Po siaubingų LeBrono Jameso rungtynių – saldi „Celtics“ pergalė: viską lėmė kamuolio šokis

LeBronas Jamesas sužaidė vienas prasčiausių rungtynių atkrintamosiose per karjerą, o „Cleveland Cavaliers“ patyrė jausmą, koks buvo aplankęs pernai. Avery Bradley paskutinėmis sekundėmis nuo tritaškio linijos išmestas kamuolys šoko ant lanko ir galiausiai įkrito į krepšį, sukeldamas „Boston Celtics“ krepšininkų džiaugsmo bangą. Vakarų konferencijos finale „Celtics“ išvykoje 111:108 (24:35, 26:31, 32:21, 29:21) palaužė „Cavaliers“ kariauną ir serijoje iki keturių pergalių rezultatą sušvelnino iki 1:2.

L.Jamesas sužaidė vieną prasčiausių mačų atkrintamosiose per savo karjerą.<br> AP nuotr.
 „Cavaliers“ ir „Celtics“ rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

May 22, 2017, 7:32 AM, atnaujinta May 22, 2017, 7:51 AM

Tai buvo pirmasis „Cavaliers“ atkrintamųjų pralaimėjimas nuo praėjusių metų NBA finalo ketvirtųjų rungtynių. „Cavaliers“ dar trečiajame kėlinyje turėjo 21 taško persvarą, tačiau nesugebėjo išlaikyti tempo, tad dabar atkrintamosiose lieka vienintelė nepralaimėjusi ekipa – „Golden State Warriors“.

„Cavaliers“ klubui pergalė prieš „Celtics“ būtų reiškusi puikų rekordą, tačiau ekipa dabar tik pakartojo ilgiausią atkrintamųjų sezono pergalių seriją. 1988–1989 metais ją pasiekė garsioji „Los Angeles Lakers“ ekipa.

Rungtynių finišas sirgaliams pateikė tikrą įtampą. A.Bradley mestas kamuolys ant lanko atšoko keturis kartus ir tik tada įkrito.

Pastarasis pelnė 20 taškų, o Marcusas Smartas į „Cavaliers“ krepšį šįkart pataikė 7 tritaškius ir surinko 27 taškus. Tai buvo saldus „Celtics“ revanšas po to, kai antrosiose rungtynėse „Cavaliers“ juos nušlavė 44 taškų skirtumu – 130:86.

„Visi privalėjo parodyti geriausią savo krepšinį, juolab, kad neturime keleto brolių. Mūsų meilė ir palaikymas keliauja Isaiah Thomasui. Norėtume, kad jis būtų čia, tačiau suprantame, kaip yra, tad tęsiame savo kovą“, – dėl traumos sezoną jau baigusį komandos lyderį prisiminė M.Smartas.

Per šių rungtynių pirmąją pusę „Cavaliers“ pataikė 14 tritaškių, tad po didžiosios pertraukos pirmavo 77:56. Tačiau tada „Celtics“ pradėjo žaisti itin agresyviai ir jau likus 30 sekundžių iki rungtynių pabaigos po Jono Jerebko dvitaškio svečiai pirmavo 108:106.

K.Irvingas veržėsi po krepšiu ir rezultatą išlygino, tačiau „Celtics“ atliko paskutinį derinį po kurio kamuolį išmetė būtent A.Bradley.

L.Jamesas šias rungtynes pelnė turėdamas vos 11 taškų savo sąskaitoje, kurią gadino ir šešios klaidos.

L.Jamesas aikštėje praleido 45 minutes ir dar spėjo atlikti 6 rezultatyvius perdavimus bei atkovoti 6 kamuolius.

Jis prametė 4 mestus tritaškius bei pataikė 4 dvitaškius iš 9.

„Cavaliers“ komandoje Kyrie Irvingas pelnė 29 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Kevinas Love surinko 28 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.