LMKL čempionės šampano pergalės neiššovė: prireikė penktojo mačo

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) serijoje prireikė lemiamų rungtynių. Reguliariojo sezono nugalėtoja Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį svečiuose 71:64 (21:20, 22:17, 9:11, 19:16) pralaužė titulą ginančias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir išlygino finalo serijos rezultatą – 2:2.

Garliavoje pergalė iškovojo „Sūduva“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Sūduva“ išlygino finalo serijos rezultatą.<br>E.Šemioto/LMKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

lmkl.lt ir lrytas.lt inf.

Apr 15, 2017, 7:57 PM, atnaujinta Apr 21, 2017, 4:00 PM

Penktosios, lemiamos, LMKL finalo serijos rungtynės Marijampolėje vyks trečiadienį. Sezono uždarymas ir komandų apdovanojimai ketvirtadienį, balandžio 20 dieną, vyks Birštone.

Rungtynes spurtu 6:0 pradėjo šeimininkės ir „Sūduvos“ klubas iškart paprašė minutės pertraukėlės. Marijampoliečių puolimas atsigavo ir jos sumažino atsilikimą iki minimalaus – 6:7. Komandos žaidė taškas į tašką, bet likus žaisti 2 minutes, „Hoptrans-Sirenos“ kiek atitrūko – 16:12. Ketvirtį sėkmingai baigė viešnios, kurios persvėrė rezultatą savo naudai – 21:20.

Antrąjį kėlinį spurtu 8:2 pradėjo marijampolietės ir pabėgo į priekį – 29:22. Įpusėjus ketvirčiui šeimininkių puolimas pagyvėjo, o po Eglės Tarasevičiūtės prasiveržimo rezultatas tapo lygus – 32:32. Kova ir toliau vyko dėl kiekvieno aikštės centimetro ir nei vienai iš komandų ženkliai atitrūkti nepavyko. Likus 2 minutėms priekyje buvo viešnios – 39:35. Prieš antrąją mačo dalį „Hoptrans-Sirenų“ deficitas siekė 6 taškus – 43:37.

Po pertraukos sėkmingiau puolime rungtyniavo marijampolietės (50:39), bet šeimininkės rezultatą mažino iki vienženklio – 43:50. Likus 3 minutėms „Hoptrans-Sirenos“ ir dar labiau priartėjo – 45:50. Prieš lemiamą ketvirtį intriga buvo tik dar didesnė, nes „Sūduva“ priekyje buvo vos 4 taškų skirtumu – 48:52.

Lemiamą ketvirtį atkarpa 5:0 pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir persvėrė rezultatą (53:52), bet varžovės irgi buvo tikslios – 55:53. Sužaidus 4 minutes, po Ievos Kazlauskaitės tolimo metimo, „Sūduva“ ir vėl atitrūko – 60:53. Žaidimas ir toliau vyko lyg ant svarstyklių, o likus 3 minutėms pirmavo viešnios – 62:57. Per likusį laiką aukštesnę pavarą įjungė marijampolietės, kurios atitrūko dviženkliu skirtumu (69:59) ir per likusį laiką pergalės jau nebeatidavė – 71:64.

„Hoptrans-Sirenos“: Gabrielė Gutkauskaitė 18, Dalia Belickaitė ir Rasa Knyzaitė po 10.

„Sūduva“: Laura Svarytė 17 (19 atk. kam.), Rita Milieškienė ir Arina Bilocerkivska po 13.