Gimtojo miesto ekipa Domantui Saboniui ir „Thunder“ skėlė galingą antausį – nepadėjo ir rekordas

„Thunder“ ir „Trail Blazers“ akistata
Daugiau nuotraukų (9)

Mar 8, 2017, 5:26 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 10:37 AM

Antradienio vakarą Domantas Sabonis ir vėl susikovė su savo gimtojo miesto klubu, tačiau šįkart jam teko praryti karčią pralaimėjimo piliulę. NBA pirmenybėse nesėkmę patyrė „Oklahoma City Thunder“ klubas, namuose po atkaklios kovos 121:126 (40:29, 27:32, 25:38, 29:27) nusileidęs „Portland Trail Blazers“ krepšininkams. Lietuvos nacionalinės ekipos žaidėjas į Portlando miesto komandos krepšį įmetė 8 taškus – šiame 31-ame pagal dydį mieste gimė D.Sabonis, kurio tėvas Arvydas Sabonis atstovavo „Trail Blazers“ klubui. Tuo tarpu Oklahomos lyderis Russellas Westbrookas sužaidė geriausią savo mačą per karjerą, bet ir to neužteko pergalei. „Thunder“ lyderis pagerino savo rezultatyvumo rekordą.

Jau 63 kartą šiame sezone rungtynes starto penkete pradėjęs D.Sabonis per 21 aikštėje praleistą minutę surinko 8 taškus (3/7 met., 0/1 trit., 2/2 baud.) ir 4 atkovotus kamuolius bei po kartą suklydo ir prasižengė.

Dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas kovojantys „Trail Blazers“ kol kas skinasi kelią į turnyro lentelės viršų – laimėjo trečią kartą iš eilės, o „Thunder“ krepšininkus šį sezoną įveikė tris kartus iš keturių galimų.

Galingai šiame mače sužaidė „Thunder“ lyderis R.Westbrookas, sugebėjęs pagerinti savo taškų rekordą.

R.Westbrookas per 36 minutes pelnė net 58 taškus (18/30 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 13/16 baudos) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Ankstesnis jo karjeros rekordas buvo 54 taškai.

Galingoji „Thunder“ žvaigždė liko per žingsnį nuo šio sezono NBA lygos rezultatyvumo rekordo, priklausančio „Golden State Warriors“ gynėjui Klay‘ui Thompsonui – jis gruodžio 5 dieną į „Indiana Pacers“ krepšį sumetė 60 taškų.

Vien tik ketvirtame kėlinyje R.Westbrookas įmetė 17 taškų, tačiau lemiamu momentu jo ranka sudrebėjo. Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai pirmavo 104:92. „Thunder“ trenerio Billy Donovano vedamai ekipai pavyko atsitiesti ir prasidėjus paskutinei susitikimo minutei išlyginti rezultatą 116:116, tačiau du dvitaškius iš eilės tuomet pataikęs Jusufas Nurkičius leido „Blazers“ vėl išsiveržti į priekį 120:116.

Likus žaisti mažiau nei 15 sekundžių „Thunder“ taškų mašina R.Westbrookas prametė rezultatą išlyginti galėjusį tritaškį, o bosnio J.Nurkičiaus atkovotas kamuolys bei pataikyti baudų metimai pasmerkė Oklahomos klubą ketvirtam pralaimėjimui iš eilės.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 58 (21/39 met., 3/9 tri., 13/16 baud., 9 rez. perd.), Victoras Oladipo 16 (4/5 trit.), Enesas Kanteris 11 (5/6 met.).

„Trail Blazers“: Allenas Crabbe 23 (5/7 trit.), Damianas Lillardas 22, C.J. McCollumas 21, Jusufas Nurkičius 17, Meyersas Leonardas ir Al-Farouqas Aminu (3 blk.) po 12, Noah Vonleh 11 taškų.