„Fenerbahce“ surado jėgų kirsti galingą smūgį „Panathinaikos“

Ž.Obradovičius<br>AFP nuotr.

Apr 18, 2017, 10:39 PM, atnaujinta Apr 21, 2017, 8:39 PM

Antradienį prasidėjo Eurolygos atkrintamosios varžybos. Visų krepšinio sirgalių akys buvo nukreiptos į Grakijos sostinę, kur Atėnų „Panathinaikos“ į kovą stojo su galinguoju Turkijos klubu Stambulo „Fenerbahce“. Ir pirmąjį mūšį iki trijų laimėtų akistatų laimėjo svečiai iš Stambulo, sugebėję palaužti šeimininkus 71:58 (16:15, 12:27, 20:8, 23:8).

„Panathinaikos“ krepšininkai reguliariajame Eurolygos sezone kiek netikėtai aplenkė praėjusio sezono finalininkę „Fenerbahce“ ekipą. Graikijos vicečempionai šventė 19 pergalių ir buvo ketvirti, o stipriausia Turkijos komanda laimėjo 18 kartų ir liko penkta.

Ši akistata labai šiandien įdomi buvo ir tuo, jog prie Turkijos klubo vairo stovėjo ilgametis „Panathinaikos“ treneris serbas Željko Obradovičius.

Serbas su Atėnų ekipa penkis kartus laimėjo Eurolygą. Šį sezoną Atėnuose 81:70 triumfavo „Pao“, o Stambule 84:63 – „Fenerbahce“.

Banguotai vykusiame mače viskas keitėsi kas kėlinį – pirmame geriau atrodė „Fenerbahce“, bet antrame kėlinyje „Panathinaikos“ nušlavė oponentus ir ilsėtis išėjo pirmaudami 42:28.

Pailsėjus jau Ž.Obradovičiaus kariauna smogė nokautuojantį smūgį, kėlinį laimėję net 20:8 ir sumažinę atsilikimą iki 48:50.

Tačiau tokio kracho, kuris įvyko ketvirtame kėlinyje „Panathinaikos“ nesitikėjo – komanda tik žiūrėjo, kaip turkai metimais drasko graikų ekipos krepšio tinklelį. Svečiai per 8 minutes įmetė 23 taškus, o į savo krepšį praleido triskart mažiau taškų. Priešpaskutinę minutę „Fenerbahce“ pirmavo jau 71:58 ir mačo baigtis buvo žinoma.

Bogdanui Bogdanovičiui šis mačas buvo geriausios karjeroje  – jis surinko 35 naudingumo balus.

„Fenerbahce“: Bogdanas Bogdanovičius 23 (5/6 trit., 4/6 dvit.), Nikola Kaliničius 16, Bobby Dixonas 13, Ekpe Udoh ir Janas Vesely – po 8.

„Panathinaikos“: K.C.Riversas 16, Mike‘as Jamesas 14, Nickas Calathesas 9, Nikos Pappas 5.

„Nauja diena“: kodėl Rytų Lietuvoje laimėjo prorusiškas kandidatas?