Net ir ilgai aikštėje laikytas Jonas Valančiūnas „Raptors“ neišgelbėjo – ekipa nuskendo Atlantoje

„Raptors“ krito Atlantoje<br>AFP nuotr. ir AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Mar 11, 2017, 6:14 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 5:26 AM

NBA čempionate išvykoje žaidęs „Toronto Raptors“ klubas patyrė skaudžią nesėkmę – nusileido „Atlanta Hawks“ ekipai 99:105 (19:18, 29:31, 27:25, 24:31). Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas aikštėje išbuvo kaip niekada daug laiko – daugiau kaip 30 minučių, tačiau jo dvigubo dviženklio neužteko palaužti galingai žaidusių šeimininkų – lietuvis įmetė 11 taškų ir po krepšiais atsikovojo 12 kamuolių. Tai buvo trečioji „Raptors“ nesėkmė per pastaruosius penkis mačus – baigiantis reguliariam sezonui Kanados ekipa pradėjo skęsti ir iš vieno Rytų konferencijos lyderio tapo vidutinioke.

Lietuvos krepšininkas šį sezoną atliko jau 22-ąjį dvigubą dviženklį bei 101-ąjį per karjerą, tačiau tai buvo menka paguoda – „Hawks“ nugalėjo ir tarpusavio akistatose šį sezoną pirmauja 2:1.

Tiek „Hawks“, tiek ir „Raptors“ iki didžiosios pertraukos vienas kitai bandė sugadinti gyvenimą taikliais pataikymais: per 24 žaidimo minutes šeimininkai iš Atlantos pataikė 48 procentus mestų metimų, o svečiai iš Kanados – 41 procentą.

Sužaidus keturias minutes lemiamame ketvirtyje, „Raptors“ dar pirmavo 83:82. Tada „Hawks“ spurtavo 14:5 ir įgijo solidų atotrūkį  - 96:88. Likus žaisti apie minutę, DeMaras DeRozanas pelnė 4 taškus paeiliui, tačiau į jo bandymus sugrąžinti intrigą buvo atsakyta taikliais metimais.

Likus kovoti 11 sek. iki mačo pabaigos DeMaras DeRozanas prasižengė prieš Dennisą Schroderį, šis įmetė vieną iš dviejų baudų, tačiau tai buvo taškas akistatoje – Kanados komanda nesugebėjo sukurti stebuklo ir pralaimėjo itin svarbią akistatą ir leido Atlantos krepšininkams priartėti prie Toronto Rytų konferencijos turnyro lentelėje. Dabar ketvirtoje vietoje esantys kanadiečiai savo sąskaitoje turi 38 laimėjimus, o jiems įkandin žengiantys „Hawks“ atstovai – 36.

„Tai labai nemalonu. Jie ir mes žaidėme labai sunkiai, tačiau varžovams pasisekė keli tolimi metimai, tuo tarpu mums nekrito ir jie nugalėjo. Tiesa, pasakius, jie gavo į rankas pergalę dėl mūsų klaidų“, – po rungtynių krimtosi 28 taškus pelnęs DeMaras DeRozanas.

D.DeRozanas tempė „Raptors“, pelnydamas 28 taškus ir tapdamas pirmuoju klubo istorijoje, peržengusiu 11 tūkst. pelnytų taškų ribą.

„Kasdien mūsų geriausi tritaškininkai treniruotėse meta po 100 metimų ir daugiau, tačiau mes niekaip negalime pasinaudoti jų paslaugomis. Ir dabar – tolimi metimai buvo didžiausia bėda, nes pataikėme tik 16 procentų. Bet esame komanda ir tikiu, kad reikiamu momentu šis krepšinio elementas pas mus suveiks“, – po pralaimėjimo kalbėjo „Raptors“ strategas Dwaine'as Casey.

J.Valančiūnas penktadienio vakarą per 30 minučių surinko 11 taškų (5/12 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 12 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 28 (1/8 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Serge'as Ibaka 18, Cory Josephas 15 (8 rez. perd.), Normanas Powellas 12, DeMarre'as Carrollas (7 atk. kam.) ir Jonas Valančiūnas po 11.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 26 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulas Millsapas 21 (6 atk. kam.), Timas Hardaway'us 20 (6 rez. perd.), Dwightas Howardas 16 (10 atk. kam.).

Penktadienio rungtynių rezultatai.

„Atlanta Hawks“ – „Toronto Raptors“ 105:99 (18:19, 31:29, 25:27, 31:24)

„Charlotte Hornets“ – „Orlando Magic“ 121:81 (37:24, 21:16, 30:22, 33:19)

„Chicago Bulls“ – „Houston Rockets“ 94:115 (33:23, 16:33, 14:36, 31:23)

„Milwaukee Bucks“ – „Indiana Pacers“ 99:85 (23:27, 22:23, 29:18, 25:17)

„Minnesota Timberwolves“ – „Golden State Warriors“ 103:102 (34:24, 28:29, 26:23, 15:26)

„Dallas Mavericks“ – „Brooklyn Nets“ 105:96 (23:26, 23:23, 28:24, 31:23)

„Denver Nuggets“ – „Boston Celtics“ 119:99 (35:25, 30:29, 29:26, 25:19).