Per kėlinį viską išsprendusi Malagos „Unicaja“ – Europos taurės finale

Joanos Plazos treniruojama Malagos „Unicaja“ tiesiausiu keliu žengė į Europos taurės finalą – ispanai namie 74:63 (27:11, 10:13, 16:18, 21:21) įveikė Krasnodaro „Lokomotiv“ ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0. Finale „Unicaja“ žais su Jeruzalės „Hapoel“ arba Valensijos „Basket“.

N.Nedovičius pelnė 21 tašką.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Hapoel“ išsaugojo sezoną Europos taurėje.<br>T.Bauro nuotr.

Mar 17, 2017, 2:47 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 7:43 PM

Pirmąsias rungtynes Rusijoje „Unicaja“ laimėjo 73:57.

Ispanai viską išsprendė greitai – pirmąjį kėlinį laimėjo 27:11 ir varžovų nebeprisileido.

Nugalėtojams Nemanja Nedovičius pelnė 21, Kyle'as Foggas 16, o Alenas Omičius 10 taškų. „Lokomotiv“ gretose išsikyrė Kevinas Jonesas, surinkęs 17 taškų.

Kitose pusfinalio poroje Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkai šventė neįtikėtino kovingumo pergalę. Namie žaidę „Hapoel“ 79:66 (24:14, 17:23, 12:20, 26:9) patiesė Valensijos „Basket“ klubą ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą – 1:1.

Pirmąsias rungtynes Ispanijoje „Basket“ laimėjo 83:68. Paskutinis, lemiamas šio pusfinalio mačas vyks kovo 22 dieną Valensijoje.

Prie sienos priremti „Hapoel“ krepšininkai jau pirmosiomis mačo akimirkomis šovė į priekį – rungtynes pradėjo spurtu 9:0 ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo dviženklę persvarą 24:14.

Ji pradėjo tirpti antrajame ketvirtyje, bet žydų klubas išliko priekyje keturių taškų pranašumu.

Svečiai iniciatyvą perėmė antroje mačo pusėje – trečią kėlinį jie pradėjo šešiais taškais be atsako ir pirmą kartą išsiveržė į priekį.

Valensijos klubui buvo pavykę susikrauti keturių taškų pranašumą, bet „Hapoel“ amerikiečiai ketvirtajame kėlinyje prapliupo tolimais metimais – vos per tris minutes įsūdė penkis tritaškius ir vėl buvo priekyje 70:65.

Net 13 taškų per lemiamą kėlinį surinko Curtisas Jerrellsas. Lemiamą ketvirtį „Hapoel“ laimėjo net 26:9.

Šiose rungtynės „Hapoel“ pataikė 11 tritaškių iš 21, o net 6 jų tikslą pasiekė per ketvirtą kėlinį.

Nugalėtojams Terence'as Kinsey pelnė 18, Curtisas Jerrellsas 17, Yotamas Halperinas 11, Amare Stoudemire'as 9 taškus.

„Basket“ ekipoje Rafa Martinezas surinko 22, Pierre'as Oriola 12, Willas Thomas 10 taškų.