„Raptors“ panaikino 20 taškų skirtumą, o atsibudęs Jonas Valančiūnas nokautavo „Pistons“

„Raptors“ įveikė „Pistons“<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Apr 6, 2017, 6:05 AM, atnaujinta Apr 13, 2017, 8:34 PM

NBA čempionate neįtikėtinai sunkią, tačiau kovingą pergalę iš „Detroit Pistons“ išplėšė „Toronto Raptors“ su Jonu Valančiūnu. Paskutinės vilties prasibrauti į atkrintamuosius mačus namie žaidęs „Pistons“ trečiadienį užkūrė pirtį antrą akistatą per dvi dienas besivaržiusiai Kanados komandai, tačiau galiausiai pergale džiaugėsi „Raptors“: svečiuose jis rezultatu 105:102 (15:33, 31:23, 22:24, 37:22) parklupdė šeimininkus. Tai buvo pirmasis kartas šį sezoną, kai „Raptors“, mačo eigoje atsilikdamas 20 taškų skirtumu, sugebėjo atsitiesti ir iškovoti pergalę. Po šios pergalės kanadiečiai sugrįžo į trečiąją Rytų konferencijos lentelės vietą.

Vienu iš svarbiausių mačo žaidėju tapęs Jonas Valančiūnas per 27 minutes surinko 19 taškų (9/11 met., 1/2 baud.), atsikovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pirmoje akistatos dalyje tik 2 taškus pelnęs lietuvis prabudo po ilgosios pertraukos ir energingai padėjo „Raptors“ spurtuoti ir ištraukti įskaitinį tašką iš Detroito nagų.

Rungtynių pradžioje Detroito krepšininkai atrodė galingiau ir per pirmąsias antro kėlinio minutes savo persvarą padidino iki rekordinės 20 taškų ribos.

„Raptors“ nebuvo linkęs pasiduoti ir iki didžiosios pertraukos sugebėjo sumažinti atotrūkį iki 10 taškų – 46:56. Per šį kėlinį įvyko šioks toks incidentas: perduodant Torontui kamuolį, šis nepasiekė adresato ir nuskriejo į žiūrovų salę. Kamuolys pataikė į gėrimą geriantį aistruolį – varžybų rengėjams teko keisti sušlapusį kamuolį nauju.

Panašus skirtumas – 10-12 taškų – akistatoje laikėsi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai Kanados komanda spurtavo 14:2 ir išlygino rungtynių rezultatą – 95:95.  Komandos mačo pabaigą žengė koja kojon – 100:100.

Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei, J.Valančiūnas persvėrė rezultatą Kanados klubo naudai – 102:100, D.DeRozanas pridėjo taiklų dvitaškį ir D.Casey kariauna buvo priekyje 104:100. Šeimininkai atsakė dvitaškiu ir prasidėjo tikras trileris.

Likus kovoti 7,1 sek. „Raptors“ turėjo dviejų taškų persvarą ir J.Valančiūnas galėjo padėti riebų tašką nuo baudų linijos – prie jį prasižengė ir, įmetęs du taškus, lietuvis visus klausimus būtų nubraukęs. Tačiau Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pataikė vieną.

Paskutinė „Pistons“ ataka pasibaigė dviem netaikliais metimais iš toli ir Torontas šventė įspūdingą pergalę – 20 taškų atsilikimo paversti laimėjimu „Raptors“ šiame sezone dar nebuvo pavykę.

Tai buvo jau dvidešimt pirmasis kartas šiame sezone, kai atsilikę dešimties taškų ar didesniu skirtumu Toronto krepšininkai sugebėjo laimėti rungtynes. Pagal šį skaičių ekipa pirmauja visoje NBA lygoje.

“Pistons“: Ishas Smithas ir Tobias Harrisas po 16, Marcusas Morrisas 15, Aaronas Baynesas 12 (5/5 met., 7 atk. kam.), Andre Drummondas 11 (14 atk. kam., 3/10 baud.).

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 27 (42 min., 9/16 met., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 19, Cory Josephas 15, DeMaras DeRozanas 12 (5/17 met., 10 rez. perd.), Patrickas Pattersonas 10.