Lietuviams NBA kelias į aikštę nesaldus – pasireikšti leista tik Domantui Saboniui

„Thunder“ su D.Saboniu iškovojo pergalę – šįkart prieš „Nets“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 15, 2017, 5:11 AM, atnaujinta Apr 7, 2017, 11:31 PM

NBA čempionate antradienio vakarą aikštėje turėjo pasirodyti trys Lietuvos krepšininkai, tačiau treneriai leido pasireikšti vos dviems – ilgiausiai tądien žaidė „Oklahoma City Thunder“ atstovas Domantas Sabonis, akistatoje su autsaideriais „Brooklyn Nets“ galėjęs pasireikšti 22 minutes. Tuo tarpu „New Orleans Pelicans“ krepšininkas Donatas Motiejūnas pasirodė vos 2 minutes, o „New York Knicks“ narys Mindaugas Kuzminskas į aikštę nebuvo išleistas.

Trečiąją pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo „Thunder“ klubas, 122:104 (32:32, 30:30, 29:21, 31:21) svečiuose sutriuškinęs absoliučius lygos autsaiderius „Brooklyn Nets“ krepšininkus.

Lietuvos krepšinio legendos Arvydo Sabonio sūnus Domantas dar kartą nepateko į starto penketą, tačiau „Thunder“ treneriai po kurio laiko leido lietuviui pasireikšti ir šis sužaidė gan nemažai laiko.

D.Sabonis aikštėje išbuvo 22 minutes, per kurias pasižymėjo 4 taškais (2/6 met., 0/2 baud.), atkovotu kamuoliu ir rezultatyviu perdavimu bei dvejetais blokų, klaidų ir asmeninių pražangų grafose.

Tai buvo jo aštuntosios rungtynės, kuriose lietuvis sugebėjo blokuoti du varžovų metimus.

Kaip visada akistatoje žibėjo „Thunder“ žvaigždė įžaidėjas Russellas Westbrookas, kuris šiose rungtynėse pasižymėjo jau 33-iuoju šio sezono trigubu dviženkliu – dabar jo karjeroje jau yra 70 įspūdingų mačų, kuriuose jis karaliavo statistikoje.

Iki absoliutaus lygos rekordo – 41 trigubo dviženklio per sezoną R.Westbrookui trūksta vos aštuonių tokių pat pasirodymų kaip antradienį, o „Thunder“ reguliariajame sezone liko sužaisti dar penkiolika rungtynių.

Tris dviženklius skaičius R. Westbrookas antradienį surinko baigiantis ketvirtam kėliniui, pridėjęs 10-ąjį atkovotą kamuolį. Vos tik tai jis padarė, Bruklino klubo sirgaliai plojo ir šaukė „MVP“ skanduotę.

„Maniau, kad kažkas nutiko. Tikrai nesupratau, kodėl jie buvo tokie garsūs. Spėjau, kad galbūt tribūnose kas nors ką nors dalijo“, – po dvikovos apie situaciją kalbėjo R.Westbrookas.

Nors šeimininkai bandė priešintis, viskas išsisprendė trečiame kėlinyje, kai svečiai atitrūko daugiau kaip 10 taškų skirtumu ir nurūko į priekį.

“Nets“: Brookas Lopezas 25 (3/6 trit.), Jeremy Linas 24, Caris LeVertas 16, Randy Foye 13 taškų.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 25 (12 atk. kam., 19 rez. perd.), Victoras Oladipo 21 (3/4 trit.), Tajas Gibsonas ir Enesas Kanteris po 17, Alejandro Abrinesas (3/5 trit.) 13, Stevenas Adamsas 11 taškų.

Tuo tarpu D.Motiejūnas su „Pelicans“ namie sutriuškino „Portland Trail Blazers“ 100:77 (23:16, 27:20, 27:18, 23:23). Lietuviui leista pasireikšti vos 2 minutes mačo pabaigoje, per kurias jis sugebėjo atsikovoti vos vieną kamuolį. Nei mesti, nei labiau kuo pasižymėti kitaip nepavyko.

Per septynerias kovo mėnesį „Pelicans“ žaistas rungtynes Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas aikštėje pasirodė tik tris kartus – per 16 sužaistų minučių jis taškais nepasižymėjo.

„Pelicans“ (26/41į klubui 22 taškus pelnė DeMarcusas Cousinsas, 15 – Anthony Davisas, 15 atk. kam.), 13 – Jordanas Crawfordas, 12 – Solomonas Hillas, 11 – E'Twaunas Mooreás, 10 – Jrue Holidayús.

„Blazers“ (29/37) ekipoje 29 taškus surinko Damianas Lillardas, 10 – Shabazzas Napieras.

„Pelicans“ Vakarų konferencijoje užima 12-ąją vietą, o „Blazers“ – devintąją.

Pergalę namie šventė ir „New York Knicks“ krepšininkai, 87:81 (18:24, 24:28, 20:12, 25:17) palaužę „Indiana Pacers“. Tačiau šiose pergalingose rungtynėse pasireikšti M.Kuzminskui nebuvo lemta – jis liko atsargoje.

„Knicks“ (27/41) ekipai 22 taškus pelnė Carmelo Anthony (13 atk. kam.), 16 – Derrickas Roseás, 13 – Willy Hernangomezas (16 atk. kam.), 11 – Kristapas Puorzingis.

„Pacers“ (34/33) gretose rezultatyviausia žaidė Paulas George'as (10 atk.). Jo sąskaitoje – 22 taškų. 17 taškų pridėjo Mylesas Turneris (12 atk. kam.).

Antradienio rungtynių rezultatai.

„Brooklyn Nets“ – „Oklahoma City Thunder“ 104:122 (32:32, 30:30, 21:29, 21:31)

„New York Knicks“ – „Indiana Pacers“ 87:81 (18:24, 24:28, 20:12, 25:17)

„New Orleans Pelicans“ – „Portland Trail Blazers“ 100:77 (23:16, 27:20, 27:18, 23:23)

„Cleveland Cavaliers“ – „Detroit Pistons“ 128:96 (44:26, 30:22, 30:22, 24:26)

„Golden State Warriors“ – „Philadelphia 76ers“ 106:104 (35:34, 23:25, 20:31, 28:14).