Lietuvos sporto savaitė: nevykusi Ričardo Berankio tradicija ir Andriaus Gudžiaus iššūkis čempionams

Kauno „Žalgiris“ išsiveržė į priekį Lietuvos krepšinio lygos finale, Ričardui Berankiui vėl nepavyko laimėti nė vieno mačo „Roland Garros“ aikštyne, futbolo A lygos autsaideriai nušluostė nosį čempionui Vilniaus „Žalgiriui“, disko metikas Andrius Gudžius priartėjo prie olimpinių čempionų, o Lietuvos stalo tenisininkai anksti baigė kovas pasaulio pirmenybėse.  Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Ričardas  Berankis<br>T.Bauro nuotr.
Ričardas Berankis<br>T.Bauro nuotr.

Jun 5, 2017, 12:20 PM, atnaujinta Jun 5, 2017, 12:26 PM

Savaitės įvykiai

Gegužės 29 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 243-iosios į 188-ąją vietą.

Gegužės 30 d. Ričardas Berankis teniso Prancūzijos atvirojo čempionato pirmajame rate pralaimėjo italui Paolo Lorenzi 0:6, 2:6, 4:6. R.Berankis ketvirtąjį kartą dalyvavo Prancūzijos čempionato pagrindiniame turnyre, bet jame dar neiškovojo nė vienos pergalės (visus keturis kartus iškrito pirmajame rate).

Gegužės 31 d. Iš Diuseldorfe vykstančio pasaulio stalo teniso čempionato iškrito paskutinė Lietuvos sportininkė. Rūta Paškauskienė antrajame atkrintamųjų varžybų rate (1/32 finalo) pralaimėjo pasaulio vicečempionei kinei Liu Shiwen. Eglė Stuckytė iškrito pirmajame rate, R.Paškauskienės ir E.Stuckytės pora iš moterų dvejetų turnyro iškrito antrajame rate (šešioliktfinalyje), vyrų turnyre lietuviai į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Gegužės 31 d. Buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pasirašė sutartį su „Guangdong Southern Tigers“ klubu (Kinija), kuriame jau dirbo 2013–2014 m. Jo padėjėjais dirbs Rolandas Jarutis ir Sigitas Kavaliauskas.

Birželio 1 d. Lietuvos futbolo lygoje pirmąją pergalę iškovojo autsaideris Kauno „Žalgiris“, namie nugalėjęs Vilniaus „Žalgirį“ 2:0. Po 14 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (32 taškai), antrąją vietą užima Marijampolės „Sūduva“ (26 taškai), trečiąją – „Trakai“ (24 taškai). Paskutinę aštuntąją vietą užima Kauno „Žalgiris“ (5 taškai), nuo priešpaskutinės komandos Kauno „Stumbro“ atsiliekantis 9 taškais.

Birželio 1 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) rinktinių reitinge Lietuva nukrito iš 100-osios į 104-ąją vietą.

Birželio 3 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė keturių komandų turnyre Antalijoje užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvės nugalėjo Turkiją 27:26, bet pralaimėjo Makedonijai 24:31 ir olimpinei čempionei Rusijai 12:30.

Birželio 3 d. Kaune Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose Andrius Gudžius numetė diską 68,61 m ir pasiekė asmeninė rekordą. Toliau diską yra metę tik du lietuviai: olimpiniai čempionai Virgilijus Alekna ir Romas Ubartas. Klubų įskaitoje LLAF taurės laimėtoju tapo Vilniaus „Cosmo“.

Birželio 3 d. LKL finalo trečiosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 97:58. 39 taškai – antras didžiausias skirtumas finalų istorijoje. „Žalgiris“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.

Birželio 3, 4 d. Belgrade baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės trečiajame etape Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė trečiąją vietą dviviečių baidarių 1000 m lenktynėse, Henrikas Žustautas – trečiąją vietą vienviečių kanojų 200 m lenktynėse.

Birželio 4 d. Ostravoje Europos septyniukių regbio čempionato antrosios pakopos („Trophy“) turnyro pirmajame etape Lietuvos rinktinė užėmė 10-ąją vietą tarp 12 komandų. Lietuviai nugalėjo tik Čekiją. Turnyro nugalėtoja tapo Švedija.

Birželio 4 d. Trakuose vykusio aklųjų riedulio tarptautinio turnyro finale Lietuva nugalėjo Švediją 10:9. Moterų varžybas laimėjo JAV.

Birželio 4 d. „We Run Vilnius“ bėgimo dienos pusės maratono nugalėtojais tapo Remigijus Kančys ir Diana Lobačevskė.

Birželio 4 d. Futbolininkai Fiodoras Černychas ir Arvydas Novikovas (Bialystoko „Jagiellonia“) tapo Lenkijos vicečempionais. Paskutinėse rungtynėse su Poznanės „Lech“ klubu A.Novikovas įmušė įvartį, kuriuo „Jagiellonia“ išlygino rezultatą 2:2. Sužaidusi lygiosiomis „Jagiellonia“ apgynė antrąją vietą ir iškovojo kelialapį į Europos lygą. A.Novikovas per sezoną žaidė 15 rungtynių ir įmušė 3 įvarčius, F.Černychas žaidė 34 rungtynes, įmušė 12 įvarčių ir lygos rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje užėmė ketvirtąją vietą.

Birželio 4 d. LKL mačo dėl trečiosios vietos trečiosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 71:54. Serijoje iki trijų pergalių „Lietuvos rytas“ pirmauja 2:1.