10 atk.kam., M.Teodosičius 11/ S.Landesbergas 19, V.Ruddas 14, C.Iversonas 12, D.Smithas 11. 8923 žr.

Stambulo „Fenerbahce“ – Pirėjo „Olympiakos“ 67:64. B.Bogdanovičius 27, L.Datome 17/ E.Greenas 17, K.Papanikolaou 13. 12439 žr.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Stambulo „Galatasaray“ 77:58. B.Lazičius 17, O.Kuzmičius 16, M.Simonovičius 12, Ch.Jenkinsas 11/ V.Micovas 11. 6016 žr.

Milano „Emporio Armani“ – „Barcelona“ 78:83. A.Abassas 14, A.Cinciarini 11, M.Kalnietis 10/ A.Tomičius 19, P.Koponenas 16, A.Vezenkovas 13. 9688 žr.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Vitorijos „Baskonia“ 96:85. Th.Heurtelis 21, 11 rez.perd., T.Honeycuttas 16, B.Dunstonas 15, B.Paulas 14, D.Brownas 12/ R.Beaubois 23, A.Hanga 20, K.Tillie 15, J.Voigtmannas 10, 13 atk.kam. 5241 žr.

Atėnų „Panathinaikos“ – Kazanės „Uniks“ 83:82. G.Bourousis 15, Ch.Singletonas 14, K.C.Riversas 13/ K.Langfordas 21, Q.Colomas 17, L.Williamsas 13, P.Antipovas 11. 8000 žr.

Madrido „Real“ – Stambulo „Darussafaka“ 101:83. S.Llullis 26, O.Hunteris ir T.Thompkinsas po 14, A.Randolphas 13/ J.Andersonas 18, B.Wanamakeris 15, A.Žižičius 11, 10 atk.kam. 10751 žr.

Bambergo „Brose“ – Kauno „Žalgiris“ 86:91. N.Melli ir D.Theisas po 17, D.Milleris 15/ L.Lekavičius 29, P.Jankūnas 24, E.Ulanovas 11. 6150 žr.

„Nauja diena“: ar I. Šimonytė gali pasipriešinti G. Nausėdai?